Facebook Sayfama Slayt Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfama Slayt Nasıl Yapılır?

Facebook kapak slayt gösterisi profil sayfalarında çok şık durmaktadır. Sosyal medyalar içinde amiral gemisi olan Facebook uygulamasını bilmeyen ve kullanmayan yoktur. Kurulduğu yıldan itibaren 15 yıldır en sevilen ve en çok kullanıcıya sahip sosyal ağlardan biri olmaktan hiç vazgeçmemiştir. Ayrıca kullanımı bir o kadar kolay olmasının yanında 7’den 70’e kullanıcıya sahiptir.

Her özelliği ayrı sevilen Facebook içinde sayfasına kapak slaytı ekleme özelliği de barındırmaktadır. Facebook işletmelerin ve markaların kendini tanıtma ve reklam yapma açısından tanınmışlık düzeyini arttıran ve sevenleriyle buluşma noktası haline gelmiştir. Sizde bu yollardan biriyle tanınmak istiyor iseniz kendi profil sayfanızda bulunan zaman tünelinize, hikayenize özgü tanıtıcı kapak slaytı ekleme özelliğini kullanarak, ilgi çekici ve sevilen bir marka yaratabilirsiniz.

Facebook Sayfasına Slayt Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınıza giriş yaparak kendi sayfanızı açın. Kapak fotoğrafınızın üzerine fare ile gelerek sol üstteki kapağı değiştir kısmına tıklayarak ilerleyin. Kapak resminiz bulunmuyor ise sayfanızdaki zaman tünelinin üst bölümünde bulunan gri alanda yer alan kapak fotoğrafı ekle seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak olan slayt gösterisi oluşturun bölümünü seçin.  Facebook yardım etmek için daha önce paylaştığınız fotoğraflardan bir slayt gösterisi hazırlayabilir. Eklenen bu resimleri kaldırmak için resimlerin üzerinde sağ kısmında bulunan resmi kaldır seçeneğine tıklamanız ile resmi kaldırabileceksiniz. Eğer silmek değil de fotoğraf eklemek isterseniz fotoğraf simgesine tıklamanız gerekmektedir. Hesabınızda daha önceden paylaştığınız fotoğraflardan birini kullanmak istiyor iseniz, fotoğraflardan seç sekmesine tıklayarak ilerleyin. Bilgisayarınızda kayıtlı bulunan bir fotoğrafı Facebook uygulamasına yüklemek için fotoğrafı yükle sekmesine tıklayıp yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçip yükle butonuna basarak fotoğraf yükleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraflarınızı sorunsuz yükleyebilmeniz için yüklemek istediğiniz fotoğraf en az 400 piksel genişliğinde ve 150 piksel uzunluğunda olmasına özen gösterin.

Facebook slayt gösterisi oluşturabilmek için en az 5 adet fotoğraf yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafların konumları hakkında değişiklik yapmanız için fotoğrafın üzerine tıklayıp yeniden konumlandırarak slayt işlemini tamamlayabilirsiniz. Tabii daha sonra kaydet butonuna basmayı unutmayın. Slayt gösterisini görmek için fotoğrafın üzerinde bulunan oklara basmanız yeterli olacaktır.

Facebook Kapak Slayt Gösterisi Nasıl Düzenlenir?

Facebook kapak slayt gösterisi düzenlemek istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Kapak slaytının bulunduğu sayfanıza gelip fareyi fotoğrafların üzerine getirin. Sol üst köşede bulunan kapağı değiştir seçeneğine tıklayın. Daha sonra slayt gösterisini düzenle kısmını seçin. Önceden eklemiş ve değiştirmek istediğiniz fotoğrafı kaldırmak için küçük resmin sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayıp kaldır butonuna tıklayın. Daha sonra fotoğraf eklemek için simgeye tıklayarak ilerleyin. Slayt gösterisini düzenlemek için eklediğiniz resimlere tıklayın ya da resimleri sürükleyerek düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki kapak slaytınızı tamamen kaldırmak istiyorsanız fareyi slayt gösterisinin üzerine getirin. Kapağı değiştir seçeneğini bulup tıklayın. Kaldır seçeneğine onay vermeniz durumunda kapak slaytını başarılı bir şekilde kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sayfanızın kapak resmini değiştirip, kapak videosu ekleyebilir aynı zamanda da kapak videolarınızı kaldırabilirsiniz. (Facebook Destek)

Bunlar gibi birçok özelliğe sahip olan milyonlarca insanı tek bir ağa bağlamayı başaran ve kısa sürede kendi iletişim ağınızı kurmanızı sağlayan Facebook’ta henüz yer almadıysanız geç kaldınız demektir. Bizim tavsiyemiz bir an evvel Facebook deneyimini yaşamanız yönünde olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Instagram hesabınızı yükseltmek ve büyütmek için sitemizde bulunan Instagram Destek Ürünlerini ziyaret edebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/bot-takipci-satin-al

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.