Instagram Anket Sistemi Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Detaylar

Instagram Anket Sistemi Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Detaylar

Instagram Anket güncellemesi, uygulamanın şimdiye kadar yayınladığı en ilginç güncellemelerden biri oldu. Bir yandan ilginç bir güncelleme bir yandan ise en çok beklenen özelliklerden birini almış olduk. Yeni güncellemenin yayınlanmış olması nedeniyle, detayların da çok daha kapsamlı olarak ortaya çıktığını görüyoruz. Yeni güncellemeden sonra kullanıcıların aklında oluşan soru işaretleri neler? Sistem hakkında bilmemiz gereken detaylar açıklandı mı? Kullanım nasıl gerçekleştirilecek? Instagram Anket özelliği ile ilgili olarak tüm bu bilgilere bakalım.

Instagram Anket Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk kısımda Instagram Anket özellik hakkında kullanıcıların bilmesi gereken detaylardan biraz söz edelim. Ardından özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler vereceğiz. Şimdilik Instagram Anket özelliği hakkında paylaşılan bilgiler şöyle;

 • Instagram Anket özelliği sadece hikayeler bölümü için yayına girdi. Bu özelliği standart paylaşım ekranında görmek mümkün değil.
 • Yeni özellik bir çıkartma olarak eklendi. Yani etiketler ve çıkartmalar kısmında anket özelliğini görebiliyoruz ve paylaşımımıza ekleyebiliyoruz.
 • Soru kısmı ve cevaplar (kullanıcıları seçeceği anket cevapları) özelleştirilebiliyor. Bunun için oluşturma ekranında sorunuzu ve cevaplarınızı istediğiniz şekilde düzenlemeniz gerekiyor.

Instagram Anket

 • Şu an için sadece iki farklı cevap verilebiliyor. Şu an için dememizin nedeni ileri de anket bölümüne sayı olarak yeni seçeneklerinin ekleneceğinin beklenmesi. Instagram’ın en az 4 farklı anket seçeneği eklemesi bekleniyor.
 • Anketler 24 saat içerisinde kayboluyor.
 • Anket sonuçları gerçek zamanlı olarak gösteriliyor. Yani Anket sistemini kullandığınızda anketinize verilen bir oy, anında durumu değiştirebiliyor. Bunu anlık olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

Instagram Anket Nasıl Kullanılacak?

Özelliğin kullanımı içinde bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bu sistemi kullanmak için öncelikle hikayenizi oluşturup, başlık konum etiketleri kısmından da “Poll (anket)” olarak gösterilen, anket etiketini seçmek gerekiyor. Ardından istenen cevaplar ve en önemlisi de istenen soruları da oluşturduktan sonra işlem tamamlanıyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Anket güncellemesiyle ilgili olarak şu an için bilinmesi gereken detaylar bunlar. Instagram’ın bu özelliğin peşini pek bırakacakmış gibi gözükmüyor. İlerleyen dönemlerde de bu özelliğin geliştirilmesi için güncellemelerin yayınlanacağı belirtiliyor. Sistem hakkında yeni bir güncelleme haberi geldiği zaman sitemizde yer vereceğiz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

 1. Faruk
  Faruk

  Anket ekleme özelliğinin standart paylaşımlarda da kullanılması için bir çalışma var mı acaba? Bu konuda da bilgi verir misiniz? Normal paylaşımlarda da anket özelliğini kullanabilsek güzel olurdu.