Instagram Etiket Kullanımı için Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Instagram Etiket Kullanımı için Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Görsel paylaşım üzerine kurulu olan Instagram, yeni sisteminde etiket kullanımına daha çok önem vermeye başladı. Instagram Etiket Kullanımı için etiket takip sisteminin gelmesi yeni bir dönemin de başlamasını sağlamış oldu. Artık etiketlerin takip edilebiliyor olması ve bunun yanında uygulama içerisinde paylaşımların öne çıkması için etiketlerin izlenmesi sonrasında, takipçi kazanmak isteyen kullanıcılarına Instagram Etiket Kullanımı konusuna daha da dikkat etmeleri gerekiyor. Peki, yeni sistemler ve güncellemeler sonrasında Instagram Etiket Kullanımı için nelere dikkat etmek gerekiyor? Nasıl daha etkili etiket kullanımı yapılır?

Instagram Etiket Kullanımı İçin Sınıra Dikkat!

Bu noktada ilk dikkat etmemiz gereken kısımdan başlayalım. Yeni sistemle beraber etiket sayılarına daha da önem verilmeye başlandı. Güncelleme sonrasında etiket kullanım sayısında bir değişikliğe gidilmedi ancak yeni sistem için bu konuya biraz daha özen göstermek gerekiyor. Bir gönderi için paylaşabileceğiniz maksimum etiket sayısı 30.

Eğer 30 etiket kullanırsanız, yorumunuz paylaşılmıyor. Yapılan araştırmalara göre burada en iyi rakam 4-5 etiket kullanımı yapmak. Sınır 30 olmasına rağmen çok sayıda, abartılı etiket kullanımı yapmamanız gerekiyor. Etiket takip özelliğinden sonra da bu şekilde kullanımın, paylaşımlarınızın çok daha rahat öne çıkarılmasının sağlandığı görülüyor.

Instagram Etiket Kullanımı

 

Etiketlerde Sayılara Yer Vermek

Instagram Etiket Kullanımı için dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise etiketlerin oluşturulmasında dikkat edilecek konular. Burada kullanıcıların özel karakterler kullanmasına izin verilmiyor. Yani bir etiket içerisinde % gibi karakterlere yer verilmiyor. Bu durum benzersiz etiketler oluşturmanın önüne geçiyor. Fakat etiketler hazırlanırken sayıları da kullanabiliyorsunuz.

Hatta bazı etiketlerde sayıları da kullanmak, daha özgün etiketler oluşturmanıza olanak sağlıyor. Çok amaç dışına çıkmadan, etiketlerde sayılara yer vermekte oldukça olumlu bir etki yaratıyor. Mesela bir paylaşıma 5 etiket ekliyorsanız, bunlar içerisinde 1 etikette mantıklı şekilde sayılarda kullanabilirsiniz.

Instagram Etiket Kullanımı

 

Popüler Etiketleri Mutlaka Takip Edin

Geçelim bir sonraki kurala. Yeni sistemde de eski sistemde de Instagram Etiket Kullanımı için olmazsa olmaz konu, popüler etiketleri takip etmek. Popüler etiketleri kullanmak çok önemli bir trafiğin içerisinde yer almanızı sağlıyor. Şimdi etiket takip özelliği de kullanıma girdiği için popüler etiketler doğrudan kullanıcılar tarafından takibe alınmış durumda. Bu etiketlerle beraber yapacağınız paylaşımlarda haliyle çok daha fazla kullanıcıya ulaşacaktır.

Instagram Etiket Kullanımı

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Böylelikle paylaşımınızın çok daha fazla kişi tarafından görüntülenmesi ve çok daha fazla takipçi kazanmanız sağlanır. Burada önemli olan ise alakalı etiketler kullanmak. Yani sırf popüler bir etiket diye paylaşımınızla alakalı olmayan etiketler kullanmayın. Paylaşımlarla alakasız olan etiketleri kullanmanız, popüler etiketler kullanış olsanız bile takipçi kazanmak adına atılmış bir adım olarak görülebilir. Bu nedenle popüler ve paylaşımlarınızla alakalı etiketler kullanmanız gerek.

Instagram Etiket Kullanımı

 

Yorumların İçerisinde Etiketlere Yer Vermek

Son olarak yorum etiketlerinden bahsedelim. Paylaşımınızı yaptıktan sonra, açıklama kısmına ana etiketlerinizi girin. Paylaşımlarınıza gelen yorumları cevaplarken de yorumunuzun sonuna, kullandığınız etiketlerden eklemeniz, etiketinizi daha öne çıkarmanızı sağlar. Fakat yine abartıya kaçmamak gerekiyor. Paylaşımda 5 etikete yer verdiyseniz, bunlar içerisinde yer alan en çok öne çıkmasını istediğiniz 2 etiketi yorum sonlarında da kullanabilirsiniz.

Sizinde etiket kullanımı için önerileriniz varsa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Samet Şale
    Samet Şale

    Sosyal medyayla uzun süredir uğraşan biri olarak gerçekten etiketin gücünü açıkça gördüm. Bu sadece instagram için değil diğer sosyal medya siteleri içinde geçerlidir. örneğin twitter’da trend topic etiketleri kullanmak görüntürenmeye epey bir katkı sağlıyor.

  2. Adnan
    Adnan

    Ben normalde hiç etiket girmem ama bu yazı dizisini okuduktan sonra her paylaşıma etiket giriyorum 🙂