Gereksiz Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Gereksiz Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Can Sıkıcı Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Instagram bildirimleri, kullanıcıların uygulama içerisinde yaşanan yeniliklerden haberdar olmasını sağlayan bildirimlerdir. Bazı bildirimler kullanıcılar tarafından sevilmediği için istenirse kapatılabilir.

Instagram bir çok kullanıcının en çok sevdiği sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama kullanıcılarına bir çok yenilik ve eğlenceli fotoğraflar sunmaktadır. Beğeni, takip, video izleme gibi eğlenceli bir çok aktivite yapabildiğimiz Instagram bazen sinir bozucu da olabiliyor. Sinir bozucu olabildiği anların çoğu müsait olmadığımız zamanlarda ya da telefonla ilgilenmek istemediğimiz zamanlarda bizlere gönderdiği bildirimler yüzünden olmaktadır.

Bildirimleri Nasıl Kapatabiliriz ?

instagram-bildirimleri-kapatma

Can sıkıcı bu Instagram bildirimleri kapatabilmenin iki yolu vardır, bu yazımızda bu iki yolu sizlerle paylaşacağız. Instagram günümüzde sosyal medya uygulamaları içinde kendini en hızlı geliştiren uygulamalardan biridir. Bu nedenle sürekli takip etmeyenler için sinir bozucu bazı yeni özelliklere sahip olabiliyor. Yeni özelliklerini kullanıcılarına daha sık kullandırtmak isteyen uygulama bizlere gereksiz birçok bildirim gönderebiliyor.

Bu gereksiz bildirimlerin son zamanlarda en çok can sıkıcı olanları canlı yayın bildirimleri ile Facebook üzerinden arkadaş olduğumuz kişilerin Instagram tarafından bizlere önerildiği bildirimlerdir. Öncelikle şunu belirtelim, isterseniz bütün Instagram bildirimlerini kapatabiliyorsunuz. Ancak bu ayarı yaptıktan sonra bir daha Instagram’dan herhangi bir bildirim almıyorsunuz.

Eğer yalnızca bazı bildirimleri kapatmak istiyorsanız bunun için de bir yol var. Bu yol Instagram’ın içerisinden halledilebilecek bir yol. Önce Instagram’a giriş yapıyoruz. Daha sonra Instagram profilimize geçiş yapıyoruz. Burada iPhone kullananlar “profili düzenle butonunun” yanında bir, cıvata ya da buna benzer bir simge görecektir. Android işletim sistemi kullanan kullanıcılar sağ üst köşede üç nokta üst üste şeklinde bir ikon ya da buton görecektir.

Sevmediğiniz Bütün Bildirimleri Tek Tek Kapatabilirsiniz

instagram-bildirimleri

Bu butona dokunduktan sonra karşınıza çıkan ayarlar bölümünden “anında İlet bildirimleri” seçeneğini seçmelisiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra karşınıza bir çok Instagram özelliği bildirimi çıkacaktır.

Buradan isterseniz bütün Instagram bildirimlerini kapatabilirsiniz ya da bildirim almak istemediğiniz Instagram özelliklerinin bildirimlerini tek tek seçerek kapatabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Örneğin canlı yayınlarla ilgili bildirim almak istemiyorsanız canlı yayın bildirimlerini kapatabilirsiniz ya da bir video paylaştıktan sonra bu videonun izlenme sayısını size bildiren bildirimleri buradan kapatabilirsiniz.

Can sıkıcı ve gereksiz Instagram bildirilerini bu şekilde kapatabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise Instagram’ın size hiçbir şekilde bir bildirim gönderememesini sağlamak için telefonunuzdan bildirimler menüsünü bularak Instagram’ın size bildirim göndermesini kökten önleyebilirsiz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 1 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.