Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabını Dondurmak

Sosyal medya uygulamaları arasında uzun yıllardır bilinen Facebook çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. İnsanların diğer insanlarla iletişim kurmasını sağlayan Facebook uygulamasında çeşitli özellikler yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi hikayeler adını taşımaktadır. Ancak bazen kullanıcılar hesaplarını dondurmak istemekte, bu durumda Facebook hesabı dondurma işlemi yapabilmektedir. Facebook hesabının geçici olarak dondurulması ve daha sonra geri dönülmesi mümkündür.

Popüler bir sosyal medya uygulaması olan Facebook yaptığı güncellemeleri kullanıcılara sunmaktadır. Buna örnek olarak hikayeler bölümünü gösterebiliriz. Hikayeler kısmında kullanıcılar fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilmektedir. Hikayelere eklenen paylaşımlar 24 saat sonra kaybolmaktadır. Bir diğer sosyal medya platformu Instagram’da da benzer bir özellik mevcuttur.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabı olan bir kişi hesabını dondurabilmektedir. Bunun için Facebook Ayarlar bölümünün sol tarafında bulunan Genel’e tıklanmalı, daha sonrasında Hesabını Yönet seçeneğine dokunarak Hesabını Dondur’a tıklanmalıdır. Facebook hesabı dondurma işlemini yapan kullanıcılar istedikleri zaman geri dönebilmektedir. Facebook hesabı dondurma işlemini yaptıktan sonra arkadaşlarınızla Messenger’da sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Bu durumda Facebook profil resminiz Messenger’daki konuşmalarınızda görünmeye devam edecektir.

Messenger’ı Dondurmak

Facebook hesabı dondurma işleminden sonra Messenger hesabınızı da dondurmak isterseniz Messenger uygulamasını açın ve profil resminize >Gizlilik ve Koşullar> Messenger’ı Dondur’a dokunun. Şifrenizi girip Devam’a tıkladıktan sonra Dondur’a dokunun. Messenger’ı yeniden etkinleştirmek isterseniz kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Messenger’da bir hesaptan çıkış yapılamamaktadır ancak bildirimleri azaltmak, durumunuzu müsait değil olarak ayarlamak veya belirli kişilerden mesaj almayı durdurmak için yapabileceğiniz şeyler bulunmaktadır. Bunlar bildirimleri kapatmak, aktif değil olarak görünmek, hesaplar arasında geçiş yapmak şeklinde sıralanmaktadır. Birisini engellediğiniz zamanda bu kişi artık sizinle Facebook sohbet veya Messenger’da iletişim kuramaz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Screenshot Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Facebook hesabı nasıl dondurulur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl dondurulur konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Instagram Video Sohbet Özelliği Kullanıma Açıldı başlıklı içeriğimiz instagram görüntülü sohbet, instagram video sohbet ve instagram videolu chat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +