Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram akış yenilenemedi sorunu Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir sorun olmakla birlikte genellikle kendiliğinden düzelir. Fakat bu sorunu çok sık yaşıyorsanız ya da uzun süre düzelmiyorsa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bu sorundan tamamen kurtulabileceksiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Neden Olur?

Instagram akış yenilenemedi sorununu 3 başlık altında inceleyebiliriz. Bu sorunun ortaya çıkmasında etkili olan en önemli neden kullanıcının internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınızda kopmalar ya da yavaşlamalar oluyorsa bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. İkinci olarak daha az da olsa cihazımızdan ya da tarama verilerimizden kaynaklı olarak akış sorunu yaşayabiliriz. Son olarak da çok düşük bir ihtimal olsa da Instagram sunucusu çökmüş olabilir. Bildiğiniz üzere zaman zaman sunucu çökmeleri dolayısıyla Instagram’a girişlerde ya da akış güncellemelerinde sorunlardan yaşanabilmektedir.

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Birçok nedenden ortaya çıkabileceğini öğrendiğimiz Instagram akış yenilenemedi sorunu ile ilgili çözümde de tüm hataları ortadan kaldırabilecek bir yol izlemeliyiz. Sorunun kaynağı ister internet olsun ister cihaz ya da tarama verilerimiz, tüm sorunları düzeltebilecek yolu kullanmalıyız. Elbette 3. olarak anlattığımız Instagram sunucusunun çökmesi hatasına karşı yapabileceğimiz hiçbir şey bulunmamaktadır. Biz uygulayabileceğimiz çözüm yöntemlerine geçelim.

  1. Adım:

    İlk adımımızda telefonumuzun ayarlar kısmına girip tarayıcı sekmesine tıklamalıyız (Her telefonda değişik olabilir. Örneğin iPhonelar için Safari). Ardından tarayıcı verileri ya da geçmişi sil butonlarına tıklayarak tüm tarama verilerini sıfırlamalıyız.

  2. Adım:

    Bu adımda internet bağlantımızı kontrol etmeliyiz. Bağlantı durumunuz aktif ise Instagram’a bağlanmayı deneyebilirsiniz. Eğer yine bağlanamazsanız DNS ayarlarınızı değiştirmelisiniz. Değiştirebileceğiniz birçok DNS bulunmakla birlikte genel olarak 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ayarlarını kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra Instagram’ı kapatıp açmalısınız. Sorun düzelmediyse mobilden bağlanıyorsanız wifi ye geçerek tekrar denemelisiniz.

  3. Adım:

    Instagram’ı telefonunuzdan kaldırarak tekrar yükleyin. Tüm bu adımları uyguladıysanız sorununuz %99 oranında düzelmiş olacaktır.

 

Instagram akış yenilenemedi sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram, sosyal medya uygulamaları içerisinde en aktif olan uygulama olarak dikkat çekiyor. Kullanıcı sayıları ve günlük kullanım oranlarını bir kenara bırakacak olursak, uygulamanın bu kadar aktif olmasını sağlayan nokta sürekli olarak güncellemeler yayınlanması. Bir ay içerisinde en az 5 büyük güncelleme ile gündeme gelen uygulama, bu yönüyle de en aktif olan uygulamalar arasında yer almayı başarıyor. Genele Instagram’ın bu uygulamalarının başarılı olduğunu da görüyoruz. Sürekli olarak yayınlanan yeni özellikler, uygulamayı çok daha başarılı hale de getiriyor. Ancak bazı güncellemelerde tersi etki yapıyor. Son günlerde ortaya çıkan Instagram Akış değişikliği de tepki çeken güncellemelerden biri oldu. Yaklaşık bir hafta kadar önce ortaya çıkan yeni değişiklik, şimdiden kullanıcılardan büyük oranda tepki çekti.

Instagram Akış Güncellemesi Gelmeyebilir!

Instagram Akış sisteminde yapılan değişikliğin doğrudan uygulama yetkilileri tarafından yayınlanmadığını belirterek başlayalım. Bu özellik geliştiriciler tarafından keşfedildi ve denemeleri yapılmaya başlandı. Daha önce bu konuda birçok yazı yazıldı. Akış sisteminin ana yapısında değişikliklere neden olacak ve akış sisteminin önerilerle beraber yeniden düzenlenmesini sağlayacak olan güncelleme için şimdi ise geribildirimler paylaşıldı.

Doğrudan Instagram’ın test ekipleri tarafından paylaşıldığı görülen geribildirimlere göre sonuçlar pek şaşırtıcı değil. Aslında özelliğin ilk duyurulduğu andan bu yana söz konusu sistem hakkında tepkiler olduğu dile getirilmişti. Instagram Akış değişikliği daha önce denendiği zamanda kullanıcıların beğenisini kazanmamıştı. Bunun yanı sıra yeni sistemde önerilerin öne çıkması, yine istenmeyen bir durum olarak değerlendirilmişti. Öyle ki kronolojik sıranın bozulması söz konusu olacaktı. İşte gelen ilk değerlendirmelere göre de bu yönde beklentiler karşılandı.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

Instagram Akış

Kullanıcılar Instagram Akış sisteminde değişikliğe sıcak bakmadı. Özellikle akış sisteminde öneriler bölümünü öne çıkaracak olan değişikliklerin yapılmasına hiç sıcak bakılmadığı açıklandı. Hem test ekiplerinde hem de genel anketlerde bu sonuçların elde edildiğini gördük. Fakat Instagram’ın buna karşın geri adım atmayacağı düşünülüyor. Daha önce bu nedenle güncelleme geri çekilmiş olsa da bu kez sadece Instagram Akış sisteminin yeniden düzenlenebileceği ve bir şekilde kullanıcılara kabul ettirileceği düşünülüyor. Bakalım gelişmeler nasıl olacak?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.