Facebook Hesap Dondurma Adım Adım 2019

Facebook Hesap Dondurma Adım Adım 2019

Sosyal medya platformları arasındaki tüm uygulamalar, hesaplarda donma ve silme gibi özelliklere yer veriyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook. Bir hesap açtınız ve belirli sebeplerden dolayı dondurmak istiyorsunuz. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, oldukça kolay bir şekilde Facebook hesap dondurma işlemini yapabileceksiniz. Aynı şekilde Messenger hesabınızı da kolay bir şekilde dondurabilirsiniz.

Facebook ve Messenger hesabını dondurduğunuzda, o süre zarfında arkadaşlarınız profilinize ulaşamayacaktır. Profilinize girmeye çalıştıklarında erişim olmadığına dair bir yazıyla karşı karşıya kalırlar. Hesabınızı tekrar aktif hale getirdiğinizde, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma işlemi yapma

Facebook hesabınızı istediğiniz kadar dondurmakta özgürsünüz. Uygulama tarafından bu tercih size bırakılmış durumda. Sonrasında ise çok basit bir şekilde, hesabınızı aktif hale getirerek kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Facebook hesap dondurma işleminden adım adım bahsedeceğiz. Aşamalar:

 

 • İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

 

 • Hesabınıza girdikten sonra, sağ üst köşede yer alan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın. Bu sizi ‘’ayarlar’’ bölümüne götürecek.

 • Ekranı aşağıya doğru kaydırın ve ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümüne tıklayın.
 • Ayarlar kısmına tıklayıp, karşınıza çıkan ekranda hesap ayarları bölümünü bulun. Bu kısımda kişisel bilgiler, dil ve ödemeler gibi seçenekler karşınıza çıkacak.

 • Kişisel bilgiler seçeneğini seçerek işleme devam edin.

 • Ekranda çıkan maddeler arasında en altta ‘’hesabı dondur’’ seçeneği yer alıyor. Hesabı dondur dediğinizde karşınıza iki seçenek çıkacak: hesap varisi ve hesabı dondur. (Hesap varisi kısmında isterseniz hesabınızı güvenli tutmak adına bir hesap varisi seçebilirsiniz. ) Hesabı dondur diyerek işleme devam edin.
 • Hesabı dondur dedikten sonra, Facebook şifreni girdiğinde artık hesabını dondurmuş olacaksın. Hesabınızı keyfi olarak aktif etmediğiniz sürece, donmuş olacaktır.

Facebook hesap dondurma sonucu ne olur?

Facebook hesap dondurma işlemi sonrasında artık hesabınız hiç kimse tarafından görüntülenmez. Birisi hesabınızı aratmak istediğinde sizi bulamaz, karşısına istediğiniz gibi bir hesap çıkmaz. Ancak burada unutmamanız gereken nokta, Facebook hesabınızı dondurmanızın Messenger hesabınızla hiçbir bağlantısı yoktur. Yani birini dondurduğunuzda, diğerini aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma işlemi sonrasında, kimse sizi bulamasa bile var olduğunuza dair bazı belirtiler vardır. Örneğin karşıdaki kişi, arkadaş listesini incelediğinde adınız görünür. Onunla olan konuşmalarınız ortadan kalkmaz. Aynı şekilde görünür. Sadece profiliniz görünmez ve karşıdaki kişi sizin mesajlarınıza yanıt veremez. Bu konuşmaya yanıt veremezsiniz diye bir yazı karşısına çıkar. (Messenger değilde, web site mesajlaşma kısmında durum bu şekildedir.)

Messenger’de ise durum daha farklıdır. Farklı bir uygulama olduğu için, buradan aynı şekilde iletişim kurmaya devam edersiniz. Facebook hesabını dondurma işlemi gerçekleşse bile, bu uygulama üzerinden mesaj alışverişine devam edebilirsiniz. Messenger üzerinden de görünmeyip, irtibatı tamamen kesmek istiyorsanız, buradaki hesabınızı da aynı şekilde dondurabilirsiniz.

Facebook Messenger hesabını dondurma

Facebook hesap dondurma işleminde, Messenger hesabınızı da kolay bir şekilde dondurabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken, Facebook hesabınızı dondurmaktır. Yukarıdaki maddeleri takip edip hesabınızı dondurduktan sonra, Messenger hesabınızı dondurmanız mümkün. Facebook Messenger hesabını dondurma adım adım gösterilecektir. Bunun için aşamalar şu şekildedir:

 • İlk olarak Messenger uygulamasına giriş yapın.

 

 • Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde profil resminiz olacaktır. Profil resminize tıklayın.

 • Açılan ekranda, ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda ‘’hesap ayarları’’ bölümü çıkacak. Buraya giriş yapın.

 • Kişisel bilgiler kısmına tıklayın.

 • En altında hesabı yönet kısmı bulunmaktadır. Buradan isterseniz hesabınız güvene almak adına bir varis belirleyebilirsiniz. İsterseniz de hesabı dondur seçeneğine tıklayarak Facebook Messenger hesabını dondurma işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Hem Facebook hem de Messenger hesabınızı nasıl dondurmanız gerektiğini adım adım öğrendiniz. Bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde dondurulan hesabı açmak da bir o kadar kolaydır. Hesaba giriş yapmanız yeterli olacaktır. Burada hesabı dondurmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta şudur. Hesabı tekrar aktif etmek istediğiniz zaman hem e-mail adresinizi hem de uygulama şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Bu şekilde doğrulama yaptıktan sonra hesabınıza tekrar giriş yapmanız mümkün olabilir. Doğrulama yapamazsanız hesabınıza tekrar giriş yapamazsınız.

Facebook hesabını dondurmak ve silmek aynı şeyler değildir. Silmek tamamen kaybolması ve içindeki hiçbir bilgiyi tekrar geri getirememek demektir. Oysa ki hesap dondurma işlemi geçici bir süreçtir. Geçici olarak hesabınız kaybolur ve sonrasında tüm bilgileri aynı şekilde getirmeniz mümkün olur.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

 

Facebook Hesabını Dondurmak

Sosyal medya uygulamaları arasında uzun yıllardır bilinen Facebook çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. İnsanların diğer insanlarla iletişim kurmasını sağlayan Facebook uygulamasında çeşitli özellikler yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi hikayeler adını taşımaktadır. Ancak bazen kullanıcılar hesaplarını dondurmak istemekte, bu durumda Facebook hesabı dondurma işlemi yapabilmektedir. Facebook hesabının geçici olarak dondurulması ve daha sonra geri dönülmesi mümkündür.

Popüler bir sosyal medya uygulaması olan Facebook yaptığı güncellemeleri kullanıcılara sunmaktadır. Buna örnek olarak hikayeler bölümünü gösterebiliriz. Hikayeler kısmında kullanıcılar fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilmektedir. Hikayelere eklenen paylaşımlar 24 saat sonra kaybolmaktadır. Bir diğer sosyal medya platformu Instagram’da da benzer bir özellik mevcuttur.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabı olan bir kişi hesabını dondurabilmektedir. Bunun için Facebook Ayarlar bölümünün sol tarafında bulunan Genel’e tıklanmalı, daha sonrasında Hesabını Yönet seçeneğine dokunarak Hesabını Dondur’a tıklanmalıdır. Facebook hesabı dondurma işlemini yapan kullanıcılar istedikleri zaman geri dönebilmektedir. Facebook hesabı dondurma işlemini yaptıktan sonra arkadaşlarınızla Messenger’da sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Bu durumda Facebook profil resminiz Messenger’daki konuşmalarınızda görünmeye devam edecektir.

Messenger’ı Dondurmak

Facebook hesabı dondurma işleminden sonra Messenger hesabınızı da dondurmak isterseniz Messenger uygulamasını açın ve profil resminize >Gizlilik ve Koşullar> Messenger’ı Dondur’a dokunun. Şifrenizi girip Devam’a tıkladıktan sonra Dondur’a dokunun. Messenger’ı yeniden etkinleştirmek isterseniz kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Messenger’da bir hesaptan çıkış yapılamamaktadır ancak bildirimleri azaltmak, durumunuzu müsait değil olarak ayarlamak veya belirli kişilerden mesaj almayı durdurmak için yapabileceğiniz şeyler bulunmaktadır. Bunlar bildirimleri kapatmak, aktif değil olarak görünmek, hesaplar arasında geçiş yapmak şeklinde sıralanmaktadır. Birisini engellediğiniz zamanda bu kişi artık sizinle Facebook sohbet veya Messenger’da iletişim kuramaz.

Facebook hesabı nasıl dondurulur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook hesabı nasıl dondurulur konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

5 yorum

 1. Hüsam TEKEL
  Hüsam TEKEL

  Facebook dondurma işlemlerini yapılıyor ancak bunun bir süresi var mı? Ne zamana kadar bu dondurma işlemi yapılıyor gün olarak bir veri varmı elimizde

 2. Sadi YANCI
  Sadi YANCI

  Facebook hesabımızı dondurduk. Sonra mail ve şifreyi unuttuk nasıl açacağız. Hadi açamadık bu ömür boyu donuk bir şekilde mi kalacak.

 3. Hale AKTÜRK
  Hale AKTÜRK

  Ben daha önce facebook hesabımı bir ay kadar dondurdum. daha sonra yeniden şifreyle girince hemen açıldı. Özel bir uğraş gerektirmiyor. Şifreleri girince açılım yapıyor.

 4. Doğan KUZU
  Doğan KUZU

  Şöyle birşey duydum aslı varmı bilmiyorum. Cevaplarsanız seviniriz. Facebook hesap donduranların hesaplarında çalınma işlemi yapılır ise kesinlikle bir haftayı geçtiği vakit bir daha asla geri alınamıyormuş. Bu doğrumu. Hesabı dondursak birileri çalsa bir daha geri alamıyormuyuz

 5. Bünyamin ULUÇAĞ
  Bünyamin ULUÇAĞ

  Facebook hesap durdurma işlemini ben sadece facede zannediyordum. Ancak mesenger durdurma işlemini yazınızı okuyunca öğrendim. Sosyal medyalar hakkında ne kadar bilgi var ama biz kullanınca biliyoruz zannediyoruz işte.