Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Fecebook’ta sayfa kurdunuz. Artık aktif olarak kullanmakta olduğunuz bir sayfaya sahipsiniz ve bu sayfayı kurmak kadar önemli olan bir nokta da sayfanızı her zaman güncel tutmak ve sayfayı yaşatmaktır. Facebook’ta açtığınız bu sayfayı insanların sürekli takip etmesini istersiniz. Facebook sayfanızın Facebook kullanıcıları tarafından takip edilmesini istiyorsanız ilk olarak sayfanızı devamlı yenilemeli ve güncel tutmak için uğraşmalısınız. Sayfanın güncel tutulması öncelikli adımdır ve kullanıcılar üzerinde olumlu etki bırakarak sayfayı beğenmeye yönlendirir.

Sayfanızda sürekli olarak paylaşım yapmaya ve sayfanızdaki yaş grubuna uygun içerikler paylaşmaya çalışmalısınız. Bu paylaşımlarınızın beğeni sayısını arttırmak için bazı yöntemler vardır. Bugünkü yazımızda Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır konusuna değinerek, nasıl daha büyük bir kitleye ulaşabileceğinizden bahsedeceğiz.

Facebook sayfa beğenisi arttırma yöntemleri;

  1. Aile ve arkadaş çevrenizin desteğini alın

Facebook sayfanızı takip eden kişi sayısını arttırmak istiyorsanız öncelikle ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz, bu yardım hiç ummadığınız kadar etkili olabilir. Aile bireylerinizin ve yakın tanıdığınız çevrenizin sayfanızı kendi Facebook listelerinde bulunan kişilere tavsiye etmesi sayesinde, kısa sürede hatırı sayılır sayıda kitleye ulaşabilmeniz mümkün olabilir.

  1. Düzenli olarak içerik yayınlayın

Facebook sayfa beğenisi arttırma yöntemlerinden birisi de içerik pazarlamadır. Etkisi yavaş görülen ama oldukça kalıcı bir yöntemdir. Facebook sayfanız içerisinde paylaşacak olduğunuz içeriklerin hedef kitleniz için yararlı; onların ilgisini çekebilecek ve arkadaşlarıyla paylaşmayı isteyebilecekleri türden içerikler olması önerilir. Ayrıca eğlenceli içeriklere de, marka kimliğinize uygun düzeyde yer vermek, akıllarda yer etmenize yardımcı olabilir.

  1. Takipçilerinize özel ve benzersiz fırsatlar sunun

Sayfanızı beğenerek Facebook takipçiniz olan kişilere özel fırsatlar, şanslar ve indirimler sunarak, takipçilerinizde “önemli bir klübe üye oldukları” duygusu oluşturabilirsiniz. Ticaret olarak kullandığınız sayfanızda “İlk kargo ücretsiz” gibi gerçekleştirilebilir vaatler ile takipçilerinizi ödüllendirebilir; bu sayede potansiyel müşteri kitlenizi de genişletmiş olursunuz. Bu yönteme başvurulması Facebook sayfa beğenisi artışında şüphesiz etki edecektir.

  1. Yarışmalar düzenleyin

Düzenleyeceğiniz dönemsel yarışmalar da Facebook sayfa beğenisi arttırma yöntemlerinden birisidir. Bu düzenleyeceğiniz yarışmalar yalnızca Facebook sayfanızın değil, markanızın tanıtımına da katkıda bulunabilir. Ciddi bir ödül teklif etmek zorunda değilsiniz: Yarışma ile ilgili içeriğinize sosyal medya paylaşım isteği ekleyerek, iki işi bir arada başarabilmeniz mümkün.

  1. Ücretsiz e-kitap ya da doküman sunun

Facebook sayfanızı beğenmeleri karşılığında, hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek ücretsiz bir dijital doküman sunmak da, beğeni sayısını artırmada başarısı kanıtlanmış yöntemler arasındadır. Yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleşen PDF belgesi, e-kitap, veya hediye olarak verebileceğiniz ufak bir eşya bile sayfa beğenilerinizi artırmada, tahmininizden etkili olabilir. Bu yöntemin etkisi bakımından bakıldığında Facebook sayfa beğenisi artışında ciddi katkı sağladığı kanıtlanmıştır.

  1. Tüm imza alanlarınıza sayfa bağlantınızı ekleyin

E-maillerinizin imza kısmında; kurumsal kişiliğinizin bir bölümü olan ya da tanıtım işlevi özelliğine sahip her türlü basılı içerikte, Facebook sayfa bağlantınızı bulundurmayı düşünebilirsiniz: Ambalaj, kartvizit, el ilanı vb. gibi promosyon ürünleri, müşterilerinizden Facebook sayfanızı beğenmelerini rica eden “yaratıcı” bir kitleye çevirebilir. Bu sayede, sizinle temasta olan insanları sayfanızdan haberdar etmiş olursunuz.

Satış rekabetlerinin gitgide sertleştiği günümüzde, e-ticaret firmalarının Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde kuvvetli bir takipçi kitlesi elde etmesi de, kaçınılmaz hale geliyor. Bu konuda başarılı sonuçlara ulaşmak için bazı firmaların sahip oldukları e-ticaret paketlerini deneyebilirsiniz.

  1. Sayfalarınıza sosyal paylaşım özelliği ekleyin

Facebook sayfa beğenisi arttırmak isteyen Facebook kullanıcıları için bir diğer etkili yöntem ise; e-ticaret sitenizde ve varsa blogunuzda yer alan sayfalara, Facebook hesabınızı içeren bir “sosyal paylaşım özelliği” eklemeniz gerekmektedir. AddThis türü servislerle, barındırdığınız herhangi bir içeriğin sosyal ağlarda ziyaretçileriniz tarafından kolayca paylaşılmasını sağlayabilir, istatistik geri bildirimler sayesinde etkileşimleri değerlendirebilirsiniz.

Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.