FACEBOOK ŞİFREMİ UNUTTUM

FACEBOOK ŞİFREMİ UNUTTUM

Facebook şifremi unuttum ve hesabıma nasıl ulaşabilirim diyorsanız en doğru adrestesiniz. Dünya üzerinde sosyal medyaların en başında gelen Facebookla tanışmayan kalmamış olsa gerek. Sanırım herkesin cevabı aynı. Dünyada 7’den 70’e herkesin severek kullandığı sosyal ağ olmaya hala devam etmekte. Teknolojiyle ilgisi olsun olmasın herkesin mutlaka bir Facebook profil sayfası bulunmakta. Her gün paylaşım yapan ve arkadaşlarını sık takip eden kullanıcılar dışında ara sıra profilini ziyaret edenler de sayıca fazla.

Sosyal medyadan ne kadar da şikayet etsek de bu programların hayatımıza kattığı olumlu yönleri de yok değil. Facebook sayesinde ilkokul, lise yıllarından arkadaşlarımızı ne kadar uzakta olsalar da bulmamızı onlarla iletişim kurabilmemizi sağlaması da çok sevilen taraflarından biri olmaya devam etmekte. Bu özellik sayesinde kimler kimleri bulmadı ki. İlkokul öğretmenini bulan, eski sevgilisinin profiline bakan, genç kızlar hayranı olduğu starların sayfalarına gidip onlara mesaj yazarak hayranlıklarını iletmekten çekinmediler.

Bütün bu özelliklere sahip olmamızı sağlayan Alman Bilgisayar Uzmanı Mark Elliot Zuckerberg’e bir teşekkür ve minnet borcunu unutmamamız gerekli. Facebook 2012 yılından günümüze durmaksızın yeni özelliklerle donatılmakta ve sadece fotoğraf paylaşımının dışında arkadaşlarla zaman geçirebildiğimiz sosyal ağ olma yolunda bir numara olmaktan vazgeçmemekte. İş hayatında da büyük işleve sahip olan Facebook reklamlar sayesinde bir çok firma adını dünya üzerindeki tüm kullanıcılara iletmektedir. Ayrıca pazar yeri uygulaması ile her türlü ürünün Facebook üzerinden satışı gerçekleştirilebilmektedir. (Facebook Destek)

Facebook Hesabına Nasıl Sahip olabilirim?

Facebook’a kayıt olmak için öncelikle bir e-mail adresine sahip olmalısınız. Daha sonra Facebook giriş sayfasına giderek kaydol seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada e-mail adresi veya cep telefonu numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girdikten sonra kaydol’a tıklayın. Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-mail adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekmektedir.

Facebook’u bilgisayarınızda tarayıcıdan kullanabileceğiniz gibi cep telefonu veya tabletinize Facebook uygulamasını indirerek kolay kullanıma sahip olmanızın yanında Facebook hesabınıza her an her yerde bağlanmanızı sağlar.

Bu kadar geniş yelpazeye ve kullanıcı kitlesine sahip Facebook hesabınıza giriş yaptığınız şifrenin güvenlikli olmasına ve kolay çözümlenebilecek karakterler içermemesi en önemli noktalardan biri. Bunun yanında şifreyi unutabilme olasılığı da ortaya çıkmaktadır.

Facebook şifre unuttum riskinize karşın Facebook hesabınızı açarken telefon numaranızı eklediğinizden emin olmalısınız. Çünkü şifrenizi unutmanız halinde Facebook her şeyden önce sizden önce hesabınızı bulmanızı ister. Hesap bulma işlemi e-mail veya telefon numarası ile yapılmakta. Kullanmakta olduğunuz e-mail adresiniz unutursanız da telefon numaranız ile hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Facebook sayfasında şifrenizi yazdığınız kısmın altında bulunan “Hesabını mı unuttun?” seçeneğine tıklayın ve e-mailinize ya da telefonunuza bağlantı gönderilmesi için onay verip, gönderilen e-maile girerek gelen bağlantıya tıklayıp yeni şifre belirlemeniz veya cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girdiğinizde Facebook yeni şifre belirlemenizi isteyecektir. Yeni şifrenizi girip onayladıktan sonra hesabınız tekrar aktif hale gelir. Facebook şifremi unuttum sorunu bu şekilde çok kısa bir işlem ile çözülebilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa adı değiştirme işleminin tüm detayları bu blogda! Facebook sosyal medya ağlarının ilk göz ağrısıdır. Facebook sosyal medyaya ilk adım a...

Facebook Nasıl Kapatılır?
Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook hesap kapatma işlemi ile artık kullanmayacaksak yapmamız gereken hesabımızı kapatmaktır. Facebook hesabımızı kapatmadan olduğu gibi bırakmamı...

Youtube hesabınızı yükseltmek ve izlenme oranlarınızı arttırmak için Youtube ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/youtube/abone/yabanci-gercek

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.