Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım atışımız olarak tanımlayabiliriz. Facebook uygulamasına mail adresiniz şifremiz ve kişisel bilgilerimizle kayıt olunmaktadır. Facebook kaydı yapıldıktan sonra arkadaşlarınızı bulmaya başlayabilirsiniz. Facebook hesabı ve Facebook sayfası birbirinden farklı kavramlardır. Facebook hesabı arkadaşlarımızla iletişim kurabileceğimiz bir sosyal medya ağıyken, Facebook sayfası ise daha çok takipçi esaslı olarak kullanılmaktadır. Facebook hesabınızda size gelen arkadaş taleplerinizi kabul ettiğinizde karşılıklı arkadaş olmuş olursunuz. Facebook sayfası açtığınızda ise Facebook arkadaşlarınız sizi takip ettiğinde siz onları takip etmek zorunda kalmazsınız. Facebook sayfaları ayrıca ticaret için de kullanılmaktadır.

Facebook Sayfa Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook sayfası açtınız. Peki, Facebook sayfa ismini daima aynı mı kalacak? Facebook sayfa adınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Facebook sayfa adı değiştirmek için yapmanız gereken Facebook sayfanızın yöneticisi olmanız gerekmektedir. (Facebook Değiştirme)

Facebook sayfa yöneticisiyseniz, Facebook sayfanızın sol tarafından “hakkımda” sekmesi yer almaktadır. “Hakkımda” sekmesini tıklamalı ve “sayfa bilgilerimi düzenle” sekmesini tercih etmelisiniz. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda “yeni sayfa adı gir” seçeneğini tercih etmelisiniz. “yeni sayfa gir” seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan eski sayfa adınızı daha sonra da değiştirmek istediğiniz sayfa adını yazmalısınız.

Facebook sayfa adı değiştirme işlemi için yapmanız gereken işlemleri tamamladıktan sonra “sayfa değiştirme talebinde bulun” seçeneğine tıklamalısınız. Talepte bulunduktan sonra sayfanız hakkında talebiniz Facebook yöneticilerinize iletilecektir. Talebiniz iletildikten sonra Facebook yetkililerin onay vermesi durumunda sayfa adınız değiştirilme işleminiz onaylanacaktır.

Facebook Hangi Sayfa Adlarına İzin Vermiyor?

Kötü Amaçlı Hususlar

Facebook sayfa adınızın kötü amaçlar için kullanılması ve kötü amaçlar içeren sayfa adlarının kullanılması durumunda Facebook buna izin vermeyecektir. Kötü amaçlı terimler veya ifadelerde sayfa adınızın onaylanmamasına sebep olacaktır.

Uygunsuz Harf Kullanımı

Facebook sayfalarında uygunsuz büyük küçük harf ya da noktalama işareti kullanmanız, izin verilenden daha çok sayıda harf kullanmanız da hesap adınızın onaylanmamasına sebep olacaktır. Bunun için öncelikle hesap adı kurallarını okumanızda fayda vardır. Kurallara uygun olarak hesap adı seçilmesi gerekmektedir.

Slogan ve Uzun Açıklamalar

Facebook sayfa adı seçimi yapılırken slogan ve uzun açıklamalardan uzak kalınmalıdır. Slogan ve uzun açıklamalar yapılması durumunda Facebook sayfa adı kabul olmayacaktır. Facebook sayfa adınızı normal kıstaslara uygun biçimde koyduktan sonra slogan ve uzun açıklamaları “hakkımda” kısmına yapabilirsiniz. Bu sayede hesap adınızda onaylanmış olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa silme işlemi, kullanılmayan Facebook sayfaları için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Facebook sayfa silme işleminin gerekliliğin...

Facebook sayfa adınızı beğenmiyorsanız tüm bu kıstasları göz önünde bulundurarak sayfa adınızı değiştirebilirsiniz. Bu sayede Facebook hesabınızın sayfa adınızı istediğiniz zaman güncelleyebilir ve sayfanıza uygun bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfanızı ilk açtığınız haliyle daima kalacak diye bir kaide yoktur. Bunun için Facebook sayfa adınızı değiştirmek istiyorsanız bu adımları takip ederek sayfa adınızı değiştirmeniz mümkündür.

Facebook Ürünlerimiz ile sosyal medyada yükselişe geçin; https://takipcisatinal.org/facebook/takipci

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.