Facebook Uygulama Daveti Dönemine Son Verecek

Facebook Uygulama Daveti Dönemine Son Verecek

Facebook uygulaması kullanıma girdiği andan bu yana kullanılan bazı sistemler var. Bu sistemlerin başında da Facebook Uygulama Daveti sistemi geliyor. Aslında ilk kullanımlarında bir hayli ilgi çeken ve beğenilen bir sistem olsa da Facebook Uygulama Daveti sistemi kısa süre sonra kendini tekrar eden ve kullanıcıları rahatsız eden bir teknoloji olarak anılmaya başladı. Sistemin neden istenmeyen bir sistem olarak anılmaya başlandığına geçmeden önce, ilk olarak bu sistemi bilmeyen kullanıcılar için kısa bir bilgilendirme yapalım. Facebook kullanan hemen hemen her kullanıcı bilecektir. Uygulama daveti sistemi, Facebook üzerinden kullanılan 3.parti uygulamaların davetlerinin, bildirimlerinin gönderilmesi üzerine çalışıyor.

Facebook Uygulama Daveti Artık Son Bulacak

Aktif olarak burada yer alan oyunları ya da uygulamaları kullanan kullanıcılar, diğer kullanıcılara uygulama davetleri gönderebiliyor. Hatta bunun için uygulamaların ekstra puan veya başarı verdiğini bile biliyoruz. Fakat bu kullanım birçok kullanıcının istemediği bildirimlerle uğraşmasına ve davetlerle uğraşmasına neden oluyor. Gelen davetleri tek tek reddetmek ya da gelen davetleri tek tek kabul etmek oldukça can sıkıcı bir hale gelebilir.

Facebook Uygulama Daveti

İşte Facebook bu durumu değiştirmek için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Facebook Uygulama Daveti artık tamamen kaldırılacak. Aktif kullanıcılar sürekli olarak diğer kullanıcılara mesajlar ya da bildirimler göndererek kullanıcıları rahatsız edemeyecek. Ancak Facebook bu sistemi doğrudan kaldırmayı tercih etmedi.

Söz konusu sistemin kademeli şekilde kaldırılacağı ve ilk olarak oyun bildirimlerinden başlanacağı bilgisi de var. Öncelikle oyun davetlerinin kademeli şekilde kaldırılacağını göreceğiz. Daha sonrasında tüm uygulama davetleri kaldırılacak. Ayrıca sistem konusunda da önemli değişimlere tanık olacağız. Beğeni ve takip et sistemlerinin değişmesi de bu konuda ilk adımlar olacak. Facebook’un değişiminin tam olarak ne zaman tamamlanacağını ise net olarak bilemiyoruz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Dilek
    Dilek

    Sırf bu yüzden artık bildirimler sekmesine tıklamak bir işkenceye dönüşmüştü. Abuk subuk çocukça oyun isteklerinden gına gelmişti. Böyle uygulama isteklerinin son bulacak olmasını duymak sevindirici oldu.