Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Instagram canlı yayın özelliğini zenginleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Kısa aralıklarla yeni güncellemeler yayınlayan sosyal medya devi, son olarak canlı yayın özelliğini zenginleştirmek adına önemli adımlar atmaya başladı. Bu noktada ilk adım canlı yayınların kayı özelliğinin açılması olmuştu. Instagram canlı yayın kayıt sisteminden sonra, canlı yayınlara arkadaş ekleme çoklu canlı yayın özelliği kullanıma girdi. Tüm bunlar bir yana Instagram’ın canlı yayını zenginleştirmek için mini hamleleri de gelmeye devam ediyor. Son olarak dün hikayeler bölümünden sonra kullanıma giren ve bir hayli sevilen bir özelliğin canlı yayın bölümüne eklendiği açıklandı. Söz konusu özellik yüz filtreleri özelliği oldu. Instagram Canlı Yayın yüz filtreleri güncellemesiyle beraber kullanıma giren sistem hakkında rehber yazıları da paylaşılmaya başlandı. Peki, yeni özelliğin kullanımı nasıl yapılacak?

 Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılacak?

Canlı yayın sırasında yüz filtrelerini kullanmak için yapacağınız işlemler standart yüz filtreleri işlemlerinden çok farklı değil. Bu noktada yine de kullanıcıların bilmesi gereken birçok detaylar var.

  • Yüz filtrelerini canlı yayından önce seçip, doğrudan bu şekilde canlı yayına başlamak istiyorsanız ilk yapmanız gereken “canlı yayını başlat” butonunun hemen yanında yer alan yüz filtreleri simgesine tıklamak. Açılan menüden ise istediğiniz herhangi bir yüz filtresini seçiyorsunuz. Instagram Canlı Yayın öncesinde yüz filtresini seçmek bu kadar basit.

Instagram Canlı Yayın

  • Instagram Canlı Yayın sırasında yüz filtresi seçmek için yapmanız gerekenlerde farklı değil. Yine yüz filtresi simgesine tıklayıp istediğiniz filtreleri seçmeniz ve uygulamanız yeterli.

Instagram Canlı Yayın yüz filtreleri için bilmeniz gereken son nokta, güncellemenin şu an için iOS işletim sistemleri için yayınlanmış olması. Henüz Android sürüm için güncelleme yayınlanmadı. iOS için yayınlanan güncellemelerin tamamlanmadığını da ekleyelim. Yani tüm kullanıcıların yüz filtrelerini canlı yayınlarda kullanması biraz zaman alacak gibi duruyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Henüz Instagram bu sürecin ne kadar devam edeceği konusunda bilgi vermiş değil. Genel görüş olarak güncellemelerin çok gecikmeyeceğini düşündüğümüzü de ekleyelim. Muhtemelen birkaç hafta içerisinde çoktan yeni bir özelliği daha güncelleme olarak görecek bile olabiliriz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Cansu YAPAR
    Cansu YAPAR

    Özel uygulamalar ile yapmaya çalışıyordum iyi oldu bu yazıya rastladığım. Teşekkürler emeğiniz için .