Hotmail Hesabıma Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum 2018

Hotmail Hesabıma Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum 2018

Hotmail Hesabıma Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum 2018

Birçok e-posta servisi gibi oldukça geniş bir kitleye sahip ve bir zamanların en popüler elektronik posta servislerinden olan Hotmail, kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan ve aynı zamanda iletişime geçmelerine yardımcı olan ücretsiz bir e-posta hizmetidir.

Hotmail Güvenilir Bir Servis Mi?

Microsoft’a ait olan Hotmail, bilinen bir e-posta servisinden farksızdır. Şimdilerde adı Outlook olarak bilinen Hotmail, uzun yıllar önce piyasaya çıkmış, bir süre bu isimle devam ettikten sonra Outlook ile birleşme kararı alarak adını tamamen Outlook olarak değiştirmiştir. Ancak kesinlikle daha önceden Hotmail uzantılı olarak alınan e-posta adresleri bu durumdan etkilenmemiştir.

Hotmail hesabıma giriş yapamıyorum şifremi unuttum 2018 yılında en çok rastlanan e-posta servisi sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır. Hotmail hesabına giriş yapamayan ve bunun yanında şifresini unutarak nasıl şifre alması gerektiğini bilmeyen kullanıcılar için hazırladığımız bu yazımızda sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Siz de bu bilgileri adım adım uygulayarak yaşadığınız sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Hotmail şifrenizi unutmanız durumunda yeni bir şifre almak için bazı adımları uygulamanız gerekir. Bu adımları sizden istenen şekilde gerçekleştirir ve yöneltilen sorulara doğru cevaplar verirseniz, Hotmail hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz. Şimdi adım adım hotmail şifresi unutulduğunda neler yapılması gerekir. Daha yakından inceleylim.

 1. Öncelikle hotmail kullanıcı adı giriş sayfanızdan e-posta adresinizi yazın.
 2. Daha sonra karşınıza çıkan Parola Gir ekranında yer alan “Parolamı Unuttum” linkine tıklayın.
 3. Açılan ekranda ilk yazdığınız e-posta adresinizi kurtarmak istediğinize dair bir ekran gelecektir. İleri tuşuna basarak devam edin.
 4. Ardından karşınıza 3 farklı seçenek çıkacaktır. Bunlar İkincil e-posta adresi, güvenlik sorusu ve bunlardan hiçbiri bende yok seçenekleridir.
 5. Eğer Hotmail’e kayıt olurken bir ikincil e-posta adresi verdiyseniz ve bu hesaba giriş sağlayabiliyorsanız bu seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz. İkincil e-posta vermediyseniz, seçenek sayısı zaten 2’ye düşer.
 6. Güvenlik sorusuna verdiğiniz cevabı hatırlıyorsanız, bu seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz.
 7. Ancak bu bilgilerden hiçbirini hatırlamıyorsanız, son seçeneği işaretlemeniz gerekir.
 8. Bunun ardından sizden iletişime geçilebilmesi için yeni bir e-posta adresi istenir. Erişebildiğinizden emin olduğunuz bir e-posta adresi girin ve captcha kodunu girerek ileri tuşuna basın.
 9. Bu adımı başarılı bir şekilde geçmek için öncelikle vermiş olduğunuz e-posta adresine 4 haneli bir PIN kodu gönderilir. Kodu girin ve ileri tuşuna basın.
 10. Sırada sizden kurtarmak istediğiniz e-posta adresine daha önceki zamanlarda belirlemiş olduğunuz ve hatırladığınız şifreler sorulur. Uygun alanlara hatırladığınız şifreleri girin.
 11. Son olarak gelen kutusunda yer alan e-posta konu başlıklarından hatırladıklarınızı uygun alanlara girmeniz istenir. Hatırlayabildiğiniz e-posta konularını uygun alanlara yazın.

Yukarıda yer alan adımları doğruya en yakın bir şekilde tamamladığınızda şifre yenileme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu nedenle elinizden geldiği kadar çok soruya doğruya yakın cevap vermeye çalışın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

https://takipcisatinal.org/blog/instagram-video-goruntuleme

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hotmail şifresini unutursanız en etkili yöntem telefon numaranızla doğrulamanız olacaktır. Ancak yedek olarak verilen mail hesapları da yine kurtarma işi için kod gönderebiliyor.

 2. Hotmail Outlook olarak değiştirilince bende bu sorunu yaşamıştım. Telefon kodu ile düzelttim. Ancak eski sistem bence çok daha iyiydi.

 3. avatar
  Muhterem ÖZTÜRK

  hesap kurtarma e postasına gelen kod ile de açılım yapılabiliyor. Ama yinede telefonla özdeşleştirirseniz hesabınızı daha iyi olur

 4. Hotmail hesabımı yıllardır kullanıyorum. Bence en iyi mail hesabı yine hotmail. İsmi değişti fakat kullanımı yine basit ve iş görür bir şekilde devam ediyor

 5. Pin kodumu her zaman bir yere not alırım. Çoğunlukla defterime yazarım ki bilgisayardaki kayıtlar aslında iyi ama bir virüs girse gidiyor. Her zaman şifrelerinizi bir kağıda yazın unutmayın

 6. Hotmail şifre kurtarma işlemleri için gerekli tüm bilgilendirme özel yazı ile hazırlanmış. Teşekkür ediyoruz. Ancak benim merak ettiğim şu bizim hesabımız yani mail adresimiz var ama şifreyi teyit için posta ve telefon yok ne yapmamız gerek bu durumda.