Facebook Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu Sorunu Çözümü (Güncel)

Facebook Kimlik Doğrulama Başarısız Oldu Sorunu Çözümü (Güncel)

Facebook, dünya genelinde tanınmış ve milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal medya uygulaması. Takipçilerini korumak adına, güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutuyor. Bunun için bazı ek önlemler getirdiği gibi bazen de emin olunana kadar uygulamaya giriş yapmanız engelleniyor. Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu sorunu bunlardan bir tanesi.

Facebook, hesaba giriş yapmanız için sizde e-mail ve şifre ister. Doğru bilgilerle giriş yaptığınızda hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bunun amacı hesabınıza yabancı bir kişinin erişimini engellemektir. Bazı zamanlarda kimlik bilgilerinizi yani e-mail adresini ve şifreyi unuttuğunuzda, yanlış girdiğinizde Facebook bundan şüphelenir. Kimlik doğrulama başarısız oldu yazısı ekrana çıkar. Eğer bu yazıyla karşılaşan kişi, hesabın sahibiyse birkaç işlem sonrasında sorunsuz bir şekilde hesabına kavuşmaktadır. Yazıda Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu yazısı neden olur, bunun çözümü için neler yapmak gerekir gibi bilgilere yer verilecektir.

Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu sorunu nasıl çözülür?

Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu yazısıyla karşılaşmanızın aslında bir çok nedeni olabilir. Bu nedenler üzerinde durarak, asıl soruna ulaşmaya çalışacağız. Aşağıdaki maddeleri sırasıyla uyguladığınızda, sorunun çözümüne yönelik ipuçlarını yakalamış olursunuz.

 • Kullanıcı adı ve şifre girişleri

Bu uyarıyı alma noktasında en çok karşılaşılan neden budur. Bazen aceleniz olduğunda sosyal medya hesabına giriş yapmaya çalışırsınız. Bunun sonucunda kullanıcı adı ya da şifrenizde en ufak bir karakteri bile yanlış yazdığınızda bu yazıyla karşılaşırsınız. Bu nedenle kullanıcı adı ve şifrenizi girerken, harfleri tek tek ve yavaş girmeye özen gösterin. Sorun bundan kaynaklıysa, doğru girmeniz durumunda Facebook hesabınıza erişim sağlanacaktır. Capslock tuşu (harfleri büyütüp küçülten tuş) buna sebep olabilmektedir. Fark etmeden bu tuşu açık unuttuğunuzda ya da kapalı kaldığında şifre ve kullanıcı adı hatası vermektedir. İşlem sırasında bunu kontrol etmeye özen gösterin.

 • İnternet bağlantısı

İnternet bağlantınız yavaşladığı zaman, Facebook kendisini çalıştırmak için yeterli interneti bulamaz. Böyle durumlarda Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İnternetinizin ya da WİFİ bağlantınızın hızını kontrol ederek, sorunun bundan kaynaklı olup olmadığını bulabilirsiniz. Bunu anlamak için başka uygulamalara girmeyi deneyin ya da internette bir bilgi aratın. Onlarda da yavaş açıyorsa sorun internet hızınızla alakalı demektir. Arattığınız bilgiler ya da girdiğiniz uygulamalar hızlı bir şekilde yükleniyorsa bu maddeyi eleyin. Sorun internet bağlantınızdan kaynaklı değildir.

 • Telefon numarası kontrolü yapma

Bazı kişiler e-mail adresi ile giriş yaparken bazı kişiler bunun yerine telefon numarası tercih etmektedir. Telefon numarası ile giriş yapıyorsanız telefonu doğru girdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Başına girdiğiniz bir 0 ya da unuttuğunuz bir sayı Facebook kimlik doğrulama hatası almanıza neden olur. Telefon numarasını başındaki alan kodu ile birlikte dikkatli bir şekilde yazmaya özen gösterin. Kimlik doğrulama sorunu bundan kaynaklıysa, çözülecektir.

 • Tarih ve saat ayarlarındaki hatalar

Tarih ve saat ayarlarındaki hatalar Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu yazısı ile karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer bu yazıyla karşılaştıysanız saat ve tarih ayarlarını inceleyip, yanlış olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu ayarların yanlış olması Facebook gibi diğer bir çok uygulamanın da yanlış bir şekilde çalışmasına neden olur. Herhangi bir hata yoksa sorun buradan kaynaklı değil demektir.

 • Google hesabını senkronize etme

Google play üzerinden herhangi bir uygulamayı indirebilmeniz için Google hesabına ihtiyacınız var. Bu nedenle Google hesabında sorun çıktığı zaman, otomatik olarak indirilen tüm uygulamalar da sorun ortaya çıkmaktadır. Bu durumda Google hesabınızı senkronize etmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlemler aşama aşama:

 • Senkronizasyon işlemi Google ve Facebook arasındaki sorun için gerektiğinden, bu işlemi Facebook uygulaması üzerinden yapmanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak telefonunuzun ayarlar kısmını açın.
 • Telefonda ayarlar bölümüne bulduktan sonra ‘’hesaplar ve eşitleme’’ bölümüne tıklayın.

 • Bu bölümde karşınıza senkronizasyon yapılabilecek hesaplar çıkacaktır. Eşitleme yapmamış görünüyorsanız Facebook hesabının üzerine tıklayarak, senkronizasyon yap diyebilirsiniz. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra işlem tamamlanmış demektir. Artık Google hesabınız ve Facebook hesabınız arasındaki işlem yapılmış olacaktır.

 

 • Önbelleği temizleme

Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu yazısı bazı durumlarda uygulamanın ön belleğinin temiz olmamasından kaynaklı olabilir. Bu tür durumlarda telefon üzerinden Facebook uygulamaya giriş yapıp, ön belleği temizle dediğinizde işlem tamamlanacaktır. Önbelleği temizlemek için yapmanız gerekenler:

 • Telefon üzerinden ‘’ayarlar’’ bölümüne gelin.

 • Çıkan ekranda uygulamaların olduğu bölüme tıklayın. Karşınıza indirdiğiniz ve telefonda olan tüm uygulamalar çıkacak.

 • Uygulamalar içerisinde ‘’Facebook’’ uygulamasını bulun.

 • Facebook uygulamasını açtığınızda ‘’ön belleği temizle’’ kısmına gelin. Temizle deyin. Bu işlem sonrasında sanki yeni yüklenmiş gibi sorunsuz olacaktır. Sonrasında aynı şekilde Facebook hesabınıza e-mail adresi ve şifrenizle giriş yapın.

 

 • Facebook uygulamanızın güncel olduğundan emin olun

Facebook uygulaması giriş hataları alıyorsanız, uygulamanın güncel olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Güncelleme gerektiğinde ve yapmadığınızda, bazı işlevler düzgün olarak çalışmamaktadır. Bu durumda yapmanız gereken ilk iş Google Play Store üzerinden uygulamayı indirir gibi güncellemektir. Google Play Store uygulamasını açtığınızda, güncel değilse Facebook uygulamasının yanında güncelle yazacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

 

 • Facebook uygulamasını yükleyin

Tüm yolları denediniz ama hala Facebook kimlik doğrulama hatası ile karşı karşıyasınız. Böyle durumlarda telefondaki Facebook uygulamamasını kaldırın. Sonra tekrardan yükleyin. Bu genel olarak kurtarıcı olabilir ve sorunu ortadan kaldırabilir.

 

 • Şifre yenileme

Şifreniz karmaşıksa her girdiğinizde, yanlış girilmeden kaynaklı olarak Facebook kimlik doğrulama sıkıntısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için daha sade ve kolay girilebilir bir şifre bulmanız, bu sorunun önüne geçmenizi sağlar.

Sonuç

Bu yazıda Facebook kimlik doğrulama başarısız oldu sorununda neler yapılması gerektiğine dair bazı noktalardan bahsettik. Bu yöntemlerin bir tanesinden kaynaklı olarak bu sorunla karşılaşıyor olmalısınız. Tüm yöntemleri denediniz ama hala bu sorunla karşı karşıyaysanız Facebook müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bu şekilde irtibata geçtiğinizde, bu durum dışında ne gibi bir sorun olduğunu öğrenmiş olursunuz.

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

4 yorum

 1. Ferdi BARIŞ
  Ferdi BARIŞ

  Facebook kimlik doğrulama işlemi bana her bilgisayar değiştirdiğimde geliyor. Okulda ayrı, işyerinde ayrı eve gidiyorum ayrı ip olunca bu problemler çıkıyor herhalde. Bunu aşmanın bir yolu var mı?

 2. Müslüm GEZER
  Müslüm GEZER

  Ben bir gün işyerinden açtım facemi ve karşıma böyle birşey çıktı. Aklım gitmişti acaba hesabımı mı çalmaya çalışıyorlar diye. Sorulaları cevaplayınca kimliğim onaylandı ve açıldı

 3. Cansı PATIL
  Cansı PATIL

  Daha önce bu şekilde kimlik doğrulamalar çok oluyordu. Ama telefon güncellemelerinden sonra bu uygulama biraz yavaşladı. Önceden her gün kimlik doğruluyorduk.

 4. Birgül IŞIK
  Birgül IŞIK

  Facebook kimlik doğrulama işlemi için daha önce açtığım tüm hesaplar benden onay istedi. Her türlü yöntemi denedim ama bir tane telefon üzerinden farklı işlem yapılmıyordu. Bende tüm açtğım hesapları dedemin, annanemin, babannemin, babamın isimleri ile doğruladım ve onların telefonları ile onaylattım. Şu an sıkıntı yok. Onlardan biri hesap açmadığı sürece 🙂