INSTAGRAM ALIŞVERİŞ ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

INSTAGRAM ALIŞVERİŞ ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

Instagram alışveriş özelliği ile sosyal medyayı yeniden canlandırdı. Instagram yalnızca arkadaşlarınızla sosyalleşmenizi sağlayacak olan bir sosyal medya ağı değildir. Instagram sunduğu içeriklerle size keyifli vakit geçiren bir sosyal medya ağı da değildir. Instagram gün geçtikçe gelişmekte olup, yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Instagram kullanıcıları da gün geçtikçe Instagramı farklı amaçlar doğrultusunda kullanmaktadır. Bu amaçlardan bir tanesi de Instagram ile para kazanmaktadır.

Instagram ile para kazanmanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi takipçi kazanarak takipçi sayınızı artırmak ve reklam almaktır. Sitelerin, Instagram hesaplarının tanıtımını yapabileceğiniz gibi bazı ürünlerin de tanıtımını yaparak para kazanabilirsiniz.

Instagramın özellikle alışveriş için kullanılmaya başlanmasının farkına varan Instagram yetkilileri yeni güncellemeler peşinde koşmaya başladı. Instagram ile yapılan alışverişlerin daha kolay hale gelmesi için de Instagram yeni güncellemesiyle birlikte Instagram alışveriş özelliği getirilmiştir. (Instagram Destek) Instagram alışveriş özelliği, Instagram üzerinden satış yapan kullanıcıların satışlarını daha kolay bir şekilde yapmasını sağlamaktadır. Özellikle Instagram alışverişi yapan kişiler için büyük bir avantaj haline geldi.

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram alışveriş özelliği açmak için öncelikle bir işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Yalnızca İşletme hesabına sahip olan kişiler Instagram alışveriş özelliğini açabilirler. Bunun için öncelikle Instagram üzerinden işletme hesabı açmalısınız. Yalnızca Instagram işletme hesabınızın olması yeterli olmayacaktır. Alışveriş özelliği açabilmek için Facebook işletme hesabınızın da olması gerekmektedir. Instagram işletme sayfanıza yaş sınırlaması ve ülke sınırlaması koymamalısınız. Ayrıca satın alma mesajı da bulunmamasında fayda vardır.

Instagram işletme profili kullanarak öncelikle bir ürün katalogu oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz ürün katologunu ancak facebook ile oluşturabilirsiniz. Instagram üzerinden bir ürün katalogu oluşturamazsınız.  Bütün işlemlerinizi tamamladıktan sonra Instagram hesabınız kontrol edilecektir. Instagram hesabınız kontrol edildikten sonra Instagram tarafından onaylanmadan alışverişe başlamanız mümkün değildir. Öncelikle hesabınızın onaylanması gerekir.

Instagram hesabı alışveriş özelliği onaylandı iletisi aldıktan sonra artık ürün etiketlemeye başlayabilirsiniz. Instagram ürün etiketlemesine başladığınızda Instagram uygulamasının son sürümünü kullandığınızdan da mutlaka emin olmalısınız. Instagram eski sürümü ile ürün etiketlemesi yapmanız mümkün değildir.

Instagram Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

Alışveriş özelliği açma işlemini ve onaylatma işlemini tamamladıktan sonra yapacağınız işlem ürün etiketlemesi yapmaktır. Peki, ürün etiketlemesi nasıl yapılır?

  • Instagram hesabınıza e posta adresi ve şifre ile giriş yapın. Daha sonra profilinizdeki alt alta üç çizgiyi tıklayarak açılan sekmelerden çark işaretine dokunmalısınız.
  • İşletme ayarları için ise öncelikle alışveriş sekmesine tıklamalısınız. Alışveriş sekmesine tıkladıktan sonra devam edin ve kullanmak istediğiniz katalogu seçin. Tabi ki bu aşamaya gelmeden önce ürün katalogunu oluşturmuş olmanız gerekmektedir.
  • Katolog seçiminizi yaptıktan sonra “bitti” butonunu tıklayın ve daha sonra ürünlerinizi teker teker etiketleyebilirsiniz.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra Instagram alışveriş özelliğini açmış olacak ve bu özellik sayesinde ürün katalogunuzu kullanarak satışlarınızı çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram sayfalarınızı yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://takipcisatinal.org/

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.