INSTAGRAM GİRİŞ SORUNLARI VE NEDENLERİ

INSTAGRAM GİRİŞ SORUNLARI VE NEDENLERİ

Instagrama giriş yapamıyorum hepimizin başına gelen en önemli instagram sorunlarındandır. Instagram günümüzde birçok özelliği ile gönüllerde yer edinmiş sosyal ağdır. Bütün bunlara rağmen kullanıcılar bazen sorunlarla karşılaşmakta. “Instagram hesabıma giriş yapamıyorum” sorunu en sık karşılaşılan ve en önemli sorunlardan biri olduğu görülmektedir. Instagram sürekli kendini geliştiren bir alt yapıya sahip olsa dahi bu gibi sorunlar kullanıcıların hem vakit hem nakit kaybına sebep olmaktadır.

Instagrama girişte bu sorunla karşılaşmamak için neler yapmalıyız?

  •  Telefon numaram değişti Instagrama giriş yapamıyorum.

Instagrama giriş yapamama sorunlarının başında telefon numarası değişikliği gelmekte. Eğer numaranızı değiştirir veya telefonunuzu çaldırırsanız Instagram uygulamasının iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği bulunması sebebi ile hesabınıza giriş yapamazsınız.

Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız Intagram yardım kısmına girip mesaj yazmanız gerekli. Daha sonrasında Instagram yetkilileri size kurtarma kodu gönderecek. Bu kurtarma kodunu beyaz bir kâğıda yazıp kağıtla birlikte bir resim çekip tekrar göndermelisiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra 1 ila 15 gün içinde yetkililer kurtarma bağlantısı veya kurtarma şifresi göndereceklerdir.

  • Şifremi unuttum giriş yapamıyorum.

Şifrenizi unutmakta bir diğer Instagram hesabınına giriş problemlerinden biridir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde şifre yenileme isteği talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bunu için izlemeniz gereken hesabınıza giriş yaparken alt bulunan “şifremi unuttum” seçeneğini tıklayıp e-mail adresinizi girerek mail adresinize gelecek olan şifre kurtarma mailini beklemekten başka çare bulunmamaktadır. Mail adresinize gelen bağlantıya tıkladıktan sonra kurtarma işlemini tamamlamanız için mailin sizi yönlendirdiği yolu izlemelisiniz. bütün bu işlemler 15-20 dakika sürecektir. (Instagram Destek)

  • Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım?

Instagram hesabı çalındıysa tıpkı telefon numaranız değişmiş gibi işlem yapmalısınız. Instagram yardım merkezine ulaşarak probleminizi iletmek ve sonrasında Instagramın size dönüş yapmasını beklemelisiniz. Çalınan hesaplar için şu an yardım merkezinden yardım istemekten başka yol bulunmamaktadır.

  • 500 Internal Server Error

Instagram hesabınıza giriş yapmayı deniyorsunuz. Fakat “500 internal server error” hatası alıyorsunuz. Bu hatanın ne olduğunu ve nasıl çözüleceğini merak ediyor olabilirsiniz. Peki, nedir bu hata? Bu Instagramın kendisinden kaynaklanan bir hatadır. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey kalmıyor demektir. Yapabileceğiniz tek şey bir kaç saat beklemek ve ardından tekrar giriş yapmayı denemek olacaktır. Hatanın düzelmesi bazı durumlarda bir kaç gün sürebilir.

Instagram Hesabım İsteğim Dışında Donduruldu

Instagram uygulamasında en sık rastlanılan hata budur. Instagram hesabınızın haberiniz olmadan dondurulduğunu fark ederseniz yapmanız gereken ilk adım mail adresinize girerek hesabınızın neden dondurulduğu hakkında bilgi almaya çalışmak olacaktır. Eğer ki sorun gönderi veya şikâyetse hesabınızı kurtarabilirsiniz. Fakat sorun toplum kurallarına aykırılık ise hesabınızı sonsuza dek kaybettiniz demektir.

Intagramda kuralları ihlal etmek yöneticilere hesabınızı veya paylaşımınızı ortadan kaldırma yetkisi vermektedir. Bu kuralları bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız uygulamadan veya web adresinden öğrenebilirsiniz. Böyle bir sebep olmasa da sizi kasten şikâyet ettiğini düşündüğünüz birileri var ise bu durumu yetkililere bildirmeniz ve bunu ispatlamanız gerekmektedir.

Instagram uygulamasını kullanırken güvenliğinizi arttırmak için kullanılan bazı yollar var. Bunlar iki aşamalı doğrulama ve telefon numarası ile doğrulma gibi yollardır. Kullanıcılar bunları uygularken Instagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu ile karşılaşmaktadırlar.

Intagramdan gelen doğrulama kodunu alamıyorsanız telefonunuzdaki uygulamadan oturumunuzu kapatın. Daha sonra telefonunuzdan uygulamalar kısmına gelerek Instagram uygulamasını bulup ön belleği ve verileri temizleyin.  WPN kullanarak tekrar Instagram uygulamasına giriş yapmanız ve tekrar doğrulama kodu almanız gerekmektedir. Böylece hesabınıza güvenle giriş yapmış olacaksınız.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Güvenlik kodu nasıl alınır kısmına. Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yaparak kullanıcı adınızı yazıp daha sonra giriş yap butonunun altında “giriş yapmak için yardım al sekmesine tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra giriş sorun yaşama kısmına geliyoruz. “daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” seçeneğine tıklayarak “destek İsteği” kısmına ulaşıyoruz. Burada kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girmeniz, daha sonra “şirket veya marka hesabı” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Bir alt sekmede yer alana “Diğer” kısmını seçip, alt kısmında bulunan “İlave Ekle” kısmına sorunun ne olduğunu açıklamak gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra “Destek İste”  seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır. Ardından size 24 saat ile 48 saat arasında destek maili gönderilecektir. Gelen mailde bu aşamada kod gönderilmemiş olabilir. Sizden güvenlik için hasebin size ait olduğunu kanıtlamanız istenebilir. Bu durumda Güvenlik kodu ile fotoğrafınızı göndermeniz gerekebilir. Tüm bu uğraşlara rağmen hala size mail iletilmiyor ise mail adresinizi yanlış vermiş iseniz kodu hiç alamayabilirsiniz. Instagram giriş sorunları ve nedenleri bu şekildedir.

Facebook sayfanızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizden Facebook Beğeni satın alabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.