Instagram Direct Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Instagram Direct Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın sosyal medya uygulaması haline gelmesini sağlayan önemli etkenlerden biri olan Direct bölümünün sunduğu ayrıcalıklardan birisi de Direct Grup Oluşturma özelliği. Kullanıcıların uygulamayı sadece fotoğraf paylaşımı için değil, bunun yanında mesajlaşma uygulaması olarak da kullanmak için kullanılan Direct bölümünün, bir ayrıcalığı olan grup oluşturma özelliği sayesinde, uygulama içerisinden arkadaş gruplarınız ile konuşabiliyorsunuz.

Bir nevi anlık mesajlaşma uygulamalarının sunduğu ayrıcalıklar Instagram kullanıcılarına sunulmuş oluyor. Burada önemli olan kısım ise son güncellemelerden sonra bölümün çok daha zenginleştirilmiş olması. Son güncellemelerden sonra kaybolan fotoğraf video, cevaplarda mesajlarında çıkartma olarak yer alması gibi detaylar bu bölümü çok daha eğlenceli hale getirmiş oldu. Peki, bu kadar çok kullanılan ve sürekli güncellenen Direct bölümünde Direct Grup Oluşturma nasıl yapılır?

Direct Grup Oluşturma Hakkında Tüm Detaylar

Yeni bir grup oluşturmak ve bu gruba eklenecek olan kullanıcıların seçimi konusunda detaylara geçelim.

  • İlk olarak Direct bölümüne girmeniz gerekiyor. Akışın sağ süt kısmında bulunan mesaj gönderi simgesine dokunun.
  • Ardından açılan sayfa üzerinden de sağ üst köşede yer alan “+” sekmesine tıklamanız gerekecek.
  • Burada mesaj göndermek istediğiniz, Direct Grup Oluşturma işleminde yer vermek istediğiniz kullanıcıları seçmeniz gerekecek. En az iki kişi seçtikten sonra ileri sekmesine dokunun.
  • Şimdi grup konuşmasının oluşturulması için bir mesaj, bir resim ya da herhangi bir gönderi yapmanız gerekiyor.
  • Seçtiğiniz kullanıcılara bu mesajı ya da seçtiğiniz bir resmi gönderdikten sonra grup konuşması oluşturulmuş oluyor.

Direct Grup Oluşturma

Direct Grup Oluşturma Bilinmesi Gerekenler

Tabii ki bu sistemde de bazı püf noktalar var. Grup konuşması oluştururken maksimum olarak 15 kişiyi seçebileceğiniz ilk püf nokta. 15 kişinin üzerinde kullanıcı seçimi gerçekleştirmek mevcut sistemle mümkün değil. Tek seferde 15 kullanıcının üzerine çıkarsanız, uyarı geliyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Diğer bir bilmeniz gereken konu, Direct Grup Oluşturma işleminden sonra grup sohbetine bir isim atayabiliyorsunuz. Bunun için yardım simgesi olan sağ üst köşede yer alan “İ” simgesine dokunup, grup adınızı yazmanız yeterli oluyor. Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Grup konuşmasının tüm detayları da bu şekilde.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.