Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Sorunu için Bilinmesi Gerekenler

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Sorunu için Bilinmesi Gerekenler

Instagram’da ana kullanımın fotoğraf paylaşmak üzerine olduğunu biliyoruz. Doğrudan fotoğraf paylaşmak adına kullanılmaya başlayan sosyal medya uygulamasının, daha sonrasında video desteği aldığını ve son bir sene içerisinde hem iletişim hem de sosyal medya uygulaması haline gelecek kadar çeşitlendiğini gördük. Fakat Instagram’a gelen tüm güncellemelere rağmen ana yapı değişmedi. Yine sistem genel olarak fotoğraf paylaşımı üzerinden yürümekte. Haliyle bu alanda yaşanan bir sorun, uygulama kullanımının bir andan durmasına neden oluyor. En sık karşılaşılan sorunlardan biri olan Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor sorunu da bunlardan bir tanesi. Peki, Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor mesajı aldığımız zaman neler yapmamız gerekiyor?

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor Hatası Sonrasında Yapılacaklar

Söz konusu sorunun ana nedeni büyük oranda internet sorunu. Kullanıcıların internet servislerinde bir sıkıntı yaşanması durumunda, profil sayfası ya da paylaşımları görüntüleyebiliyor olsanız bile fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştiremiyorsunuz. Özellikle mobil veride gelen sınırlamalarda sorun yaşandığı görülüyor.

Mobil verinizi yükleme kısmında sorun yaşadığınızda Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor mesajını alabiliyorsunuz. Bu noktada kullanıcıların yapabilecekleri ilk işlem, tabii ki daha kararlı bağlantı sunacak olan kablosuz ağları denemek olacaktır. Fakat asıl sorun internet bağlantınız stabil olduğunda Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor hatası almanız. Peki, Wifi üzerinden de bağlandığımızda aynı sıkıntı yaşanıyorsa ne yapmak gerek.

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor

Uygulamayı Tamamen Silip Yeniden Yükleme

Bunun için yapacağınız ilk işlem uygulamayı kaldırıp bir daha kurmak olacaktır. Çok uzun süreli kullanımlarda, ön bellek dolması nedeniyle sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle uygulamaları silmeniz ve yeniden yüklemeniz yaralı olacaktır. Tamamen silme işlemi için yapacağınız işlemler şöyle;

iOS İşletim Sistemi İçin

  • Instagram uygulamasının simgesine bir süre basılı tutup, uygulamanın titremesini beklemeniz gerekiyor.
  • Simge titremeye başladıktan sonra ise “X” simgesine dokunun. Bu şekilde uygulama silinecektir. Fakat uygulamanın kullanıcı verileri kayıtlı tutulacaktır. Bunun içinde telefon ayarlarından uygulama kullanıcı verilerini de kaldırabilirsiniz.
  • Ardından uygulamayı yeniden yüklemeniz sorunu çözecek.

Android İşletim Sistemi İçin

  • Ayarla kısmında gidip, “Uygulamalar” sekmesine tıklıyoruz. Ardından “uygulamaları yönet” sekmesini kullanıyoruz.
  • Daha sonra Instagram’ı seçip, kaldır demeniz yeterli.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram Fotoğraf Yüklenmiyor sorununa çözüm olmak için her iki işletim sisteminde de uygulamayı tamamen silip ardından ön bellek temizleme işlemi yapın. Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatıp en son Instagram uygulamasını yeniden yükleyip, giriş yapın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Şevki
    Şevki

    Android işletim sistemlerinde uygulamayı kaldırmadan önce aynı ekranda varsayılanları, önbelleği ve verileri de temizlemek gerekebiliyor. Bu işlemlerden sonra kaldırıp yeniden yüklemek daha uygun olacaktır. Bazen her ne kadar kaldırıp yeniden yüklesek de uygulama için kullanılan önbellek ve veriler silinmediği için aynı problem yaşanabiliyor.