FACEBOOK HESAP ÇALMA YÖNTEMLERİ

Facebook hesap çalma hakkında bilinmeyen detaylar. İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber bir sürü işimizi kolay ve daha rahat biçimde halledebiliyoruz. Fakat her şeyi internet üzerinden kontrol ediyor olmamız bizi siber saldırılara daha açık hale getirebiliyor. Sosyal medya ağlarından Facebook uzun seneler boyunca kullandığımız, belki diğer uygulamalara göre daha fazla bilgiler yüklediğimiz bir platform olarak bulunmakta. Bu demek oluyor ki Facebook hesabınızı kaybetmeniz halinde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.  Bu sebeple Facebook hesabının nasıl çalındığı ve Facebook hesabınızı nasıl güvene alabileceğinizi en önemlisi de çalınan hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi bilmenizde fayda var.

Facebook Hesabı Nasıl Çalınır?

Facebook şifre kırma yöntemi ile Facebook hesabını çalma yöntemlerini öğrenmeniz halinde kendi hesabınızı da nasıl korumanız gerektiğini daha iyi öğreneceksiniz.

  • İlk önce bilmeniz gerek olan bir Facebook hesabını Facebook şifre kırma programlarıyla çalmanız imkânsız olmasının yanında bilgisayarınıza şifre kırmayla ilgili program indirmeniz kişisel bilgilerinizin çalınma olasılığını unutmayın. Kesinlikle böyle programlar indirmeyin.
  • Facebook hesap çalma programları olmamasına karşı şifre kombinasyonu oluşturma yoluyla Facebook hesabını çalmak istediğiniz kişinin şifresini öğrenmeye yarayan programlar bulunmakta. Bu programlar size istediğiniz kişinin şifresine yönelik milyonlarca kombinasyon oluşturmakta. Fakat bu yöntem şifre sadece sayılardan oluşturulmuş ise kombinasyon sağlanabilmekte. Bu nedenle kendi hesabınızın güvenliği açısından şifrenizi uzun ve içerisinde harf, rakam ve noktalama işaretleri bulunmasına özen gösterin.
  • Bazı siteler kullanıcı olarak katılmanız için e-mail ve şifrenin yanında Facebook hesabınızla giriş yapabilmenizi sağlayan seçenekler sunmakta. Kullanıcılar açısından kolaylık olduğu için Facebook hesabımız ile bağlantı kurmak gibi yanlışlar yapılabiliyor. Bu yolla siteler kayıt olmanız halinde hesabınızın çalınma olasılığı yükseliyor. Bu nedenle bu tarz sitelere Facebook hesabınız ile bağlantı yapmamaya özen gösterin.
  • Facebook hesabını çalmak istediğiniz kişinin kişisel bilgilerini biliyor iseniz karşınıza çıkacak güvenlik sorusuna yanıt vermeniz daha kolay olacaktır. bu yöntem Facebook şifremi unuttum seçeneğini tıklayarak ilerlemeniz halinde karşınıza çıkacak güvenlik sorusuna yanıtlamanızla sizden yeni bir e-mail adresi isteyecek. bu nedenle kendi hesabınızın güvenlik sorusunu alakasız bir şey yapmanızda fayda var. (Facebook Destek)

Facebook Hesabımı Nasıl Koruyabilirim?

  • Facebook hesabınızın güvenlik ayarları kısmına gelin. Giriş onayları butonunu işaretleyin. Bu yöntem bilinmeyen bir bilgisayar ve konumdan hesabınıza giriş yapıldığında size haber verilmesini sağlayacaktır.
  • Facebook şifreniz ile güvenlik sorunuza özellikle dikkat edin ve kişisel bilgilerinizle alakalı olmamasına özen gösterin. Şifrenizin içinde sayılar, harfler ve noktalama işaretlerinin olmasına dikkat edin. Güvenlik sorusuna vereceğiniz cevap ise soru ile alakalı olmaması gereklidir.
  • Facebook hesabınızın bağlı olduğu e-mail adresinizin şifresi ile Facebook hesabınızın şifresinin aynı olmasını sağlayın.
  • Eposta ayarlarınıza giderek görünüm ayarlarında değişiklik yaparak sizinle arkadaş olmayanların bu bilgileri ulaşmasına engel olabilirsiniz.
  • Diğer kullanmakta olduğunuz sosyal medya hesaplarınız ile Facebook hesabınızın şifresinin farklı olmasına özen gösterin.
  • Facebook uygulamasına kayıt olurken cep telefonunuzu tanımlamayı unutmayın. Böylece başka bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapılması halinde size bir onay kodu gelecek ve bu şekilde hesabınızı korumuş olacaksınız.

Facebook Ürünlerimiz ile sosyal medyada yükselişe geçin; https://takipcisatinal.org/facebook/takipci

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.