Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram akış yenilenemedi sorunu Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir sorun olmakla birlikte genellikle kendiliğinden düzelir. Fakat bu sorunu çok sık yaşıyorsanız ya da uzun süre düzelmiyorsa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bu sorundan tamamen kurtulabileceksiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Neden Olur?

Instagram akış yenilenemedi sorununu 3 başlık altında inceleyebiliriz. Bu sorunun ortaya çıkmasında etkili olan en önemli neden kullanıcının internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınızda kopmalar ya da yavaşlamalar oluyorsa bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. İkinci olarak daha az da olsa cihazımızdan ya da tarama verilerimizden kaynaklı olarak akış sorunu yaşayabiliriz. Son olarak da çok düşük bir ihtimal olsa da Instagram sunucusu çökmüş olabilir. Bildiğiniz üzere zaman zaman sunucu çökmeleri dolayısıyla Instagram’a girişlerde ya da akış güncellemelerinde sorunlardan yaşanabilmektedir.

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Birçok nedenden ortaya çıkabileceğini öğrendiğimiz Instagram akış yenilenemedi sorunu ile ilgili çözümde de tüm hataları ortadan kaldırabilecek bir yol izlemeliyiz. Sorunun kaynağı ister internet olsun ister cihaz ya da tarama verilerimiz, tüm sorunları düzeltebilecek yolu kullanmalıyız. Elbette 3. olarak anlattığımız Instagram sunucusunun çökmesi hatasına karşı yapabileceğimiz hiçbir şey bulunmamaktadır. Biz uygulayabileceğimiz çözüm yöntemlerine geçelim.

  1. Adım:

    İlk adımımızda telefonumuzun ayarlar kısmına girip tarayıcı sekmesine tıklamalıyız (Her telefonda değişik olabilir. Örneğin iPhonelar için Safari). Ardından tarayıcı verileri ya da geçmişi sil butonlarına tıklayarak tüm tarama verilerini sıfırlamalıyız.

  2. Adım:

    Bu adımda internet bağlantımızı kontrol etmeliyiz. Bağlantı durumunuz aktif ise Instagram’a bağlanmayı deneyebilirsiniz. Eğer yine bağlanamazsanız DNS ayarlarınızı değiştirmelisiniz. Değiştirebileceğiniz birçok DNS bulunmakla birlikte genel olarak 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ayarlarını kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra Instagram’ı kapatıp açmalısınız. Sorun düzelmediyse mobilden bağlanıyorsanız wifi ye geçerek tekrar denemelisiniz.

  3. Adım:

    Instagram’ı telefonunuzdan kaldırarak tekrar yükleyin. Tüm bu adımları uyguladıysanız sorununuz %99 oranında düzelmiş olacaktır.

 

Instagram akış yenilenemedi sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilenemedi Sorunu Nasıl Çözülür?
3 (60%) 2 votes

Önceki yazımızda Instagram Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimiz instagram video yükleme ve Instagram Video Yükleme Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Gizli Hayranlar Nasıl Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +