Instagram Canlı Yayın Bildirimleri ve Son Görülme Özelliği

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri ve Son Görülme Özelliği

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır ?

Son günlerin gözde sosyal medya uygulaması Instagram geçtiğimiz yıl bir ilke daha imza atmış ve canlı yayın özelliğini kullanıcılarına tanıtmıştı. Instagram canlı yayın bildirimleri de bu güncelleme sonrasında gündeme gelmeye başladı.

Instagram canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır ? Yeni yılın ilke günlerinde kullanıcılarını büyük bir sürpriz ile karşılayan sosyal medyanın fenomen uygulaması, artık canlı yayınlar yapmanın çok daha ötesine geçmeye hazırlanıyor. Ancak bu hızlı yeniliklerin birçoğu bazı kullanıcılar tarafından çok da hoş karşılanmıyor.

Bazı sosyal medya kullanıcılarına, uygulamaların sadece basit başlangıç özellikleri yetebiliyor. Instagram söz konusu olduğunda kullanıcılar yalnızca fotoğraf ve video beğenmek arada da yorum yapmak için bu uygulamayı kullanıyor. Ancak tabi ki dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram kullanıcılarını bundan çok daha fazlasını sunuyor.

Canlı Yayınlar Çok İyi Ama Bildirimleri Biraz Şey

instagram-canli-yayin-bildirimi-kapatma

Canlı yayınlar, hikaye özelliğinden sonra devreye sokuldu. Canlı yayın özelliği çoğu zaman kullanıcıların canlı olarak şahit oldukları olayları canlı olarak takipçileriyle paylaşabilmeleri için oluşturulan bir özellik. Bu özelliği çok seven çoğu Instagram kullanıcısı geleceğin yayıncılığı olabilecek çevirim içi canlı içerik paylaşma özelliğini birçok yerde kullanmaya başladı.

Bazen Instagram kurallarına uymayan yayınlar ve yayıncılar anında yasaklandı bazen de çok başarılı yayınlar gerçekleştirildi ve günlerce konuşuldu. Ancak bu canlı yayınların hiçbirinden memnun olmayan bir kitle var. Bu kitle canlı yayın kelimesini duyduğunda bile kaçacak yer saklanacak delik arıyor. Bunun sebebi canlı yayın açıldığında diğer kullanıcılara giden Instagram canlı yayın bildirimleri.

Bu bildirimler bazen öylesine can sıkıcı bir hal alabiliyor ki kullanıcılar artık yeter diyerek Instagram’da en çok canlı yayın yapan takipçisini engelleyebiliyor. Bu gibi sorunların önüne geçmek için Instagram canlı yayın bildirimi almamak istemeyen kişilere bir kapatma seçeneği sunmuş durumda. Bu seçeneği sizlere resimli olarak anlatacağız ve eğer bu durumdan siz de şikayetçiyseniz bildirimlerinizi kapatabilirsiniz.

Öncelikle Instagram hesabımıza giriyoruz ve en üst sağ köşedeki üç nokta işaretine dokunuyoruz. Daha sonra açılan ekrandan anında ilet bildirimleri seçeneğine dokunarak bu seçeneğin içerisine giriyoruz. Buradan da canlı yayın bildirimlerini kapalı konuma getirebiliyoruz. Aşağıdaki resimlere bakarak daha kolay bir şekilde canlı yayın bildirimlerinizi kapatabilirsiniz.

 

instagram-canli-yayin-bildirimleri-kapatma

Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır ?

Instagram direct mesaj özelliği için getirilen ve daha önce whatsapp ve Facebook içinde kullanılan bu uygulama kullanılmak istenilmediği zaman kapatılabiliyor. Bu uygulamayı kapatmak üstelik çok da kolay. Bu yazının ikinci bölümünde Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır sizlere anlatacağız. Resimli ve yazılı olarak anlatacağımız bu özelliği kullanmak ve kapatmak oldukça kolay.

Öncelikle yapmanız gereken üst bölümde de anlattığımız ve resimlerde gösterdiğimiz şekilde Instagram ayarlar bölümüne girmek. Bunun için Instagram profil sayfanızdan sağ üç köşede bulunan üç nokta işaretine dokunmanız ve ayarları seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından ayarlar sayfasını aşağıya doğru kaldırmalısınız ve Hareket Durumunu Göster seçeneğini bulmalısınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Bu seçeneği de bulduysanız artık Hareketler durumunu kapalı konuma getirebilir ve Instagram direk mesaj özelliği olan son görülme özelliğini kapalı konuma getirebilirsiniz. Yazılı olarak açıkladığımız son görülme özelliğinin kapatılışını birde resimli anlatım ile incelemek için aşağıda bulunan görselleri inceleyebilirsiniz.

instagram-son-görülme-nasıl-kapatılır

Eğer Instagram için anlattığımız bu çözümleri beğendiyseniz bizlere pozitif yorumlarla geri dönüş yapabilirsiniz. Ayrıca bu konu hakkında bizimle paylaşmak istediğiniz diğer görüşlerinizi de aşağıdaki yorum gönderme sistemimiz ile bizlere ulaştırabilirsiniz. Bu şekilde bize ulaştıracağınız yorumlar, editör denetiminden sonra yayınlanacaktır.

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.