Instagram Eller Serbest Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram videoları için geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik olarak Instagram Eller Serbest modu duyurulmuştu. Instagram’da en çok dikkat çeken paylaşım türü olarak öne çıkan video paylaşımlarını zenginleştirecek olan yeni mod sayesinde, video paylaşımları kolaylaştırılıyor. Söz konusu mod aylar önce tanıtılmış olsa bile video paylaşımlarına gösterilen ilginin artması nedeniyle Instagram Eller Serbest modu bir kez daha gündeme gelmiş durumda. Peki, nedir eller serbest modu? Nasıl kullanılır ve nasıl ayrıcalıklar sağlar? Daha detaylı inceleyelim.

Instagram Eller Serbest Modu Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi eller serbest modu, video çekimlerinde çok daha kolay çekim yapmanızı sağlıyor. Standart çekimlerde video kayıt tuşuna basmanız, daha doğrusu basılı tutmanız gerekirken, Instagram Eller Serbest modu sayesinde sadece video bölümüne bir kez tıklayıp kayıt başlamanız mümkün. Kayıt başladıktan sonra ise kolaylıkla kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Yani ekstra olarak bir ayara ya da tuşa basılı tutmanıza gerek kalmadan çekim yapabiliyorsunuz. Araçlarda yer alan eller serbest modundan yola çıkarılarak getirilen güncellemenin, özellikle hikayeler bölümünde videolar için bir hayli artı sağladığını söylemek gerekiyor. Çok daha başarılı bir video kayıt sistemi olan teknolojinin kullanım detaylarına geçelim.

Instagram Eller Serbest Nasıl Kullanılır?

Bu modu kullanmak da bir hayli kolay. Yapacağınız işlemler çok basit. Bunun için öncelikle çekim ekranına giriş yapmanız gerekiyor. Kamera ekranına giriş yaptıktan sonra ise fotoğraf ve video çekmek için kullanılan yuvarlak simge kısmına gelmeniz gerekiyor. Bu butonun hemen alt kısmında, parmağınızı sola doğru kaydırdığınız zaman çekim modlarını göreceksiniz. Buradan Instagram Eller Serbest modunu seçmeniz gerekiyor.

Instagram Eller Serbest

Seçimi yaptıktan sonra çekimi başlatmak için kullanılan yuvarlak butona bir kez basarak video kaydını başlatabiliyorsunuz. Video kaydını başlatmanız için bu mod üzerinde sürekli butona basmanız gerekmiyor. Instagram Eller Serbest modunun sağladığı ayrıcalıklar bu şekilde sıralanabilir. Özellikle telefonu elinizde tutmadığınız, tripod ve benzeri sabit sistemleri kullanarak video çekmek istediğinizde, söz konusu modun bir hayli işe yaradığını söylemek yanlış olmaz. Instagram’ın bu modu ilerleyen dönemlerde daha da geliştireceği bilgisini de verelim.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram'da Kimseyi Takip Edememe Sorunu [Çözüldü]
Instagram Eller Serbest Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?
4.7 (93.33%) 3 votes

Önceki yazımızda Instagram Yanlış E-Posta Bildirimi Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz instagram e posta sorunları, instagram sahte e posta ve Instagram Yanlış E-Posta hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Eller Serbest Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +