Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Güncel Resimli Anlatım

Facebook Sayfa Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Güncel Resimli Anlatım

Facebook en çok kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Hem sayfalar hem de kişisel hesaplar oldukça fazla tercih edilmektedir. Facebook sayfasını açmak oldukça kolay olduğu için, sıklıkla sayfa açabilmekteyiz. Bu da gereksiz bir kalabalık oluşturmaktadır. Bu sayfaları tek bir sayfa haline getirmemiz mümkün mü? Facebook sayfa birleştirme yapılır mı?

Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, tüm sorularınıza adım adım cevap bulma şansını yakalayacaksınız. O zaman başlayalım.

Facebook sayfa birleştirme nedir?

Facebook sayfaları bir çok amaç için açılmaktadır. Ticari, kişisel, yazar, kitap, yetenekleri sergileme gibi bir çok alan sayabiliriz. Profesyonel görünmenin ilk adımı iyi bir sayfaya sahip olmanızdır. Böylece ne kadar iyi görünürseniz, o kadar çok takipçi kazanabilirsiniz. Ve ününüz geniş kitlelere yayılabilir.

İki tane  Facebook sayfanız var. Bu sayfaların birleştirilmesi gerektiğini düşünüyorsunuz. Tüm sayfaları tek bir sayfa haline getirmeye, Facebook sayfa birleştirme diyoruz. Bu kavramı anladığınıza göre bunu nasıl yapabileceğiniz konusuna geçebiliriz.

Facebook sayfa birleştirme aşamaları nasıl?

İki tane Facebook sayfanız var. Ve bunları birleştirmek istiyorsunuz. Bunun için uygulama, bazı şartlar öne sürüyor. Güvenlik amaçlı bazı konulara dikkat edilmektedir. Sayfa birleştirme yapabilmeniz için :

-Birleştirmek istediğiniz iki sayfayı da yöneten kişi olmalısınız. Unutmayın ki yöneticisi olmadığınız bir sayfada işlem yapabilmeniz mümkün değil.

-Bu birleştirilmek istenen sayfaların isimlerinin aynı olması lazım. Aynı olması durumunda birleştirmeye izin vardır.

Bu iki madde başlamadan önce göze alınması gereken maddelerdir. Bu ikisine de uygun olduğunuzu düşünüyorsanız devam edelim.

Facebook sayfa birleştirme adım adım:

Facebook sayfa birleştirme

1)Bu linke https://tr-tr.facebook.com/pages/merge/ tıklayın. Karşınıza resimde gördüğünüz gibi bir sayfa çıkacak.

2)Mükerrer sayfaları birleştir başlığı altında yer alan bir sayfa seç butonlarına tıklayın. Birleştirmek istediğiniz iki sayfayı da burada belirtin. Böylece seçeceğiniz iki sayfa birleştirilmek için işleme alınmış olacak. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ilk önce hangi sayfayı ekleyeceğiniz. Ana sayfanız hangisi olsun diyorsanız onu birinci seçin. Ana sayfayla birleştirmek istediğiniz diğer sayfayı da ikinci kısma seçin. Burası oldukça önemli bir nokta. Seçme işlemini tamamladıktan sonra sayfaları birleştir diyerek işleme devam edin.

 

Facebook sayfa birleştirme sorunu

İşlem tamam ! Bu sayfaların ikisini tek bir sayfa olarak kullanabilirsiniz. Ancak kısa bir hatırlatma yapalım. Sayfaları seçtiğinizde ‘’isimler benzer olduğu için sayfa birleştirilemiyor’’ şeklinde bir uyarı aldıysanız yazının devamını okuyun. Çözümü vardır ve bunu sorun etmenize gerek yoktur. Devamında bazı noktalarda fikir almanıza yardımcı olunacaktır.

Tekrar hatırlatma:

Birinci seçenek silinmeyip kalacak olan sayfa. İkinci seçenek ise silinecek olan sayfa. Yani bu işlemi yaptığınızda ikinci sayfadaki tüm bilgiler silinip, birinci olana aktarılacak.

Facebook sayfa birleştirme sorunu yaşıyorum nasıl çözerim?

Seçeceğiniz ikinci sayfadaki tüm bilgilerin silinmesi durumunda sorun yaşamamanız adına, bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Böylece problem olması durumunda sayfanız bu durumdan zarar görmemiş olacaktır. Gelelim sayfa birleştirme sorununa. Tüm adımları uyguladım fakat sayfa birleştiremedim diyorsanız tek yapmanız gereken destek ekibiyle iletişime geçmek. Bunun için buton bulunmaktadır. Destek ekiple iletişime geç butonuna bastıktan sonra, size yardımcı olunması adına sayfanız hakkında bazı bilgiler istenmektedir. Bunun için karşımıza resimde gördüğünüz form gelecek. Bu form içerisinde sizden bazı bilgiler istenecek.

Facebook sayfa birleştirme çözüm

-Bu ekranda yukarıdaki bilgileri okudum ve anladım yazısının başındaki kutucuğa tik koyuyorsunuz.

Facebook sayfa birleştirme çözüm adımları

-Sonrası çıkan ekranda gördüğünüz gibi birleştirmek istediğiniz sayfaları yüklemek için bir ekran çıkacak. Buradan birleştirmek istediğiniz sayfaları seçin. Seçtikten sonra gönder diyerek işleme devam edin.

Bu işlem sonrasında sorunun ne olduğu Facebook tarafından detaylı olarak incelenecektir. Ve size dönüş 7 ve 14 gün arasında olacaktır. Size e-mail aracılığıyla gerekli bilgiler gönderilecektir.

Facebook sayfa birleştirme işleminin başka alternatif yolu var mı?

Yukarıda bahsettiğimiz adımlar, Facebook sayfa birleştirme noktasında yer alan yollardan bir tanesi. İsterseniz alternatif olarak bir yol daha bulunmaktadır. Buna kısaca mekanik işlemler de denilebilmektedir. Burada devreye Facebook girmektedir. Siz Facebook destek ekibine, iki sayfayı birleştirmek istediğinizi belirtiyorsunuz. Bunu bildirim olarak iletiyorsunuz. Ve Facebook gerekli incelemeler sonucunda sayfalarınızı birleştiriyor.

Ancak bu yöntem garanti değildir. İncelemenin ne zaman yapılacağı ve birleştirmenin ne zaman olacağı belli değildir. Yukarıda bahsettiğimiz yöntem ise kısa yoldan çözüme götürecek yöntemdir. Bunlar arasında istediğinizi uygulayabilirsiniz.

 

Facebook sayfa birleştirme sayısında sınır var mı?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Facebook sayfa birleştirme konusunda  yapılması gereken tüm işlemleri anladınız. Peki bu birleştirmek noktasında belli bir sınır var mı? Bu soruya cevabımız belli bir sınırın olmadığı. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta engel yememeniz. Defalarca sayfa birleştirme işlemi yaptığınızda bu durum uygulama tarafından şüpheli olarak algılanmaktadır. Bu da engel yemenize neden olabilir.

Bu nedenle belli bir sınır olmasa bile, bu işlemi yaparken sorun yaşamamak adına oldukça dikkatli olmalısınız.

Facebook sayfalarını birleştirdim geri ayırma şansım var mı?

Yukarıda bahsedilen adımları sırasıyla uyguladınız. Ve sayfaları birleştirdiniz. Peki bu sayfaları birleştirme işlemi yaptıktan sonra, tekrar ayırmanız mümkün mü? Maalesef ki yok. Sayfa birleştirme işlemi yaptıktan sonra, bir daha geri dönüş şansınız yok. Sayfaları ayıramazsınız.

Sonuç

Bu yazıda Facebook sayfa birleştirme nedir  nasıl yapılır sorularına detaylı olarak cevap bulduk. Artık adımları nasıl uygulayabileceğinizi biliyorsunuz.

Sonraki yazımıza kadar hoşça kalın.

 

 

 

 

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Can Ergin
    Can Ergin

    Facebookta sayfa birleştirme işlemi hiçte kolay değilmiş bende basit bir iş sanıyordum detaylı anlatım için teşekkürler.

  2. Arda Kaçar
    Arda Kaçar

    Lisedeyken sayfa açıp abone kasardık kız arkadaşımla bir türlü bu birleştirmeyi yapamamıştık iyi ki olmamış ayrılınca bide onun kavgasını yapardık…