Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesap açma işlemi ile ilgili tüm detaylar… Facebook çok yaygın bir sosyal medya ağı olmakla, ilk hayatımıza giren sosyal medya ağı olma özelliğini de korumaktadır. Facebook ile arkadaş edinmek ve arkadaşlarımızla hayatımızı paylaşmak isteyebiliriz. Bu durumda Facebook hesabı açarak arkadaşlarımızla fotoğraflarımızı, gönderilerimizi paylaşabiliriz. Tabi bunun için öncelikle Facebook hesabı açmamız gerekmektedir. Peki, Facebook hesabı nasıl açılır? (Facebook)

Adım Adım Facebook Hesap Açma

  1. Adım

Facebook hesabı açmak için öncelikle bir mail adresiniz olması gerekmektedir. Mail adresi açtıktan sonra ad soyad, e posta adresi ve telefon numarası, doğum tarihi bilgilerinizi kaydetmelisiniz. Daha sonra bir şifre belirlemelisiniz. Şifre de belirledikten sonra kayıt işlemenizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra artık sıra profil oluşturmaya gelmekte.

  1. Adım

E posta adresi ve telefon numarasını yazdıktan sonra hesabınızın onaylanması için bir onay kodu gönderilmektedir. Bu onay kodunu da girdikten sonra hesabınız onaylanacak ve Facebook hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

  1. Adım

Facebook hesabınızı onaylattıktan sonra yapmanız gereken profilinizi düzenlemektir. Profilinizi düzenlemek için öncelikle bir profil fotoğrafı seçmelisiniz. Profil fotoğrafınızı belirledikten sonra hesabınız kısmi olarak tamamlanmış olacak.

  1. Adım

Sıra geldi hakkımda kısmındadır. Facebook kaydınızı tamamladıktan sonra kendinizi tanıtmanız gerekmektedir. Okuduğunuz okullar, yaşadığınız şehir, hobileriniz, müzik sevkiniz, izlediğiniz filmler gibi alanları doldurarak arkadaşlarınızın sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Adım

Facebook kayıt işleminizi tamamladıktan sonra artık arkadaşlarınızı keşfedebilirsiniz. Öncelikle rehberinizde olan arkadaşlarınızın Facebook hesabı olup olmadığına bakabilirsiniz. Arkadaşlarınızın Facebook hesabı olması durumuna onlara arkadaşlık istediği gönderebilirsiniz. Ayrıca tanıdığınız ve Facebook ile arkadaş olmak istediğiniz kişilerle ilgili de arama yaparak arama sonuçlarna göre arkadaş ekleyebilirsiniz.

  1. Adım

Arkadaşlık talebinde bulunduğunuz kişiler sizin arkadaşlık isteğinizi kabul etmeleri halinde sizinle arkadaş olacaklar ve her ikinizde birbirinizin profilini görebilir durumda olacaksınız. Arkadaş talebinizi kabul etmeyen kişilerin ise profil bilgilerine ulaşamazsınız. Ancak istemeniz halinde mesaj gönderme imkanınız bulunmaktadır. Tabi sohbetler kısmında bu kişi görünmeyecek ve çevrimiçi olup olmadığını anlayamayacaksınız. Sohbetler kısmında yalnızca kendi arkadaşlarınız yer almaktadır. Kendi arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını görebilirsiniz. Arkadaş olmadığınız kişileri dürtebilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Facebook hesap açma işlemlerinizi tamamladığınıza göre artık arkadaş edinmeye başladığınız anlamına gelmektedir. Şimdi sıra geldi birbirinden güzel gönderiler paylaşmaya. Facebook ile fotoğraf, video paylaşabilir ya da düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Facebook paylaşım olarak sınırlı bir sosyal medya ağı değildir. Zira Instagram fotoğraf ile sınırlı bir sosyal medya ağı, Twitter harf sayımı ile sınırlı bir sosyal medya ağıyken Facebookta böyle bir durum yoktur. İster fotoğraf ister düşüncelerinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Facebook kullanarak sosyalleşebilir ve arkadaşlarınızla etkileşimde bulunabilirsiniz. Ayrıca Facebook Messenger özelliğiyle de görüntülü olarak arama yapmanız, arkadaşlarınızla sesli olarak da iletişim kurmanız mümkündür.

Facebook hesabınızı büyütmek için Facebook Sayfa Beğenisi satın alabilirsiniz; https://takipcisatinal.org/facebook/sayfa-begeni/turk-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.