Instagram Etiket Sisteminde Örnek Gösterilecek Değişiklik

Instagram Etiket Sisteminde Örnek Gösterilecek Değişiklik

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması konumuna gelen Instagram’da, en çok önem verilen sistemlerden birisi Instagram Etiket sistemi. Kullanıcıların paylaşımlarını büyük topluluklara ulaştırmak ve paylaşımların fişlenerek çok daha rahat bir şekilde ulaşılabilir hale gelmesini sağlayan Instagram Etiket sistemidir. Bir nevi uygulamanın adresleme sistemi olarak bilinmekte. Takipçi kazanmak içinde en çok kullanılan ve en gerekli olan noktalardan biri olan etiketleme özelliği için uygulama yeni bir karar daha aldığını açıkladı. Bu kez Instagram Etiket sistemi için bambaşka bir durum söz konusu.

Bazı Instagram Etiket Aramaları İçin Uyarı Sistemi Geliyor

Intagram tarafından bugün paylaşılan bilgilere göre artık, hayvanlara şiddet, doğal yaşama zarar veren türden konuların içerisinde yer aldığı etiketlerin aratılması durumunda kullanıcılara uyarı mesajları gösterilecek. Doğal yaşama zarar verecek konular üzerine etiket araması yapılmasının önüne geçmek isteyen uygulama, böylelikle bu konuda resmi bir adım atmış oldu. Yeni güncellemeler sonrasında böyle bir arama yapıldığı zaman kullanıcılara uyarı gösterilmesinin yanı sıra arama tamamlanmayacak.

Instagram Etiket

Instagram’ın yeni getirdiği uyarı sisteminin de başlı başına yeterli olmayacağı düşüncesi, uygulama tarafından önemli açıklamaların yapılmasına neden oldu. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, bu tur etiketlerin önüne geçmek için uyarı sisteminin devreye sokulmasının dışında kullanıcılardan da yardım istendi. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan ve hayvanlara şiddet gibi doğal yaşamı bozan davranışların bulunduğu paylaşımlarla karşılaşan kullanıcıların doğrudan uygulamayı haberdar etmeleri istendi. Instagram tarafından yapılan açıklamalarda bu uyarı sistemiyle ilgili de yeni uyarı seçeneklerinin kullanıcılara sunulduğu açıklandı.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Tüm bu sistemi kullanarak şiddet ve benzeri olumsuzlukları içeren paylaşımları doğrudan Instagram’a şikayet etmek daha kolay olacak. Ayrıca Instagram, bu gibi konularda eskiye göre çok daha duyarlı davranacak ve anında profilin kaldırılması gibi cezalar verecek. Daha kabul edilebilir bir ortam oluşturmak istedikleri ve Instagram topluluğunun sosyal yönünün daha da öne çıkmasını istediklerini belirten Instagram yetkililerinin tüm adımlarının ise övgü ile karşılandığını belirtelim. Bundan sonraki süreçte Instagram’ın benzeri adımlar atıp atmayacağını göreceğiz. Fakat şimdilik görünen o ki doğal yaşama katkı için Instagram benzeri adımlara sıkça yer verecek.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Burak
    Burak

    Daha önce hiç denk gelmemiştim fakat deneyince şimdi farkettim durumu