Instagram Akış Değişikliği Yine Tepki Çekti

Instagram Akış

Instagram, sosyal medya uygulamaları içerisinde en aktif olan uygulama olarak dikkat çekiyor. Kullanıcı sayıları ve günlük kullanım oranlarını bir kenara bırakacak olursak, uygulamanın bu kadar aktif olmasını sağlayan nokta sürekli olarak güncellemeler yayınlanması. Bir ay içerisinde en az 5 büyük güncelleme ile gündeme gelen uygulama, bu yönüyle de en aktif olan uygulamalar arasında yer almayı başarıyor. Genele Instagram’ın bu uygulamalarının başarılı olduğunu da görüyoruz. Sürekli olarak yayınlanan yeni özellikler, uygulamayı çok daha başarılı hale de getiriyor. Ancak bazı güncellemelerde tersi etki yapıyor. Son günlerde ortaya çıkan Instagram Akış değişikliği de tepki çeken güncellemelerden biri oldu. Yaklaşık bir hafta kadar önce ortaya çıkan yeni değişiklik, şimdiden kullanıcılardan büyük oranda tepki çekti.

Instagram Akış Güncellemesi Gelmeyebilir!

Instagram Akış sisteminde yapılan değişikliğin doğrudan uygulama yetkilileri tarafından yayınlanmadığını belirterek başlayalım. Bu özellik geliştiriciler tarafından keşfedildi ve denemeleri yapılmaya başlandı. Daha önce bu konuda birçok yazı yazıldı. Akış sisteminin ana yapısında değişikliklere neden olacak ve akış sisteminin önerilerle beraber yeniden düzenlenmesini sağlayacak olan güncelleme için şimdi ise geribildirimler paylaşıldı.

Doğrudan Instagram’ın test ekipleri tarafından paylaşıldığı görülen geribildirimlere göre sonuçlar pek şaşırtıcı değil. Aslında özelliğin ilk duyurulduğu andan bu yana söz konusu sistem hakkında tepkiler olduğu dile getirilmişti. Instagram Akış değişikliği daha önce denendiği zamanda kullanıcıların beğenisini kazanmamıştı. Bunun yanı sıra yeni sistemde önerilerin öne çıkması, yine istenmeyen bir durum olarak değerlendirilmişti. Öyle ki kronolojik sıranın bozulması söz konusu olacaktı. İşte gelen ilk değerlendirmelere göre de bu yönde beklentiler karşılandı.

Instagram Akış

Kullanıcılar Instagram Akış sisteminde değişikliğe sıcak bakmadı. Özellikle akış sisteminde öneriler bölümünü öne çıkaracak olan değişikliklerin yapılmasına hiç sıcak bakılmadığı açıklandı. Hem test ekiplerinde hem de genel anketlerde bu sonuçların elde edildiğini gördük. Fakat Instagram’ın buna karşın geri adım atmayacağı düşünülüyor. Daha önce bu nedenle güncelleme geri çekilmiş olsa da bu kez sadece Instagram Akış sisteminin yeniden düzenlenebileceği ve bir şekilde kullanıcılara kabul ettirileceği düşünülüyor. Bakalım gelişmeler nasıl olacak?

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?
Instagram Akış Değişikliği Yine Tepki Çekti
4.4 (88.39%) 112 votes

Önceki yazımızda Sosyal Medya Uygulamalarında Kripto Para Virüslerine Dikkat! başlıklı içeriğimiz Kripto Para, Kripto Para madenciliği ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Akış Değişikliği Yine Tepki Çekti” te bir düşünce

  1. Doktorcan diyor ki:

    instagram da facebook gibi sürekli olarak kendini geliştiriyor; ancak mesela benim gördüğüm bazı geliştirmeler kullanıcıların beğenisini almaktan daha çok tepkisi ile karşılaşıyor. Mesela birine özel mesaj göndermek istediğinizde kutu kendi kendine kayıyor ve karşıdaki insana mesaj gönderebilmek için binbir zahmetle cebelleşiyorsunuz. Ancak her yenilik tabi ki kötü diye bir kaide yok bazı geliştirmeler gerçekten de kullanıcıların işine yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +