Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Silme, Yayından Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa silme işlemi, kullanılmayan Facebook sayfaları için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Facebook sayfa silme işleminin gerekliliğinin en önemli sebebi adımıza işlem yapılmasının önüne geçmektir. Birine kimlik bilgilerimizi verip adımıza şirket kurulmasına sebep olmakla, Facebook hesabımızı hiçbir işlem yapmadan terk edip adımıza işlem yapılmasına sebep olmak aynı şeydir ve her ikisi de aynı oranda tehlikelidir.

Facebook yayından kaldırma işlemiyle kullanılmayan Facebook hesaplarımızı adeta Facebook tarihine gömmüş oluruz. Kullanmadığımız hesapların başkalarının eline geçmesinin de önüne geçmiş oluruz. Kullanılmayan Facebook hesabıyla adımıza nasıl işlemler yapılabilir? Facebook hesabıyla adımıza yapılabilecek en kötü işlemlerden bir tanesi cinsel içerikli paylaşımlar olmaktadır. Cinsel içerikli paylaşımlar yapılarak adımıza başkalarıyla konuşulabilir. Cinsel içerikli uygunsuz paylaşımlar yapılarak başkaları taciz edilebilir ve bu durumda hesabın sahibi siz olduğunuz için yapılan işlemlerin sorumlusu da siz olursunuz. Siyasi içerikli paylaşımlar ya da terör destekleyici paylaşımlar yapılabilir. Bu durumda başımızın adli boyutta belaya girmesine sebep olacak bir işlemdir. Ayrıca sosyal medya dolandırıcılıkları da son dönemde çok fazla gündemdedir. Mesela sizin adınıza başkalarını evlilik vaadiyle kandırabilir ve para alabilirler. Ya da başkalarına şantaj yaparak yine para kazanılabilir. Bu durumların hepsinin sorumlusu siz olacağınızdan mutlaka kullanmadığınız hesapları kapatmanız gerekmektedir. Peki, kullanmadığınız Facebook sayfa silme işlemi nasıl yapılır? (Facebook Destek)

Adım Adım Facebook Sayfa Silme

  1. Adım

Facebook sayfa silme işlemi yapılabilmesi için öncelikle Facebook hesabınıza da giriş yapmanız gerekmektedir. Facebook hesabınıza e posta adresi ve şifrenizle girmeniz gerekmektedir.

  1. Adım

Facebook hesabınızı açtıktan sonra hesabınızın profiline gelmeli ve profilinizde ayarlar sekmesine erişmelisiniz.

  1. Adım

Facebook hesabınız ayarlar sekmesinde “güvenlik” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği tıkladıktan sonra hesabı dondurma işlemine çok yaklaşmış olacağız.

  1. Adım

En alt bölümde “hesabı dondur” seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneği tıkladıktan sonra hesabınız dondurulacaktır. Ancak hesabınızda kaybolmasını istemediğiniz veriler varsa, bu durumda mutlaka verilerinizi kopyalamanız gerekmektedir. Verilerinizi kopyalamak için yine ayarlar sekmesinden “verileri kopyala” seçeneği tıkladıktan sonra Facebook adresinizde kayıtlı olan bütün veriler bilgisayarınıza kopyalanacaktır. Bu sayede hesabınızdaki hiçbir veriyi kaybetmemiş olacaksınız.

Facebook Hesabımı Hemen Mi Kapatılıyor?

Facebook hesap kapatma işlemlerini tamamladığınızda hesabınız hemen kapatılmamaktadır. Facebook size 14 günlük süre tanımaktadır. Bu süre içinde isterseniz hesabınızın kapatılmasından vazgeçebilirsiniz. Hesabınızın kapatılmasından vazgeçerek hesabınıza mevcut e posta adresiniz ve şifrenizle giriş yaptığınızda hesabınızın kapatılma talebi iptal olacaktır. 14 günlük süreyi beklemek istemiyor olabilirsiniz. En çok sorulan sorulardan bir tanesi de “14 günlük süreyi beklemesem olur mu”  şeklindeki sorulardır. Ancak 14 gün beklememe için yapılacak her hangi bir işlem yoktur ve Facebook zorunlu olarak 14 günlük bekleme süresi tanımaktadır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Youtube abone hizmetimiz ile kanalınızı organik olarak yükseltme fırsatı için tıklayınız; https://takipcisatinal.org/youtube/abone/yabanci-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.