Instagram Direkt Mesaj Gönderme

Instagram Direkt Mesaj Gönderme

Son yılların en popüler uygulaması olan İnstagram, birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle yapılan anlık paylaşımlar ve bildirimler kullanıcılar tarafından takip edilmektedir. İnstagram uygulamasının yeni özelliklerinden biri olan ‘İnstagram mesaj gönderme’, yani diğer adı ile DM atma, platformdaki iletişim ağını bir hayli güçlendirmektedir. Yeni mesajlaşma uygulaması sayesinde, kullanıcılar diledikleri zaman takipçileri ile konuşabilmektedir. Aynı zamanda atılan mesajlar hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaşmaktadır. İnstegram dan gelen mesajları görmek için sağ üst kısımdaki tik işaretine basmanız yeterlidir. Ayrıca açılan sekmede, geçmişte atmış olduğunuz mesajları da görebilirsiniz.

Instagram direkt mesaj gönderme işlemleri, yeni güncellemeler sayesinde artık daha da kolay. Mesaj atmak istediğiniz takipçinin duvarına girerek, ‘mesaj gönderme’ butonuna tıklamanız yeterlidir. Ayrıca Instagram direkt mesaj gönderme işlemi, ekranın sağ üst köşesinde bulunan tike tıklayarak, açılan pencerede bulunan arama butonundan mesaj göndermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterlidir. İnstagram tarafından yapılan yeni yenilikler arasında, kullanıcıların rahat rahat mesajlaşmasını sağlayan ayrı bir uygulama daha geliştirilmiştir. Bu uygulama sayesinde, takipçileriniz ile özgürce konuşabilirsiniz.

instagram mesaj gönderme ile ilgili görsel sonucu

Instagram direkt mesaj gönderme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konu ise, mesaj göndereceğiniz kişinin sizin arkadaşınız olmalıdır. Aks

i taktirde göndereceğiniz mesajlar, spam niteliği taşımakta ve kullanıcıya direk ulaşmaz. İnstagram uygulamasında gerçekleştirdiğiniz konuşmalar, başka biri tarafından gözükmez. Yani herhangi bir takipçiniz veya başka bir İnstagram kullanıcı, sizin mesajlarınıza erişemez. Instagram direkt mesaj gönderme işlemleri, güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Gönderdiğiniz veya size gelen mesajlar, uygulama tarafından bildirim ile iletilir. Ayrıca, sizi engelleyen kullanıcılara mesaj atamaz ve onlardan da mesaj alamazsınız. Yani İnstagram aracılığı ile mesaj göndermek istediğiniz kişi sizin aktif takipçiniz olmalıdır. Yine instaram tarafından yeni geliştirilen diğer bir özellik ise, takipçilerinize toplu mesaj gönderebilir ve grup kurabilirsiniz. Grup kurma işlemleri yine ekranın sağ üst kısmında bulunan tik yardımı ile yapılmaktadır. Gruba dahil edeceğiniz kişiler, mesajlaşma platformunu görmesi ve kendisi de üye olabilmesi için atılan grup isteğini kabul etmesi gerekir. Instagram direkt mesaj gönderme işlemleri, zaman içerisin de daha da geliştirilecek ve kullanıcıların daha iyi hizmet alabilmesi sağlanacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Limitleri Nelerdir?
Instagram Direkt Mesaj Gönderme
1 (20%) 5 votes

Önceki yazımızda Instagram Güvenlik Uygulamaları başlıklı içeriğimiz instagram güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Direkt Mesaj Gönderme” te bir düşünce

  1. idooo diyor ki:

    instagram mesaj gönderme konusunda etkin olarak kullandırmak ıstıyor kendısını sanırım son zamanlarda direk olarak onlarda bir program çıkarttı faceboook messenger gibi giderek bunu geliştirecekler daha çok özellik ekleneceğini düşünüyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +