Instagram Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Nedir?

Instagram Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Nedir?

Instagram gizlilik ve güvenlik ayarları denildiğinde Instagram’a girdikten sonra sizin de hesaplarınızda profili düzenle kısmında görebileceğiniz bir alan olarak karşımıza çıkıyor. En alt kısmında göreceğiniz üzere gizlilik ve güvenlik yazmakta ve bu alanın içerisinden sizler de gerekli gizlilik ayarlarını yapabiliyorsunuz. Hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Peki, bu işlemleri yaptığınızda neler olacak ve hangi tıkları işaretlemeniz gerekiyor. Bu konuda sizlere gerekli bilgileri aktarmaya çalışalım.

Instagram Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Gizli Hesap

Instagram gizlilik ve güvenlik ayarları kısmına girdiğinizde en üstte gördüğünüz gibi bir gizli hesap yazmakta ve yanında da bir tek oluşmaktadır. Burayı eklediğinizde hesabınız gizli hale gelir ve sadece sizin takip için onaylama verdiğiniz kişiler sizin hesaplarınızı görebilir. Mevcut takipçileriniz bundan etkilenmez. Ancak fotoğraf ve videolarla ilgili sadece onayladığınız kişiler bu hesaplarınızı görebilecek ve sizin fotoğraflarınızı videolarınızı ulaşabilecektir. Bu durumda sizin hesabınızı görmek için gelen kişiler sadece sizin bu konuda yapmış olduğunuz güvenlik ayarını görecek ve karşıdakine de bu bilgi verilmiş olacaktır.

Instagram Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Hikaye İşlemleri

Instagram gizlilik ve güvenlik ayarları denildiğinde bir başka durum ise hareket durumudur. Hareket durumunu göster dediğimizde takip etmiş olduğunuz hesapların ve mesajlaşmış olduğunuz herkesin Instagram uygulamasında en son aktif olduğunu görmesine izin verirsiniz. Kapalı olduğunda ise hesapların hareket durumunu göremezsiniz. Bu sizin için verilmiş olan bir karardır. Instagram gizlilik ve güvenlik alanında bir de hikaye paylaşma alanı görürsünüz. Hikayenizi mesaj olarak paylaşmaya izin vereceğimiz gibi isterseniz böyle bir şey yapmaya bilirsiniz. Bunun için paylaşıma izin verdiği kısmını işaretlemeniz izin vermeniz anlamına gelecektir.

Instagram Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Farklı Ayarlar

Instagram gizlilik ve güvenlik ayarları alanı bunlarla bitmemektedir. Bunun haricinde yorum ayarlarını düzenlemiş olduğunuz fotoğrafların eklenmesi veyahut ta sizlerin olduğunuz fotoğraflarla ilgili gereken işlemleri yapabilme hesap verilerinizi görüntüleme iki faktörlü kimlik doğrulamalarının etkinleştirilmesi, veri indirme ve indirme talepleri aynı zamanda gizlilik ve güvenlik konusunda yardım destek servisleri bu alanda sizlere hizmet vermektedir.

Instagram gizlilik ve güvenlik ayarlarınızı düzenledikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç husus daha bulunmaktadır. Öncelikle kullanıcı adınızı ve şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamalısınız. Buradaki hiç kimse kuralına özellikle dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca Instagram’da verilerinizi takip etmenizi sağlayan ya da fotoğraflarınızı düzenlemenize yardımcı olan uygulamalara da Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmamalısınız. Son olarak size takipçi ve beğeni kazandıracağını iddia eden sitelere ve uygulamalara güvenmeyiniz ve hesap bilgilerinizi vermeyiniz.

Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında yaşadığınız sorunları bize bildirebilirsiniz. Sorununuz hakkında en kısa sürede yardımcı olunacaktır. Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma işlemlerinizde de sizlere yardımcı olabilmekteyiz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.