Diğer Sosyal Medya Uygulamaları İle Instagramın Bağlantısını Kesmek

Diğer Sosyal Medya Uygulamaları İle Instagramın Bağlantısını Kesmek

Görsel yönünün ön planda olması Instagram kullanımının daha fazla öne çıkmasını sağlamakta. Özellikle son dönemde gelen güncellemelerden sonra Instagram kullanımına epey önem gösterilmekte. Instagram’ın bu kadar fazla kullanılması ve kullanıcıların uygulamaya bu kadar önem vermesiyle beraber birçok kullanıcı Instagram hesabını görsel albümü olarak görmekte ve diğer sosyal medya hesaplarıyla bağlamakta. Bu şekilde Instagram hesabınızı diğer birçok sosyal medya uygulamalarında da kullanabiliyorsunuz. Bu durumda Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımlar diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşılıyor. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar diğer sosyal medya hesaplarında Instagram paylaşımlarını kaldırmak isteyebiliyor. Bu durumda Instagram Bağlantısını Kesmek gerekiyor. Peki Instagram ile diğer sosyal medya hesapları arasında nasıl bağlantıyı keseriz? Ne yapmak gerekli?

Diğer Sosyal Medya Hesaplarından Instagram Bağlantısını Kesmek

Bu işleme geçmeden önce Instagram uygulamasını hangi sosyal medya uygulamalarıyla bağlayabileceğinizden söz edelim. Bu noktada Instagram hesabınızı ekleyebileceğiniz sosyal medya uygulamaları ise şöyle;

  • Facebook: Doğrudan Instagram’ın da sahibi olan uygulamayla bağlantı kurarak Instagram hesabınızdan paylaştığınız tüm fotoğrafları anında Facebook hesabınızda da paylaşmış oluyorsunuz.
  • Twitter: Instagram’ın ilk çıktığı yıllarda en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilse de son dönemde Instagram’ın yükselişiyle geri planda kalmaya başlayan Twitter yine bu alanda hesabınızı bağlayabileceğiniz ve paylaşımlarınızın doğrudan buradan da gözükmesini sağlayan bir sosyal medya uygulaması. Bu iki ana uygulama dışında diğer sosyal medya uygulamalarını da ele alalım.
  • Tumblr
  • Flickr
  • Foursquare

Tüm bu uygulamalar üzerinde genel mantıkta aynı düzenin öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu uygulamalar bağlantı kurduğunuzda doğrudan Instagram paylaşımınız diğer sosyal medya hesaplarınızdan da takipçilerinize sunuluyor. Tüm uygulamalarda da Instagram Bağlantısını Kesmek için uygulayacağınız yöntem genel olarak aynı. Peki Instagram Bağlantısını Kesmek için hangi adımları uygulayacağız? Şimdi bunlara bakalım.

  • Instagram Bağlantısını Kesmek için öncelikle profil sayfanıza gitmeniz gerekiyor. Instagram hesabınıza girdiğinizde profil sayfanıza giriyorsunuz. Öncelikle profil kısmına girip buradan ise ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Ayarlar kısmına giriş için Android kullanıcılarının “üç nokta” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu şekilde ayarlar sekmesine girmeniz mümkün. Bunun yanında iOS işletim sistemi kullanıyorsanız da “çark” işaretine basmanız gerekiyor. Bu şekilde ayarlar sekmesine girmiş olacaksınız. Instagram Bağlantısını Kesmek için yapacağımız tüm işlemler bu menü üzerinden yapılıyor.
  • Şimdi ise Instagram Bağlantısını Kesmek için açılan ekrandan “bağlantılı hesaplar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Bu ekranı görüntülediğinizde hesabınızla bağlantılı olan tüm sitelerin adlarını göreceksiniz. Instagram Bağlantısını Kesmek istediğiniz sitenin adını seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise “bağlantıyı kaldır” sekmesine tıklamanız gerek.
  • Sadece bu işlemleri yaparak Instagram ile diğer sosyal medya hesaplarınızın bağlantısını kesebilirsiniz.

Instagram Bağlantısını Kesmek

Not: Bağlantısını kaldırdığınız sosyal medya hesabınıza tekrar bağlantı kurmak istediğinizde öncelikle eski hesabınızın bağlantılarını diğer sosyal medya hesaplarından da kaldırmanız gerekiyor. Kısacası bu sosyal medya hesaplarınızda da bir nevi profil güncellemesi yapmanız gerekiyor. Ardından yeniden bağlantı kurabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.