Facebook Paylaşım Seçim Özelliğini Teste Aldı

Yaptığı çalışmalarla sosyal medya uygulamalarının zirvesine oturmayı başarmış olan Facebook, son zamanlarda gençlere hitap edemediği için eleştiriler almaya başladı. Daha doğru ifade ile uygulamanın gençlere hitap edemediğini değil, diğer sosyal medya uygulamaları kadar eğlenceli bir ortam sunmadığını söyleyebiliriz.

Her ne kadar Facebook kullanıcı sayılarının 2 milyarı bulduğunu görsek de bu durum aktiflik oranlarının artmasını sağlamıyor. Bu nedenle uygulama sürekli olarak güncellemeler yayınlayarak bu kısımda zenginleştirme yapmaya çalışıyor. Facebook tarafından yapılan tüm bu çalışmaların yanı sıra şimdilerde uygulamaya bir de paylaşım seçme özelliği geliyor. Hemen yeni özelliğin detaylarına geçelim.

Facebook Paylaşımları İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor

Bu düzen uygulama üzerinden yaptığınız paylaşımların, paylaşım şeklinin değiştirileceği belirtiliyor. Yeni güncelleme sonrasında uygulamada yapacağınız herhangi bir paylaşım standart bir şekilde paylaşım ekranına eklenebileceği gibi doğrudan kullanıcı seçimine bağlı olarak da değiştirilebilecek. Bir paylaşım hazırladıktan sonra, paylaş butonuna basmanız esnasında seçimler yapabileceksiniz. İsterseniz paylaşımlarınızın sadece profilinizde gözükmesini seçebileceksiniz ki bu kullanıcıların en çok tercih edeceği seçenek olarak düşünülüyor.

Kullanıcıların paylaşım ekranında paylaşımı sadece profil ekranında görünecek şekilde seçmesi durumunda, haber akışında bu paylaşımın yer almadığını göreceksiniz. Kullanıcıların paylaşımları görmeleri için mutlaka profilinize girmeleri gerekecek. Bu özelliğin yanı sıra isterseniz paylaşımın sadece haber akışı bölümünde görünmesini de seçebileceksiniz. Tabii ki burada bir seçenek daha ekleyelim. İsterseniz yeni özellikle beraber sadece hikayeler kısmında gözükme seçeneğini de seçebileceksiniz.

Facebook

Tüm bunlar şu an için deneme aşamasında olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu özelliği Facebook deneme gruplarına yayınladı. Yeni özelliğin deneme gruplarında başarılı olması durumunda, tüm kullanıcılar için yayına alınması gündemde. Fakat bunun için uygulamanın denemelerde başarılı bir şekilde çıkış yapması gerekecek.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2019

Güncellemeler başarılı olacak olursa, yeni özelliğin kullanıma alındığını görmek mümkün olacak. Daha önce sessize al özelliği için benzeri bir güncelleme yolu izlenmiş ve denemelerin başarılı olması sonrasında özellik kullanıma açılmıştı. Şimdi benzeri bir durumun bu özellik içinde geçerli olduğunu göreceğiz. Fakat sürenin ne kadar olacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Facebook Paylaşım Seçim Özelliğini Teste Aldı
4.5 (89.27%) 397 votes

Önceki yazımızda Snapchat Filtre Önerme Sistemiyle Instagram’a Rakip Olacak başlıklı içeriğimiz Snapchat Filtre Önerme ve snapchat filtreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook Paylaşım Seçim Özelliğini Teste Aldı” te bir düşünce

  1. Pablo diyor ki:

    Aslında zaten algoritmalarıyla beraber yıllardır olan bir uygulama bu bir kullanıcı post attığında eğer o post çok yorum almaz beğeni almaz ise haber akışında göstermiyordu sadece kişinin profilinde gösteriyordu. Artık bunu kişilerin isteğine bırakarak kendi reklamlarının daha ön plana çıkmasını sağlamak amacıyla yaptığını düşünüyorum birçok kişi sadece profilinde görüntülensin seçeneğini seçeceği için haber akışı biraz daha rahat olacak ve burada sürekli olarak reklamlar görünecektir. Tamamen kendisini düşünmesinden kaynaklanıyor. Ama yinede güzel bir uygulama. Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +