Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Windows Veya Mac Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır ?

İnsanlar konu sosyal medya olunca birçok ince detayı merak ediyorlar. Bu detaylardan biri de bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusudur. Bu sorunun cevabı aslında çok kolay ancak bu işlem şu an bazı programlar aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme aslında çok basit birkaç işlem ile halledilebilinen bir konu. Bu işlemler, başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanabilen herkes tarafından kolayca gerçekleştirilebilir. Bu yazımızda da bu işlemlerin hangi programlarla, nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Instagram’ın neden bilgisayardan fotoğraf paylaşma konusunda dış kaynaklı programlara muhtaç olduğunu anlatalım. Bildiğiniz gibi Instagram ilk olarak piyasaya çıktığında sadece ios tabanlı mobil cihazlarda çalışıyordu. Daha sonra zamanla önce Android daha sonra da Windows phone gibi işletim sistemleri için sosyal medya uygulaması kullanılabilir hale geldi.

Ancak bazı Instagram profesyonelleri ve sosyal medya uzmanları bilgisayarlarından da fotoğraf ve video paylaşımı yapmak istiyor. Bu ihtiyaca yönelik olarak sosyal medya üzerine yazılım geliştiren yazılımcılar, bilgisayardan Instagram’da fotoğraf paylaşmayı sağlayacak bir kaç program geliştirdiler.

Bilgisayar İle Instagram Hesabına Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınız ile Instagram hesabınıza fotoğraf yükleme işlemi için anlatıma başlıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle birkaç bilgisayar programını bilgisayarınıza indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu programlardan bazıları Gramblr, Later ve benzeri suit programlarıdır. İlk olarak Later’a bakalım.

1- Later

later-web

Later sosyal medya kullanıcılarına gönderi planlama ve gönderi yükleme gibi işlemler için yardımcı olan bir programdır. Instagram hesabınıza bilgisayarınızdan fotoğraf ve video yüklemenize de yardımcı olan program bu alanda en çok tercih edilen birkaç programdan biridir.

Later ile fotoğraf ve videolarınızı kırpabilir, efektler ekleyebilir ve onlara renkli çerçeveler ekleyebilirsiniz. Programın bu özellikleri başlangıç özelliği sayılmaktadır ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak çoğunlukla profesyoneller tarafından tercih edilen bu programın daha farklı özelliklerini keşfetmek için ücretli plus üyeliğe de geçebilirsiniz.

2- Gramblr

Bu programın kullanımı diğerlerine göre çok daha basittir. Kolay kullanılabilir arayüzü ve kurulumu sayesinde Gramblr en çok tercih edilen Instagram suit programlarından biridir. Instagram profilinize bilgisayarınızdan fotoğraf yüklemenizi sağlayan uygulama ücretsizdir.

Programı yükledikten sonra aşağıdaki gibi başlatın ve Instagram hesabınızda paylaşmak istediğiniz fotoğrafı beyaz alana doğru sürükleyin. Daha sonra sürüklediğiniz fotoğrafın ekranda belirdiğini göreceksiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme instagram'a-bilgisayardan-nasil-fotoğraf-yüklenir-1

Bu işlemden sonra Instagram fotoğraflarınızın daha fazla beğeni alması için metin ve etiket yazın. Son olarak Gramblr size gönderinizi şimdi mi yoksa daha sonra mı paylaşmak isteyeceğinizi soracaktır. Buradaki amaç Instagram’da paylaşacağınız gönderinizi planlamak isteyip istemediğinizi size hatırlatmak.

Bu uygulamanın diğer bir ücretsiz özelliği sahip olduğu takvim ve saat özellikleri ile Instagram gönderilerinizi planlamanıza yardımcı olmasıdır. Instagram gönderilerinin neden planlanmak istendiği ve diğer planlama programları hakkında ki yazımıza blog sitemizin arama bölümünden yapacağınız aramalarla ulaşabilirsiniz.

Genellikle sosyal medya uzmanları ve markalar tarafından kullanılan bu özellik dış kaynaklı programlar ile ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak Instagram geçtiğimiz ay yaptığı bir güncelleme ile kendi bünyesinde de gönderi planlaması yapılmasına imkan tanımıştı. Ücretli Instagram Partners uygulamasını kullanarak orijinal Instagram gönderi planlama aracını kullanabilirsiniz.

Eğer ücret ödemek istemiyorsanız bizim size önerdiğimiz diğer araçları da kullanabilirsiniz.

Programları Kullandıysanız Bizlere Değerli Görüşlerinizi Gönderin

Daha önce bu ve benzeri programları kullandıysanız ve eksik gördüğünüz yönlerini bizimle paylaşmak isterseniz aşağıda bulunan yorum yapma bölümünden bizlere yorumlarınızı gönderebilirsiniz. Böylece biz de Instagram kullanıcılarına ilerleyen yazılarda daha sağlıklı bilgiler verebiliriz.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme
4.4 (87.5%) 48 votes

Önceki yazımızda Instagram Canlı Yayın Bildirimleri ve Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır ? başlıklı içeriğimiz Instagram Canlı Yayın, instagram canlı yayın bildirimi ve instagram son görülme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.