Instagram Direct Grup Ad Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Direct Grup Ad Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın mesajlaşma servisi olarak adlandırabileceğimiz Instagram Direct mesaj bölümü sadece kullanıcılar arasındaki mesajlaşma ağının sağlandığı kısım değil, bunun dışında Instagram Direct mesaj bölümü sayesinde kullanıcıların, Instagram uygulaması içerisinde kendi gruplarını kurmaları da sağlanıyor. Instagram üzerinden kendi grubunuzu kurarak kolaylıkla arkadaş grubunuzla haberleşebiliyorsunuz. Instagram Direct bölümünde yer alan tüm özellikler Instagram Direct grup sistemi içinde tamamen geçerli. 3 kullanıcıdan fazla kullanıcıyla beraber kurulabilen Direct Grup bölümünün de kendi içerisinde belli başlı ayarları var. Bu ayarlar içerisinde merak edilen kısımlardan birisi de Instagram Direct Grup Ad Değiştirme ayarı.

Aslında uygulamanın ilk yayınlandığı yıllarda bu ayar açık değildi. Instagram Direct Grup bölümünün kullanım oranlarının bir hayli artmasından sonra diğer birçok ayar gibi uygulamaya bir de Instagram Direct Grup Ad Değiştirme ayar eklendi. Peki, Instagram Direct Grup Ad Değiştirme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor? En kısa yöntemlerle bu ayarlara bakalım.

Instagram Direct Grup Ad Değiştirme Ayarları

Instagram Direct Grup Ad Değiştirme işlemi için gereken ayarlara adım adım bakalım. Tüm adımlar şöyle sıralanmakta;

  • Yine ilk aşamada Instagram Direct bölümüne girmeniz gerekecek. Instagram Direct bölümüne girmek için ise akış üzerinden sağ üst kısımda yer alan gönderi simgesine tıklamanız yeterli.
  • Bu ekranda Instagram Direct üzerinde tüm konuşma pencereleriniz ve grup görüşmeleri karşınıza çıkacak. Grup görüşmeleri içerisinde adını değiştirmek istediğiniz görüşmeye tıklıyorsunuz.
  • Şimdi ise daha önceki yazımızda da gruptan ayrılmak için gösterdiğimiz grup ayarları kısmına girmek için “İ” simgesine tıklıyoruz.
  • Bu kez açılan pencereden “grup adı” kısmına girmeniz gerekiyor. Grup adının yanında yer alan kısma dokunup burada yer alan ismi değiştirmeniz yeterli.
  • Arından “bitti” sekmesine basarak ayarların kayıt altına alınmasını sağlamanız gerekiyor. Grup konuşması sırasında ad değiştirme için yapacaklarınız bu kadar ile sınırlı.

Son bir hatırlatma eklemek gerekiyor. Grup adını siz değiştirdiğiniz için ilk aşamada, gruba dahil olan hemen her kullanıcının adı sizin değiştirdiğini görebildiğini ekleyelim. Grup adını değiştirirken diğer grup üyeleri de yapmış olsa kimin adı değiştirdiğini sizde görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Oğuzhan ÇETİN
    Oğuzhan ÇETİN

    Instagram Direct Grup Ad Değiştirme konusunda yaşadığım sıkıntıyı çözdüm sayenizde. Teşekkür ederim hep takipteyim