Facebook Uygulama Daveti Dönemine Son Verecek

Facebook Uygulama Daveti

Facebook uygulaması kullanıma girdiği andan bu yana kullanılan bazı sistemler var. Bu sistemlerin başında da Facebook Uygulama Daveti sistemi geliyor. Aslında ilk kullanımlarında bir hayli ilgi çeken ve beğenilen bir sistem olsa da Facebook Uygulama Daveti sistemi kısa süre sonra kendini tekrar eden ve kullanıcıları rahatsız eden bir teknoloji olarak anılmaya başladı. Sistemin neden istenmeyen bir sistem olarak anılmaya başlandığına geçmeden önce, ilk olarak bu sistemi bilmeyen kullanıcılar için kısa bir bilgilendirme yapalım. Facebook kullanan hemen hemen her kullanıcı bilecektir. Uygulama daveti sistemi, Facebook üzerinden kullanılan 3.parti uygulamaların davetlerinin, bildirimlerinin gönderilmesi üzerine çalışıyor.

Facebook Uygulama Daveti Artık Son Bulacak

Aktif olarak burada yer alan oyunları ya da uygulamaları kullanan kullanıcılar, diğer kullanıcılara uygulama davetleri gönderebiliyor. Hatta bunun için uygulamaların ekstra puan veya başarı verdiğini bile biliyoruz. Fakat bu kullanım birçok kullanıcının istemediği bildirimlerle uğraşmasına ve davetlerle uğraşmasına neden oluyor. Gelen davetleri tek tek reddetmek ya da gelen davetleri tek tek kabul etmek oldukça can sıkıcı bir hale gelebilir.

Facebook Uygulama Daveti

İşte Facebook bu durumu değiştirmek için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Facebook Uygulama Daveti artık tamamen kaldırılacak. Aktif kullanıcılar sürekli olarak diğer kullanıcılara mesajlar ya da bildirimler göndererek kullanıcıları rahatsız edemeyecek. Ancak Facebook bu sistemi doğrudan kaldırmayı tercih etmedi.

Söz konusu sistemin kademeli şekilde kaldırılacağı ve ilk olarak oyun bildirimlerinden başlanacağı bilgisi de var. Öncelikle oyun davetlerinin kademeli şekilde kaldırılacağını göreceğiz. Daha sonrasında tüm uygulama davetleri kaldırılacak. Ayrıca sistem konusunda da önemli değişimlere tanık olacağız. Beğeni ve takip et sistemlerinin değişmesi de bu konuda ilk adımlar olacak. Facebook’un değişiminin tam olarak ne zaman tamamlanacağını ise net olarak bilemiyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Youtube Video Yükleme - Ayrıntılı Anlatım 2018

 

Facebook Uygulama Daveti Dönemine Son Verecek
4.5 (89.09%) 198 votes

Önceki yazımızda Twitter Hesap Onaylama Sistemini Değiştiriyor başlıklı içeriğimiz mavi tik, Twitter ve Twitter hesap onaylama hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook Uygulama Daveti Dönemine Son Verecek” te bir düşünce

  1. Dilek diyor ki:

    Sırf bu yüzden artık bildirimler sekmesine tıklamak bir işkenceye dönüşmüştü. Abuk subuk çocukça oyun isteklerinden gına gelmişti. Böyle uygulama isteklerinin son bulacak olmasını duymak sevindirici oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +