Facebook Messenger İle Instagram Direct Rakip Mi Olacak?

Facebook Messenger İle Instagram Direct Rakip Mi Olacak?

Son yılların açık ara en çok konuşulacak olan sosyal medya adımı, Instagram Direct uygulaması olacak gibi duruyor. Aslında Instagram’ın en çok kullanılan bölümlerinden biri olan Direct mesaj bölümü olarak bildiğimiz ve uygulama içerisindeki mesajlaşma alanı olarak bilinen alanın doğrudan uygulama olarak yayınlanacağının açıklanması, sosyal medyada yeni gündem. Instagram’ıın standart bir fotoğraf paylaşım platformundan çıkarak tam anlamıyla sosyal medya uygulaması olarak gösterilmesini sağlayan Direct mesaj bölümünün ayrı bir uygulama olarak yayınlanması kararının bazı etkileri ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Peki, Instagram Direct uygulaması için yaşanan son gelişmeler neler? Son durum diğer uygulamaları nasıl etkileyecek? Öncelikle yeni uygulamanın yapısına bakarak, ardından soruları cevaplayalım.

Instagram Direct İle Nasıl Bir Adım Atılacak?

Instagram Direct uygulaması, yukarıda da dediğimiz gibi uygulamanın içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünün yer aldığı bir uygulama olacak. Direct mesaj bölümünde yer alan özellikler ve kaybolan fotoğraf gönderimi gibi özellikler artık burada kullanılan özellikler olacak. Uygulamanın tüm Direct mesaj bölümü özelliklerini taşıdığını ve bu kısımda özelliklerin tamamen buraya taşındığını göreceğiz. Tasarım kısmında ise yine bir kopyalama söz konusu.

Öyle ki tasarım kısmında Snapchat uygulamasından esinlenmiş bir yapı görüyoruz. Uygulamayı açtığınız anda doğrudan kamera ekranının sizi karşılıyor olması, bunun yanında çekim modlarının oldukça benzer ve mesajlaşma alanlarının da neredeyse birebir olması bu durumun kanıtı niteliğinde. Yeni yayınlanmaya hazırlanan uygulama hakkında bilmemeniz gerekenler bunlar. Şimdi sorularımızın cevaplarına geçelim.

Instagram Direct İçin Son Durum

Uygulama duyurulduğu andan bu yana kullanıma girmedi. Fakat uygulamanın duyurulmasının hemen ardından birçok ülkede teste alındığı belirtiliyor. İlk olarak ülkemizin bu test grubu içerisinde olduğunu biliyoruz. 6 farklı ülkede şu an için testlerin yapılmaya devam ettiği bilgisi var. Muhtemelen yıl sonuna kadar yeni uygulama için yapılacak olan testlerinde devam ettiğini göreceğiz. Fakat testlerin tamamlanmasının ardından, yeni uygulama herkese açık olarak yayınlanacak.

Instagram Direct

Muhtemelen 2018 yılının ilk çeyreğinde yeni uygulamanın yayınlandığını göreceğiz. Bu tarihe kadar Instagram’ın farklı bir adımı ya da vazgeçme gibi bir durumunun söz konusu olmadığını da ekleyelim. Yani her an yeni bir Instagram uygulamasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Direct bölüm içerisinde yer alan bildirimleri dahil bu uygulamaya çekecek olan yeni sistemin kullanımı da böylelikle başlamış olacak.

Instagram Direct ile Facebook Messenger Rakip Mi Oluyor?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Gelelim en çok merak edilen konuya. Facebook zaten bir sosyal medya ağına bağlı olan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger kullanımını yapmakta. Facebook yetkilileri için Facebook Messenger uygulaması en çok önem verilen ve üzerinde bir hayli durulan uygulamalardan bir tanesi. Özellikle son dönemlerde oyun desteği ve benzeri adımlarla beraber Facebook Messenger uygulamasının bir hayli zenginleştirildiğini gördük.

Direct mesaj uygulamasının yayınlanması ise iki uygulamayı karşı karşıya getirecek gibi gözüküyor. Facebook bu karşılaştırmayı gerçekten yapacak mı yoksa iyi uygulama farklı olarak mı değerlendirecek merak konusu. Fakat bu adım bir anda Messenger uygulamasının önüne geçilmesine neden olabilir. Aktiflik konusunda zaten sorunlar yaşayan sosyal medya devinin Instagram uygulaması sonrasında daha da büyük aktiflik sorunları çekeceği ise kesin. Bakalım bundan sonraki aşamalardan nasıl gelişmeler yaşanacak?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.