Instagram DM Gönderme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram DM gönderme işlemi her ne kadar kolay ve basit görünse de bu yazımızdan öğreneceğiniz birkaç ipucu mutlaka işinize yarayacaktır. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi DM yani özel mesajlaşma vazgeçilmez özelliklerden biridir. İsterseniz biran önce konumuza geçelim.

Instagram DM Nedir?

DM Instagram kullanıcılarının özel mesaj gönderebilmesini sağlayan bir özelliktir. Açılımı Direct Message olan DM, Instagram’da kullanıcıların 3. kişilerin göremeyeceği şekilde mesajlaşmalarını sağlamaktadır.

Instagram DM Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Instagram DM gönderme işlemi istiyorsanız göndereceğiniz kişiyi öncelikle arkadaş olarak eklemelisiniz. Instagram arkadaşınız olmayanlara da Dm göndermenize izin vermekle beraber gönderdiğiniz DM’leri spam olarak kaydetme durumunda bulunmaktadır. Bu nedenle spam mesajlar gönderen biri olarak algılanmak istemiyorsanız, DM göndereceğiniz kişinin arkadaşınız olduğundan emin olunuz. Birçok spam niteliği olan DM göndermeniz Instagram tarafından hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da telefonunuzun hafızasına dikkat etmeniz olacaktır. Instagram’da gönderdiğiniz DM’ler oldukça fazla yer kaplamakta ve telefon hafızanızın azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklarla mesajları silmeniz yararınıza olacaktır.

Instagram Yenilenen DM

Instagram birçok özelliğinde olduğu gibi Instagram’da da yenimeler yapmakta olup, bu sayede kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Yenilenen DM sayesinde paylaşımları özel mesaj olarak gönderebilmekte ve yalnızca istediğiniz arkadaşınızın görmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram DM Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Instagram DM gönderme işlemi yapmak istediğinizde bir hata alıyorsanız bununla ilgili iki çözüm yönteminden faydalanabilirsiniz. Öncelikle uygulama ayarlarından Instagram’ girerek uygulama verilerini temizleyebilirsiniz. Bu işleme önbellek verilerini temizleme adı da verilmektedir. Kullanabileceğiniz 2. yöntem de ise Instagram uygulamasını tamamen kaldırabilir ve tekrar yükleyebilirsiniz. Programı kaldırdıktan sonra Dosyalar kısmında bulunan Instagram dosyasını da silmeniz sorununuzun tamamen çözülmesini sağlayacaktır. Bu yöntemler sorunun çözülmesini sağlamakta olup, çözülmeyen sorunlarınız için bizlere yazabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar

Instagram DM gönderme hakkında bilinmesi gerekenler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram DM Gönderme Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Güvenlik Kodu Gelmeme Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimiz güvenlik kodu gelmeme sorunu ve instagram güvenlik kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram DM Gönderme Hakkında Bilinmesi Gerekenler” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +