INSTAGRAM DA SİLİNEN FOTOĞRAFI GERİ GETİRMEK

INSTAGRAM DA SİLİNEN FOTOĞRAFI GERİ GETİRMEK

Instagram silinen fotoğrafları geri getirmek işte bu yazımızda tüm detayları…Günümüzün en sevilen sosyal medya ağı olarak dikkat çeken Instagram’ın bu kadar çok sevilmesinin en önemli sebebi şüphesiz ki görselliğe dayalı bir sosyal medya ağı olmasıdır. En popüler sosyal medya ağı Instagram olunca kullanıcılar adeta fotoğraf çekme yarışına girmektedir. Instagram söz konusu olunca herkes profesyonel fotoğrafçı oldu. Elbette ki Instagramı zevkli kılan yalnızca paylaşım yapmak, takipçi kazanmak değil. Arkadaşlarımızla sohbet edebilir, ilgi alanımıza giren konulardaki sosyal medya hesaplarını takip ederek Instagramın keyfini çıkarabiliriz.

Instagram fotoğraf silinmesi sorunu ise karşımıza çıktığında adeta dünyalar başımıza yıkılmaktadır. O kadar emek verilerek çekilen fotoğraflar, bazılarının kopyası eşi ve benzeri yokken o fotoğrafların kaybolması bizim için yıkıma sebep olmaktadır. Peki, Instagram da silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün mü?

Instagram da silinen fotoğrafları geri getirmeniz mümkün. Peki, ama nasıl? (Instagram Destek)

Telefonun Ön Belleği Bir Avantaja Dönüşebilir

Telefonunuz internete bağlı olmasa dahi Instagram uygulamasına giriş yaptığınızda birkaç fotoğraf ve videoyu görüntüleyebilirsiniz. Ya da Instagramı açtığınızda telefonunuza internet bağlıyken sonradan interneti kapatmanıza rağmen paylaşımlara bakabilirsiniz. Bu durumun sebebi telefonunuzun ön belleğidir. Instagram paylaşımları ön belleğe kaydedilmektedir. Ön belleğe giriş yaparak silinmiş olan, kaybettiğiniz resimlere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Son baktığınız resimler ve videolar ön bellekte kopyalanmış olduğundan siz de ön belleği kullanaraka resimlerini geri getirebilirsiniz.

Bilgisayardan Fotoğraflarınıza Kavuşabilirsiniz.

Instagram da bazen beğenmeyip sildiğiniz veya yanlışlıkla sildiğiniz fotoğrafları sildiğinize bir süre sonra pişman olursunuz. Bu pişmanlığınız nedeniyle fotoğrafları geri getirmek istersiniz. Neyse ki telefon ön belleği gönderileri kaydediyor değil mi? Evet, kaydediyor. Ancak küçük bir kıstas var. Söz konusu fotoğrafa bakmanızın üzerinden 2 haftadan daha uzun bir süre geçmişse ya da telefonunuzda sıfırlama yaptıysanız fotoğraflara ulaşamama ihtimaliniz var.

Instagram da silinen fotoğraflara bilgisayardan ulaşma imkanınız da bulunmaktadır. Bilgisayar ile bu fotoğraflara ulaşmak için bilgisayar ile telefon arasında USB kablosuyla bağlantı kurmalısınız. Daha sonra DiskDigger adlı programı indirmelisiniz. Bilgisayarınıza indirip, kurduğunuz bu programı açın ve telefonunuzu taratmaya başlayın. Telefonunuzun taranması bazen dakikalar bazen ise saatler sürmektedir. Telefon taramanız bittikten sonra kaybettiğiniz resimlerinize ulaşmış olacaksınız.

Telefonunuza Silinen Fotoğraflarınızı Getirebilirsiniz

Instagram da silinen fotoğraflara telefondan ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Bilgisayarınızın olmaması ya da kullanmamanız durumunda bilgisayarda yaptığımız işlemin aynısını telefonda yapma imkanımızda bulunmaktadır. Kilit programımız Disk Digger’dır. Bu programı kullanarak silinen fotoğraflarımızı geri getirebilir. Telefonunuzda en az 100 mb boş bir alan bırakmalısınız. Daha sonra uygulamayı indirmeli ve telefon taramasını başlatmalısınız. Telefon taramanız yapıldıktan sonra kaybedilen, silinen resimleriniz yavaş yavaş geri gelmeye başlayacaktır. Tarama sürecinde telefonunuzu kullanamayabilirsiniz. Ancak tarama bittiğinde silinen fotoğraflarınıza da kavuşmuş olacaksınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram Yorum hizmetimiz ile hesabınızı yükseltin, popüler listelerde sizde olun!

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.