Instagram Çıkartma Ekleme ve Bilinmesi Gerekenler

Instagram Çıkartma Ekleme ve Bilinmesi Gerekenler

Instagram’da artık en popüler kısım, Instagram hikayeler kısmı. Snapchat uygulamasından alınan bir özellik olarak bilinse de Instagram’ın bir nevi kendi havasını kattığı özellikle beraber, söz konusu bölümün daha da ilgi çekici bir hal aldığını görüyoruz. Şu an 250 milyonu bile aşan bir kullanıcı aktifliğine ulaşan bölümün, sadece 1 yıl içerisinde elde etmiş olduğu bu başarı hikayeler bölümünün Instagram ile beraber bambaşka bir hale geldiğinin kanıtı. Bir yandan giderek büyüyen bir yandan da çok daha başarılı hale gelecek eklentiler alan Instagram hikayeler bölümünün, son aldığı yeniliklerden birisi de Instagram Çıkartma özelliği oldu. Hikaye paylaşımlarını çok daha eğlenceli hale getiren ve kullanıcıların da çok daha fazla ilgi çeken paylaşımlar yapmasını sağlayan yeni özellik, Instagram’ın bu alanda öne çıkmasının ana nedenlerinden de biri. Peki, bu kadar ilgi çeken Instagram hikayeler çıkartma özelliği nasıl kullanılır? Çıkartmalar hakkında bilinmesi gerekenler neler?

 Instagram Çıkartma Nasıl Eklenir?

Hikayeler paylaşımlarına çıkartmalar eklemek istiyorsanız bunun için yapacağınız ilk işlem hikaye menüsünden paylaşımlarınızı hazırlamak olacak. Paylaşımlarınızı hazırladıktan sonra yapacağınız işlemler çok basit.

 • İlk aşamada dediğimiz gibi Instagram hikayeler kısmına girip, paylaşacağımız fotoğraf ve videomuzu hazırlıyoruz.
 • Ardından şeridi paylaşmadan önce yapmanız gereken, çıkartmalar menüsüne girmek. Bunun içinde güncelleme sonrasında eklenen kıvrılmış yüz simgesine basmanız gerekiyor.
 • Ardından istediğiniz herhangi bir çıkartmayı şeride ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu ekranda emojileri paylaşmak, ekstra ifadeler eklemek ve daha birçok işlemi gerçekleştirerek, paylaşımlarınızı zenginleştirmeniz mümkün.

Instagram çıkartma özelliği

Instagram Hikayeler Çıkartma Ekleme Hakkında Bilinecek Detaylar

 • Çıkartmalarda boyutlandırma veya yerleşim değişikliği yapmak isterseniz bu durumda, tıpkı resim paylaşımlarında olduğu gibi görselleri büyütüp küçültmeniz yeterli.
 • Çıkartma menüsünden parmağınızı sadece sağa kaydırarak, son kullandığınız ve paylaşımınıza eklediğiniz çıkarmalara doğrudan ulaşabilirsiniz. Bir nevi kısayol.
 • Instagram Çıkartma sisteminde bir çıkartmayı silmek istediğinizde de yapmanız gereken, çıkartmayı sürükleyip çöp kovası işaretine atmak.
 • Profil fotoğrafı çıkartmanıza dokunarak yeni çekim yapabilirsiniz. Bu şekilde kendi çıkartmanızı da oluşturmak mümkün.
 • Hava durumu, saat gibi bilgilere yer veren çıkartmalar eklemeniz mümkün. Bu tür çıkartmalarda bilinmesi gereken çıkartmaların bilgileri cihazınız üzerinden aldığı.
 • Konumunuza göre çıkartma eklenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Çıkartmalarınıza konum ekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Instagram Çıkartma sınırlı sayıda kullanıma sahip. Instagram bu konuda bir açıklama yapmış ve çıkartmaların sürekli güncelleneceğini belirtmişti. Instagram Çıkartma sistemi hakkında bilinmesi gereken en önemli detay bu. Özel günlerde ya da Instagram’ın istediği ölçüde yeni güncellemeler, Instagram Çıkartma sistemine yeni eklentiler gelecek. Haliyle kullanıcılar çok daha fazla eklentiye ulaşabilecek. Bundan sonra gelen güncellemelerde yenilikleri görebiliriz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.