FACEBOOK BUSİNESS MANAGER NEDİR?

FACEBOOK BUSİNESS MANAGER NEDİR?

Facebook Business Manager reklam verenlerin en çok tercih ettiği sosyal ağ olmasının yanında Dijital Pazarlama alanında da reklam verenlerin en çok tercih ettiği platformdur. Bu sebeple Facebook müşterilerine reklam konusunda daha iyi bir ortam sunabilmek açısından kendi bünyesinde Facebook Bussiness Manager panelini oluşturmuştur. Yani çalışanların, ajansların, ekiplerin ve bireysel kişilerin dahil reklam yöneticisine davet edilebildiği ortak çalışma alanı yaratılabilen bir platformdur. Facebook Business Manager, tüm pazarlama işlemlerinin geliştirilmesi açısından hem de işletmenin kendi içinde geliştirilmesine hem de dış ortaklar ile bir bütün halinde çalışılmasına olanak sağlamaktadır.

Bussiness Manager’e katılmanız halinde sizinle arkadaşlık etmek isteyen diğer kullanıcıların isteklerin kabul etmediğiniz sürece kişisel profilinizi göremeyeceklerdir. Yalnızca Bussiness Manager’e ilk giriş yaptığınız zaman adınızı, e-mail adresinizi, erişim sağladığınız sayfalar ile reklam hesaplarının tümünü iş arkadaşlarınız görebilmektedir. Bu uygulamayı aynı zaman da küçük büyük bütün firmalar kullanabilmektedir. (Facebook Business)

Bussiness Manager’in Size Faydaları Nelerdir?

İlk olarak tüm reklam olasılıklarını hızlı ve ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda reklam kampanyası için çalışanları yönetip onlara sistemden yönergeler verebilirsiniz. Bütün sayfalarınızı aynı anda görebilir, analizleri incelerken vakitten tasarruf edebilirsiniz. Zamanlama sınırlaması olmadan verileri kontrol ederek geçmiş yıllara yönelik olasılıkları inceleyip kıyas yapmanıza olanak sağlar. Facebook reklam hesapları ile ürünlerinizi, projelerinizi ve bunlara yönelik hedef kitleleriniz ile ödeme bilgilerinizi kolaylıkla incelemenizi sağlar.

Aynı zamanda Instagram da yürütülen reklam kampanyaları buraya tanımlayabilir ve reklam hizmetlerini buradan almaya devam edebilirsiniz. İşletmenizi büyütmek ve güvenli bir şekilde tutabilmek sizin açınızdan kolaylaşacağı için bu paneli kullanmaya başlamanızı öneririz.

Ayarlara ve seçeneklerine ilk bakıldığında bu panel oldukça karışık gelebilir lakin buradaki araçları nadiren kullanılır bazıları ise hiç kullanılmaz. İlk bakışta bu platform reklam yöneticisinden ibaret sanabilirsiniz fakat işleyiş açısından farklı olmakla birlikte daha gelişmiştir. Sol kısmındaki menü seçeneğine tıklayarak sağdaki ayarların altında işletme ayarlarına tıklayın. Bu sayfayı açtığınızda karşınızda göreceğiniz panelde ne kadar gelişmiş olduğunu ve içinde birçok seçenekler barındırdığını anlayacaksınız.

Dijital pazarlama sektörü kendi içinde fazlaca personel değişimi yaşamaktadır. Uzun vadede bitmesi planlanan bir projeye başlamış olan ajansın sürekli olarak personel değişimi yaşadığı düşünüldüğünde işletme hesabı üzerinde projeyi yeni personele atması yalnızca birkaç dakika sürecektir. Tüm müşterilerin bilgilerini, kampanyaları ve varlıkları bir yerde toplayan ve portalın haftalık bakım ve denetimini yapmak çok kolaydır. Ve en önemlisi bu platformun tamamen herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılmasıdır.

Business Manager Hesabı Nasıl Oluşturulur?

  • İlk olarak yapmanız gereken facebook.com adresini ziyaret ederek başlayın.
  • Burada karşınıza çıkan Hesap Oluştur seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfaya işletme adınız ve e-mail adresinizi girin. Kişisel e-mail adresi girmemeyi dikkat edin.
  • Ülke, sokak gibi adres bilgilerinizi işletmenize uygun olarak doldurun.
  • Onay işleminiz yaptıktan sonrasında hesabınız oluşturulmuştur.

Artık hesabınızı aktif olarak kullanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken ise hesabınıza girerek sayfanızı özelleştirmek.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek için sitemizde ki ürünleri inceleyebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.