Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Instagram dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve ülkemizde de en çok aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması unvanına sahip olmasıyla da adından söz ettirmeye devam etmektedir. Bilindiği üzere Instagram ilk çıktığı günden beri fotoğraf paylaşımlarına büyük önem vermiş ve tüm yeni özelliklerini de bu çerçevede geliştirmiştir. Instagram’ın giderek gelişmesi ve fotoğraf paylaşımını da ön planda tutması birçok Instagram fotoğraf düzenleme uygulamasının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bugünkü yazımızda en çok kullanılan Instagram fotoğraf düzenleme uygulamalarını inceleyeceğiz. Sizler için seçtiğimiz bu uygulamalar en çok beğenilen ve indirilenlerden oluşmakta olup, arzu ederseniz bunlar gibi onlarcasına daha ulaşabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Düzenleme

Instagram’da iyi bir hesaba sahip olmak istiyorsanız öncelikle kaliteli fotoğraflar paylaştığınızdan emin olmalısınız. Kullanıcılar bir hesabı takip etmeden önce mutlaka incelemekte ve fotoğrafların kalitesini de göz önünde bulundurmaktadırlar. Birçok ünlü modelin ya da Instagram fenomeninin hesabını incelerseniz fotoğraflarının ne kadar kaliteli olduğunu görebilirsiniz. Sizde fenomen olma basamaklarını adım adım çıkmak istiyorsanız kendinize iyi bir Instagram fotoğraf düzenleme uygulaması seçmelisiniz. Bizde bu seçiminizde size yardımcı olabilmek için birkaç uygulamayı ayrıntılarıyla inceleyeceğiz.

Lens Distortions

Instagram’da kaliteli fotoğraf paylaşmanın birçok adımı bulunmakta olup, kaliteli fotoğraflar profesyonel uygulamaların yardımını da gerektirir. Lens Distortions uygulaması fotoğraflarınızı mükemmel hale getirmenizde en büyük yardımcılarınızdan olacak. Bu uygulamanın en büyük artısı fazladan sis, bulanıklık ve parlak ışık efektlerine sahip olması. Her uygulamada bu özellikleri bulabileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Lens Distortions uygulaması bu efektleri oldukça gerçekçi bir hale getirmiş ve efekt olduğunun anlaşılması bile güç bir hal alıyor. Bu nedenle fotoğrafınızda hafiften sis ya da diğer efektlerden biri varsa bunu gerçekçi bir şekilde arttırabilir ve fotoğrafın doğallığını bozmadan etkili bir çalışma yapabilirsiniz.

SKRWT

SKRWT fotoğraf düzenleme uygulaması perspektifi doğrulamak ve mercek bozukluğunu gidermek gibi temel ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde karşılık verebiliyor. Özellikle geniş mercekli bir telefon kullanıyorsanız mercek bozukluğu sık sık başınıza gelebilir. Bu sorunu gördüğünüzde fotoğraflarınızdaki ilk işleminiz mercek bozukluğunu düzeltmek olmalıdır. Bunu sağlayan en iyi uygulamada SKRWT’dir. Bu uygulamanın iyi yanlarından biri de birçok Instagram fotoğraf düzenleme uygulamasına göre daha fazla seçenek sunmasıdır. Ayrıca bu uygulama sayesinde mercek bozukluğunu giderirken ve diğer ayarlamaları yaparken fotoğraf kalitenizden de ödün vermemiş olursunuz. Bu uygulama her türlü işlemi sorunsuzca yapabilmekte, fotoğrafınızı istediğiniz yöne doğru bir şekilde çevirebilmekte ve istediğiniz şekilde kesme işlemi yapabilmenize de izin vermektedir. Tüm bu özelliklerini sorunsuzca sunan uygulama bu nedenle favoriler arasına girmeyi başarmıştır. Sizde favori bir Instagram kullanıcısı olmak istiyorsanız, böyle favori bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Cortex Cam

Instagram fotoğraf düzenleme işlemine geçmeden önce elbette ilk atılacak adım fotoğraf çekmektir. Telefonunuzun kamerası ne kadar iyi olursa olsun bazı durumlarda sorun yaşayabilir ve istediğiniz fotoğrafları çekemeyebilirsiniz. Özellikle ışığın az olduğu ortamlarda çektiğiniz fotoğraflar istediğiniz gibi olmaz. Bu gibi durumlarda size önerebileceğimiz en iyi uygulama Cortex Cam’dır. Bu uygulama sayesinde ışığın az olduğu ortamlarda istediğiniz kalitede fotoğraflar çekebilirsiniz. Cortex Cam keskinliği arttırarak kumlanma sorununu büyük ölçüde çözmektedir. Cortex Cam’ın çalışma şekli onlarca fotoğrafı birkaç saniye içerisinde çekmesi ve bunlardan en iyisini size sunmasıdır. Bu nedenle bu uygulamayla fotoğraf çekerken 2-3 saniye hareketsiz, poz vererek beklemelisiniz. Bu bekleme sizi sıkmasın, sonucu görünce bekleme süresini hiç kafanıza takmayacaksınız. Etkili fotoğraflar çekmenizde faydası olacağını düşündüğümüz bu uygulamayı özellikle tavsiye ediyoruz.

Snapseed

Snapseed uygulamasını özel fotoğraf düzenlemelerinde kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınıza küçük rötuşlar atmak ve daha canlı bir hale getirmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında ayrıntıya en çok önem verenlerden olduğunu söyleyebiliriz. Bir manzara resmi çektiyseniz ve bu resimdeki bir ağacın daha canlı durmasını istiyorsanız rahatlıkla bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Snapseed uygulaması bilgisayar için geliştirilmiş üst düzey fotoğraf düzenleme uygulamalarının telefon versiyonu olup, istediğiniz tüm özellikleri sizlere sunmaktadır.

VSCO

VSCO uygulaması dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta ve binlerce olumlu yorum almaktadır. Yalnızca bunlar bile incelendiğinde ne kadar kaliteli bir uygulama olduğu görülebilir. Instagram fotoğraf düzenleme uygulamalarında en iyiler arasında gösterebileceğimiz VSCO, birçok özelliği bir arada sunmaktadır. Bu uygulama konusunda gelen şikâyetler sadece kullanım zorluğu hakkındadır. İtiraf etmek gerekirse VSCO basit bir ara yüze sahip değil. Uygulamayı kullanmak oldukça zor olabiliyor fakat zamanla ara yüze alışarak daha kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sunduğu özellikler ve ortaya çıkardığı kaliteli fotoğraflar sayesinde bu zorluklara değdiğini göreceksiniz. VSCO sayesinde birçok filtreleme özelliğini kullanabilir, renkleri canlandırabilir ve istediğiniz efekti fotoğrafınıza uygulayabilirsiniz. Uygulamanın içeriğinden bahsedecek olursak, her alanda kullanabileceğiniz filtreleme özellikleri sunmaktadır. Örneğin; A,C ve E filtrelerini doğra fotoğraflarında, Q ve S filtrelerini ise şehir fotoğraflarında kullanabilirsiniz. Tabi bu filtreler illa bunlarda kullanılacak diye bir kural da yok. İstediğiniz filtreyi istediğiniz fotoğrafta kullanabilir, deneyerek en çok yakışan filtrenin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Instagram Uygulamasında Fotoğraf Düzenleme

Instagram ilk kurulduğu zamanlarda fotoğraf odaklı bir sosyal medya mecrası konumundaydı. Günümüzde birçok özelliği bulunmasına rağmen, fotoğraflar ön planda olmaya devam etmektedir. Bu nedenle Instagram kendi içerisinde fotoğrafları düzenlemenize ve renklerini ayarlamanıza olanak sağlayan bir sistem geliştirmiştir. Instagram’a fotoğraf yüklemesi yaparken farklı filtrelerden herhangi birini kullanabilir ve fotoğraflarınıza farklılık katabilirsiniz. Filtreler arasında siyah-beyazları olduğu gibi, renkleri canlandıranları da bulunmakta olup, bu filtreler fotoğraflarınızda büyük bir değişime neden olmaktadır. Ayrıca Instagram kontrast, gölge, ışık, keskinlik, doygunluk vb. özellikleri ile de fotoğraflarınızda büyük değişiklikler yapmanıza izin vermektedir.

Yukarıda anlattığımız uygulamaları kullanmadan Instagram üzerinden fotoğraf düzenleme işlemi yapabilmektesiniz. Fakat uygulama üzerinden yapabileceğiniz düzenlemeler sınırlıdır ve istediğiniz her şeyi uygulayamazsınız. Tabi sizin için yeterli olduğunu düşünüyorsanız, ekstra uygulamalara başvurmadan kolayca fotoğraf çekebilir ve Instagram üzerinden düzenleyerek paylaşabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Paylaşımında Yaşanan Sorunlar

Instagram’da fotoğraf paylaşırken ya da düzenleme yaparken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sorununuz fotoğrafı düzenledikten sonra paylaşım yapmakta yaşanıyorsa, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. İnterneti mobil veri üzerinden kullanıyorsanız wi-fi üzerinden kullanmayı denemeli ve sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol etmelisiniz. Sorun devam ediyorsa öncelikle uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Güncelleme yapmanız gerekiyorsa uygulama mağazasına (Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore)  giriş yaparak uygulamayı son sürüme yükseltebilirsiniz. Sorununuz yine çözülmezse son olarak Instagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Dosyalar kısmından da Instagramla ilgili tüm dosyaları silin ve telefonu yeniden başlatın. Ardından uygulamayı tekrar yükleyin ve fotoğraf paylaşmanın keyfini çıkarın. Bu işlemlerden sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.