Instagram Eski Android Sürümlerinde Sorunlar Yaşıyor

Instagram Eski Android

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olarak ünlenmeye başlayan Instagram, son günlerde ilginç bir şikayet ile gündeme gelmeye başladı. Bu kez Instagram Eski Android sürümleriyle ilgili olarak sürekli artan şikayetler geliyor. Tabii ki bu durumda birçok etken var. Tüm etkenlere ve yapılacaklara geçmeden önce sorun hakkında daha detaylı olarak bilgilendirmelere geçelim. Instagram Eski Android sürümlerinde nasıl bir sorun ortaya çıkarıyor? Kullanıcıların bu durumda yapmaları gerekenler neler? Güncellemelerde sıkıntı var mı? Sorulara bakalım.

Instagram Eski Android Sürümü Sorunları

Kullanıcılardan gelen mesajların yanı sıra, teknoloji otoriteleri tarafından paylaşılan bilgilere de bakacak olursak, Instagram Eski Android sürümlerinde başta donma sorunu olmak üzere birçok sorun ile gündeme geliyor. Sadece uygulama içerisinde yaşanan donma sorunları öne çıkmıyor. Bunun dışında uygulamada anlık olarak çökme durumları da yaşanabiliyor.

Özellikle çoklu fotoğraf paylaşımlarında uygulamada çökme sorunu ya da direk olarak kapanma sorunları alabiliyorsunuz. Daha çok eski Android sürümlerinde böyle durumların yaşandığını da belirtelim. iOS işletim sisteminin eski sürümlerinde ise benzeri bir durumla karşı karşıya kalıyor.

Tabii ki iOS işletim sisteminde yaşanan sorunların eski Android sürümlerinde yaşanan sorunlar kadar fazla sayıda olmadığını görüyoruz. Zaten eski iOS sürümü kullanım oranları da bir hayli düşük. Kullanıcılar genelde iOS 9 ve üzeri işletim sistemini kullandığı için bu sorun daha çok Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Android işletim sisteminde, markalara göre değişen ve daha yavaş bir güncelleme alışkanlığı olduğu için bu süreç Android işletim sisteminde daha ön planda gibi duruyor.

Yaşanan donma sorunları ve uygulamanın çökmesi gibi sorunların dışında bazı farklı sıkıntılarda var. Özellikle yapılan testlere göre son güncellemelerden sonra Android 4 serilerinde, çoklu fotoğraf paylaşımları sırasında RAM uyarıları alınıyor. Hafızanın dolu olduğu, bellek hataları gibi hataların alınması ise bir uyumsuzluk durumu olduğunun en büyük kanıtlarından bir tanesi. Özellikle son güncellemelerden sonra eski sürümlerde böyle sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Peki, ama neden güncelleme sonrasında bu tip sorunlar yaşanmaya başladı.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Kindness Çıkartmalarını Duyurdu

Instagram Eski Android

Güncellemelerde Sıkıntı Mı Var?

Birçok kullanıcı yeni gelen güncellemelerin soruna neden olduğunu düşünüyor. Yeni işletim sistemleri için bu durum kabul edilebilir fakat Instagram Eski Android sürümleri için aynı durum geçerli değil. Instagram yeni sürümlere göre düzenlemeler yapıyor ve birçok özelliğinde de bu durumdan yararlanmayı tercih ediyor.

Yeni işletim sistemi ve en çok kullanılan işletim sistemi sürümüne göre düzenlemeler yapılıyor ve bu nedenle eski sürümlerde bazı uyumsuzluklar ortaya çıkabiliyor. Özellikler son güncellemelerden sonra bu tip sorunların yaşanmasının ana nedeni de arada ortaya çıkan uyumsuzluklar. Instagram bunun için nasıl bir düzenleme yapar bilemiyoruz. Fakat şunu da belirtmek gerekiyor ki uygulama bir süre sonra eski sürümlere desteğini kesmeye başladığını açıklıyor. Yani zaman içerisinde hala kullanımda olan ama bir o kadar da eski olan mobil işletim sistemleri içinde desteğin kesildiğinin açıklanmasını bekliyoruz.

Instagram Eski Android sürümü hatası alan ve eski sürümleri kullanan kullanıcıların yine güncellemeleri yüklemeleri gerek. Fakat uyumsuzluğa neden olabilecek başka uygulamaları kullanmamak, yaşanan hataların çözümü noktasında denenebilecek olan yöntemler arasında. Bunun dışında kullanıcıların doğrudan Instagram üzerinden destek almaları da mümkün. Fakat artık yeni mobil işletim sistemlerine göre uyum sağlanmaya başladığını da unutmamak oldukça önemli. Kullanıcıların mutlaka bu durumu göz önünde bulundurarak adımlar atmaları gerekiyor.

Instagram Eski Android Sürümlerinde Sorunlar Yaşıyor
4.5 (89.31%) 350 votes

Önceki yazımızda Instagram Superzoom Özelliğinde Sorunlar Yaşanıyor başlıklı içeriğimiz instagram sorunları, Instagram Superzoom ve sosyal medya hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Fatih diyor ki:

    Eski telefonların yeni android sürümlerine güncellenmemesi ve instagramında eski android sürümlerinde sorun yaşatması durumunu, kullanıcıları yeni telefon almaya yönlendirmeyi amaçlayan kapitalizmin bir oyunu olarak düşünüyorum. Ve bu sadece bir tanesi. Bunun gibi nice sorunlar var daha…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +