Instagram Gizli Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram kullanıcıları, paylaştıkları hikayeleri istedikleri kişilerin görmesini engelleyebilir. Instagram hikaye gizleme özelliği, bu yönüyle kullanıcılara önemli bir kolaylık sağlar ve kullanıcıların hikayelerini daha rahat bir şekilde paylaşmasına olanak verir.

Instagram Hakkında

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram, sürekli olarak kendi yenilemekte ve kullanıcılara bir takım yeni özellikler sunmaktadır. Bu sayede de kullanıcı sayısı sürekli artan uygulama, yapmış olduğu son açıklamada kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığını duyurmuştu.

Yapılan yenilikler sayesinde kullanıcılar burada çok daha keyifli zaman geçirme fırsatı yakalamakta ve hem kullanıcıların kendiler fotoğraf video paylaşımı yapmakta hem de arkadaşları tarafından yapılan paylaşımları takip etmektedir. Ayrıca yakın zamanda geliştirilerek insanların kullanımına sunulan hikaye özelliği sayesinde bu işlemler çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Instagram Hikaye Gizleme Nedir?

Instagram tarafından yakın zamanda getirilen özelliklerden bir tanesi olan hikaye bölümü, kullanıcılardan çok fazla ilgi görmeyi başardı. Hemen herkes uygulama içerisinde hikaye paylaşımı yaparak bu özelliği kullandı.

Hikaye paylaşan kullanıcıların bu paylaşımları normalde herkese açıktır. Yani isteyen herkes bu hikayelere bakabilir. Fakat yapılacak ayarlamalar sayesinde bu durum değiştirilebilir ve bazı kişilere hikayeler kapatılabilir. Bu özellik Instagram hikaye gizleme olarak bilinmektedir.

Instagram’da yapılacak ayarlamalar sayesinde hikayeler bazı kişilere ya da herkese kapatılabilir. Böylece kapatılan kişiler paylaşılan hikayeleri göremez.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın kullanıcılara sağlamış olduğu gizleme işlemini yapabilmek için farklı yollar vardır. Bu yol ve yöntemler, yapılacak işlemin türüne göre tercih edilebilir. Eğer az sayıda insan için gizleme yapılacak ise aşağıda belirtilen yöntem izlenebilir. Buna göre:

  • Öncelikle hangi kullanıcı için gizleme yapılacak ise o kişinin profiline giriş yapılmalıdır.
  • Profilde iken sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basılmalıdır.
  • Bu aşamadan sonra ise kullanıcılar çıkan seçeneklerden “Hikayenizi gizleyin” seçeneğini tercih ederek işlemi tamamlamalıdır.

Yukarıda bahsedilen yöntemi, kullanıcılar az sayıda kişi için gizleme yapacağı zaman tercih edebilir. Ayrıca kişilerin profillerine bakarken de bu yöntem uygulanabilir. Fakat söz konusu yöntemi çok sayıda kişi için uygulamak mantıklı değildir. Bundan dolayı kullanıcılar, çok sayıda kişi için gizleme yapacakları zaman aşağıda yer alan yöntemi kullanmalıdır. Bu yöntem ise şu şekildedir:

Bu yöntemde kullanıcıların öncelikle kendi profillerine giriş yapması gerekiyor.

  • Kendi profillerinde iken sağ üst köşedeki simgeye basarak ayarlar bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Burada yer alan “Hikaye ayarları” bölümüne gelinmelidir. Burada “Öyküyü gizle” seçeneği yer almaktadır ve kullanıcıların bu butona basması gerekiyor.
  • Bu işlemlerin ardından arkadaş listesi açılacaktır ve Instagram hikaye gizleme işlemi bu listeden istenilen kişiler için hızlı bir şekilde yapılabilecektir.
Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Kullanıcılar burada açılan listeden istedikleri kadar kişi için gizleme işlemi yapabilir.

Instagram Hikaye Gizleme Geri Alınabilir Mi?

Yukarıda gizleme işleminin nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Kullanıcılardan bazıları, yapmış olduğu bu gizlemeyi bir süre sonra kaldırmak isteyebiliyor. Böyle durumlarda gizleme işleminin geri alınıp alınamayacağı insanlar tarafından merak edilmektedir.

Instagram’da hikaye gizleme işlemi nasıl yapılıyor ise bu gizlemenin kaldırılması da aynı şekilde yapılmaktadır. Yani insanlar bir kişinin profiline girerek hikayelerini gizlemiş ise yine aynı yöntem üzerinden gizleme işlemini geri alabilirler. Yine aynı şekilde ayarlar bölümünde yer alan hikaye gizleme listesinden de aynı şekilde bu işlem yapılabilir. Bu yönüyle kullanıcılar, çok ciddi bir kolaylık ve rahatlık yaşarlar. İstedikleri kişilere hikayelerini bir süreliğine rahatlıkla kapatabilirler.

Hikaye Gizlendiğini Anlamak Mümkün Mü?

Instagram hikaye gizleme işlemi kullanıcılara büyük kolaylık sağlasa da bu özellik bazen kişilerin kendisine karşı da kullanılabilir. Böyle durumlarda kullanıcılar, kendilerine karşı bir gizleme işleminin yapılıp yapılmadığını fazlasıyla merak ederler. Sizde merak edenlerden biriyseniz bunu kolayca öğrenebileceksiniz.

İnsanlar, bir arkadaşlarının hikayelerini kendisinden gizlediğini düşüyor ise bunu çok rahat bir şekilde anlayabilir. Bunun için farklı bir hesaba daha ihtiyaç vardır ve istenilmesi halinde kısa sürede bu hesap açılabilir. Bu aşamadan sonra ise kullanıcılar önce kendi hesaplarıyla ilgili kişinin profiline giderek hikaye olup olmadığına bakmalıdır. Eğer hikaye varsa zaten gizleme yapılmamıştır. Fakat hikaye yok ise bu defa da diğer hesaplar aynı profile girerek kontrol yapılmalıdır. Farklı hesapla bakıldığında hikaye görünürse gizleme yapıldığı anlaşılacaktır.

Instagram gizli hikaye nasıl paylaşılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram İGTV görüntülenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram gizli hikaye nasıl paylaşılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Gizli Hikaye Nasıl Paylaşılır?
5 (100%) 2 votes

Önceki yazımızda Bilgisayardan Instagram Mesajlarına Nasıl Bakılır? başlıklı içeriğimiz bilgisayardan instagram kullanmak ve bilgisayardan instagram mesaj atmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Gizli Hikaye Nasıl Paylaşılır?” te bir düşünce

  1. Sakine YÜRÜR diyor ki:

    İnstagram gizli hikaye paylaşımı bilgileriniz için teşekkür ederiz. Ancak benim sormak istediğim şudur ki, belirli bir arkadaş grubuna göndermek istiyorsak. Ne şekilde paylaşım atmamız gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +