En Kullanışlı 5 Instagram Gönderi Planlama Aracı

En Kullanışlı 5 Instagram Gönderi Planlama Aracı

En Kolay 5 Instagram Gönderi Planlama Aracı

Instagram gönderi planlama aracı nedir ? Instagram ve diğer sosyal medya ağlarında oluşturduğunuz gönderi içeriklerini zamanına göre planlayan araçlara Instagram gönderi planlama aracı denir.

Instagram ve diğer sosyal medya ağları artık hayatın vazgeçilmezlerinden biri. Instagram gönderi planlama aracı da arama motorlarında sosyal medya kullanıcıları ve sosyal medya uzmanları tarafından sıkça aratılan bir konu.

Öyle ki Instagram artık günde milyonlarca insan tarafında ziyaret edilen bir internet mobil ve web uygulaması. Bu nedenle bu işin profesyonelleri sosyal medya ve Instagram’ı kullanırken artık bazı takviye programlara ihtiyaç duyuyor.

Instagram Etiket Kullanımı

Gönderi Planlama Araçlarının Faydaları

Instagram gönderi planlama aracı kullanmanın en faydalı yönü, kullanıcılara daha kolay ve stressiz bir şekilde paylaşım yapma imkanı sunmasıdır. Zamanın para kadar hatta paradan da değerli olduğunu gördüğümüz bugünlerde, zamanı iyi kullanmak artık kaçınılmaz hale geldi. Ancak Instagram ve benzeri sosyal ağlar çok fazla zaman harcamanıza neden olan uygulamalardır. Bu nedenle bazı yazılımcılar sosyal medya yönetiminin daha kolay yapılması ve daha az zaman almasını sağlamak için bir takım uygulamalar geliştirmekteler.

Sosyal medya ağları üzerine geliştirmeler yapan firmalar bu açığı gördüler. Kullanıcılara yönelik, paylaşmak istedikleri gönderileri istedikleri gün ve saatte paylaşmaları için kullanımı kolay uygulamalar geliştirdiler. Gönderi planlama araçları olarak adlandırdığımız bu uygulamalar şu an en çok Instagram için revaçta. Bunun nedeni de Facebook ve Twitter’ın hali hazırda kendi gönderi planlama sistemlerinin oluşu. Eğer Instagram’da bir fotoğraf veya videonuzu gün ve saatini önceden planlayarak paylaşmak isterseniz maalesef şu an için bu ekstra programlar kullanmadan mümkün olmayacaktır.

Ücretli ve Ücretsiz Programlar Bulmak Mümkün

İnternet ortamının sınırsız kaynaklarını kullanarak, istediğiniz Instagram gönderi planlama uygulamasını bulmak mümkün ancak bazı programlar anlatıldığı ya da tanıtıldığı gibi çıkmayabilir. Biz bu yazıda, sosyal medya profesyonellerinin kullandığı programlardan birkaçını sizlerle paylaşacağız.

#Buffer

Buffer piyasada bulunan kullanışlı sosyal medya gönderi planlama araçlarından biri. Kullanımı oldukça kolay olan Buffer’a önce üye olmanız gerekiyor. Ücretsiz üye olabildiğiniz sistem daha sonra sizden kullandığınız mobil işletim sistemine göre App store ya da Play store’dan Instagram için geliştirdiği gönderi planlama aracını indirmenizi istiyor.

İdirme işleminin ardından ister tekli ister çoklu şekilde fotoğraf ve video ekleyebiliyorsunuz. Fotoğraf düzenleme editörü sayesinde fotoğraflarınızı düzenleye de biliyorsunuz. Gönderi metnini ve etiketlerinizi ayarladıktan sonra, istediğiniz tarih ve saati seçerek planlama işlemini bitiriyorsunuz. Seçtiğiniz tarih ve saat geldiğinde Buffer sizi uyarıyor ve Instagram hesabını açıp paylaşım yapmanız için sizi yönlendiriyor.

#Hootsuite

Benzer bir Instagram gönderi planlama aracı ise Hootsuite’tir. Aynı Buffer gibi planladığınız gönderileri için size bir hatırlatma yapan program, Instagram hesabınızı açmanız için çeşitli yönlendirme ve tavsiyeler sunmaktadır.

Hootsuit’in güzel özelliklerinden biri size çeşitli istatistik araçları da sunmasıdır. Oluştuduğunuz etiketleri kimlerin ne sıklıkta kullandığını bu program ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca programda kullandığınız Instagram hesaplarınıza iş arkadaşlarınızı sizinle birlikte yönetmeleri için davet edebilirsiniz.

Instagram Gönderi Planlama Aracı 2

#Sendible

Rekabetin oldukça yoğun olduğu gönderi planlama programları arasında kullanışlı bir başkası da Sendible. Program diğerlerinin sunduğu çoklu fotoğraf ve video paylaşma desteğini size sunuyor. Diğerlerine göre daha fazla istatistik veri verebilen sosyal medya yönetim programı aynı zamanda 20 sosyal medya profiline kadar destekliyor. Profesyonellerin tercih ettiği bu uygulama 100 ile 500 dolar arasında bir aylık kullanım bedeli istemektedir.

Instagram Gönderi Planlama Aracı 3

#Later.com

Later diğer programlarla aynı işleri kullanıcıları için yerine getirebiliyor. Later’ın diğerlerinden farkı sosyal medya yönetimi konusunda dünyada bulunan en büyük uygulamalardan biri olması. Dünya üzerinde 600.000 kullanıcısı bulunan uygulama yine planladığınız gönderiler için size bir mesaj gönderiyor ve gönderinizi paylaşmanız için sizi yönlendiriyor.

Ücretsiz bir şekilde 30 fotoğrafa kadar kullanabildiğiniz uygulama sosyal medyacılar tarafından tercih edilen programlardan biri.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram Gönderi Planlama Aracı 4

#Tailwind

Tailwind sosyal medya alanına Pinterest adlı fotoğraf tabanlı paylaşım yapılan internet sitesi ile girdi. Daha sonra bir özellik yayınlayan Tailwind şirketi Instagram gönderi planlama aracı olarak da kullanılmaya başlandı. Diğer programlarla benzer özelliklere sahip uygulama ios sürümü ve internet sitesi sürümü olarak iki şekilde çalışmaktadır. Android işletim sistemleri için henüz bir uygulama çıkarılmamış.

Program kullanıcılarına geniş bir istatistik ağı sunuyor. Ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılan program aylık 15 dolarlık bir ödemeyle plus paketine yükselebiliyor.

 

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. mergen
    mergen

    yaklaşık 6 aydır takipcisatinal.org/blog’u kullanıyorum tek sorunla karşılaşmadım. sayfam 6 ayda yaklaşık %60 büyüdü takipçilerden çok güzel dönüşler alıyorum.