Instagram Direct Mesaj ile Gönderilen Kaybolan Fotoğraflara Metin Ekleme

Instagram Direct Mesaj ile Gönderilen Kaybolan Fotoğraflara Metin Ekleme

Instagram kullanıcıların anlık olarak birbirleriyle mesajlaşabilecekleri özel sistemlere sahip olan uygulamalardan bir tanesi. Yani Instagram Direct Mesaj bölümü olarak adlandırdığımız bu bölüm sayesinde, Instagram’ın sadece fotoğraf paylaşılan bir platform olmaktan çıktığını ve tam anlamıyla sosyal medya platformlarından biri haline geldiğini görmek mümkün.

Instagram içerisinde kullanıcılar arasındaki iletişim bölümü olarak gösterilmesi nedeniyle en sık kullanılan bölüm olan Direcj mesaj bölümü için zaman zaman yeni güncellemelerin geldiğini de görüyoruz. En son dün yeni bir özellik daha duyuruldu. Hem yeni özelliğe daha detaylı olarak bakalım hem de nasıl kullanılacağına bakalım.

Instagram Direct Mesaj Fotoğraflarına Metin Ekleme Sistemi

Yeni özellik sayesinde Instagram Direct Mesaj üzerinden kullanıcılara gönderdiğiniz kaybolan fotoğraflarınızı daha da renklendirebiliyorsunuz. Bunun için Instagram metin ekleme sistemini devreye sokuyor ve artık arka plan renklerini de değiştirebiliyorsunuz.

Artık arkadaşlarınıza resim gönderirken, bu resimlerin üzerine istediğiniz mesajınızı da ekleyip o şekilde atabileceksiniz. Instagram Direct Mesaj kullanımını renklendirmesi amacıyla yayınlanan yeni özelliğin, kaybolan fotoğraflara eklendiğini belirtelim. Şimdi sistemin nasıl kullanılacağına geçiyoruz.

Instagram Direct Mesaj Fotoğraflarına Merin Ekleme Nasıl Yapılır?

Yeni özelliği daha iyi anlatmak adına Instagram tarafından yayınlanan fotoğrafı kullanacağız. Özelliğin doğrudan özeti bu fotoğraf içerisinde yer alıyor. Resim üzerinden gideceğimiz yeni özellik için yapacaklarınız şöyle;

Instagram Direct Mesaj Instagram Direct Mesaj

  • Resimde 1 numara olarak değerlendirdiğimiz bölüm, yine standart bir şekilde mesajınızı yazacağınız bölüm. Bu kısımda bir şey değiştirmenize gerek yok. Standart bir şekilde yazmak istediğiniz cevap ile bu kısmı dolduruyoruz.
  • 2 numaralı kısım ise fotoğraf çekimi yapacağınız kısım. Buraya basarak fotoğrafınızı çekiyorsunuz. Ardından resim üzerinde yazdığınız metini göreceksiniz.
  • 3 numaralı kısımda metni resim üzerinde düzenleyebiliyorsunuz.
  • 4 numaralı kısımdan ise resmi arka planı yani döşeme rengi dediğimiz renklerini değiştirebiliyorsunuz.
  • Bu kısımlar sizin zevkinize göre değiştirebileceğiniz kısımlar.
  • Tüm bunlardan sonra Done tuşunu kullanıp, değişikliklerinizi kayıt altına altından sonra mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı işlemler.

Güncellemeyi doğrudan alamadıysanız bir süre daha beklemeniz gerekecek. Güncelleme bölge bölge geliyor. Ayrıca iOS için güncelleme yayına geçmiş değil.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.