Instagram Başlıca Gönderi Ne Anlama Geliyor Nasıl Çıkılır Güncel

Instagram Başlıca Gönderi Ne Anlama Geliyor Nasıl Çıkılır Güncel

Instagram hem ticaret ve reklama olanak sağlayan hem de kişisel yeteneklerin sergilendiği bir platform. Hal böyle olunca popülerlik de ön plana çıkıyor. Takipçi sayısı ve beğenilerin artmasını amaçlayan bir ortam haline geliyor. Peki popülerlikle Instagram başlıca gönderi kavramının bağı ne?

Instagram başlıca gönderi ne demek? Instagram başlıca gönderiler bölümüne nasıl çıkılır? Burada görünmenin ne gibi faydaları var? Merak ettiğiniz tüm sorulara birlikte cevap bulacağız. İlk olarak bu kavramların ne olduğu ile ilgili bilgi sahibi olalım.

Instagram başlıca gönderi

 

Instagram başlıca gönderi ne demek?

Instagram başlıca gönderi bölümü sizin de bildiğiniz gibi keşfet bölümü. Belli bir popülerlik analizi belirlenir. Instagram belli kriterleri göz önünde bulundurarak  keşfet bölümünde size uygun bir sıra verir.

Burada yer almanın en büyük faydası, geniş kitlelere yayılmaktır. Keşfet bölümüne çıktığınızda sizi tanımayan bir çok kişi de gönderilerinizden haberdar olur. Bunları beğenebilir. Paylaşımlarınıza ilgi duymaları durumunda bu size beğeni ve takipçi olarak geri dönecektir. Bu da geniş kitlelere adınızı duyurabilmeniz adına bulunmaz bir fırsat olarak görünüyor. İnsanlar başlıca gönderiler bölümüne düşmek için oldukça yoğun bir çaba göstermektedir. Ancak bir çok kişi yeterli kriterleri sağlamadığı için bu bölümde görüntülenemiyor. Bu biraz da azim, çaba ve şansa kalmış bir durum.

Instagram başlıca gönderiler bölümünde çıkmak için ne yapmak gerekiyor?

ınstagram başlıca gönderiler bölümünde çıkmak, yukarıda da belirttiğimiz gibi çaba ve sabır işi. Belli bir süreden sonra emeğinizin karşılığını almaya başlarsınız. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlara uyarak daha iyi sonuçlar almanız mümkün.  Instagram başlıca gönderiler bölümünde çıkmak için yapmanız gerekenler:

-Tüm paylaşımlarınıza konum ekleyin. En azından konum gerektiren tüm paylaşımlarınıza ekleyin. Böylece o alanla ilgili bir arama yapıldığında, daha kolay bir şekilde arama sonuçlarında görünebilirsiniz. Bu basit yol oldukça etkili olabilir. Bu nedenle ihmal etmemeniz gerekiyor.

Instagram başlıca gönderi çıkma nasıl olur

-Etiket yapmak, Instagram paylaşımlarının olmazsa olmazıdır. Bu nedenle mutlaka kullanılması gerekmektedir. İnsanlar bir arama yaparken kelime kullanarak yapar. Bu durumda aramalarda çıkmanız için mutlaka etiket paylaşımı yapmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta , etiket sayısı. Belli bir sayının üstünde yaptığınızda Instagram tarafından şüpheli olarak algılanabilirsiniz. Başlıca gönderiler bölümünde çıkmak için en fazla 5 etiket yeterli olacaktır. Yalnız, etiket yaparken tamamen paylaşımınızla alakalı olsun. İnsanların aratabileceği ve paylaşımınızla alakalı etiketler koymaya özen gösterin.

Örneğin ünlü bir şairin şiirini koyacaksınız. Bunun için belli başlı kelimeler türetebilirsiniz. (#şairinadı, #şiirin adı, şiirler ilgili dikkat çekici kelimeler..vs Bu örnekleri uzatabilirsiniz.)

-Paylaşımlarınızda yer alan beğeni oranı. Yaptığınız paylaşımların beğeni oranı arttıkça, başlıca gönderiler bölümünde çıkma ihtimali de artmaktadır. Bu alanda çıkınca beğeni sayısı daha da artmaktadır. Birbiriyle doğru orantılı bir etkileşime sahip olduklarını görebiliyoruz. Bu nedenle beğeni sayınızın  fazla olması buradaki kalıcılığınızı da etkileyecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu
Instagram Hashtag Kullanımı: Takipçi ve Etkileşim Artırmanın En İyi Yolu

Çevrimiçi dünyada hashtaglerle, ya da diğer bir adıyla “konu etiketleri” ile çok sık karşılaşıyoruz. “#” sembolünün yanına içerikle alakalı anahtar ke...

Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası
Instagram Hareketlerim Gözükmüyor Çıkmıyor Hareketler Gözükmüyor Hatası

Instagram kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinde olduk...

Instagram başlıca gönderi bölümü içinde bir çok paylaşım yer almaktadır. Burada yer alan paylaşımları inceleyin. Ara ara beğeni ve yorum yapın. Bu durumda uygulama, sizin bu alanla etkileşim içinde olduğunuzu görecektir. Bu da siz paylaşım yaptığınızda, bu alanda çıkmanız için artı olarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle buralarla etkileşim halinde olmayı ihmal etmeyin.

Sonuç

Bu yazıda Instagram başlıca gönderi keşfet bölümü nedir, nasıl çıkılır sorularına cevap bulduk. Belli başlı yöntemlerle orada çıkma ihtimaliniz artmaktadır.

Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. köydenbahceden
    köydenbahceden

    başlıca gönderi bölümünde vakit geçirmek, bunu deneyeceğim. Peki video görüntülenme sayım neden bu kadar düşük 11.400 takipçi görüntülenme sayısı 200 300.etkileşim sayısı 1500 civarı. gösterim yine öyle