Yeni Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Yeni Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Instagram Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Çalışıyor ?

Yeni yılın ilk güncellemesi direk mesajlar için son görülme özelliğiydi. Söylentilere göre güncellemeler arka arkaya gelmeye devam edecek. Instagram görüntülü arama özelliği de bunlardan biri olabilir.

Instagram kullanıcılarına yeni bir özelliği daha tanıtmaya hazırlanıyor. Son görülme özelliğini Whatsapp‘tan sonra Instagram için de kullanıma sunan Facebook son olarak bir yeniliği daha Instagram için getirmeyi düşünüyor.

instagram-görüntülü-arama-nasıl

Daha önce Instagram hakkında bilinmeyen birçok yeniliği ilk duyuran internet sitesi olan “wa beta info” teknoloji haber internet sitesiydi. Aynı site yeni bir söylentinin gerçeğe dönüşebileceğini söylüyor.

 

Instagram için gelen son görülme özelliğini daha önceden yine aynı site duyurmuştu. Başarısı sayesinde milyonlarca kullanıcı tarafından takdir edilen internet sitesinin yeni haberine göre Instagram görüntülü arama özelliği kısa bir süre içinde kullanıcıları ile buluşacak.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır ?

instagram-görüntülü-arama-nasıl

 

Instagram için gelecek olan görüntülü arama tıpkı Whatsapp ve Facebook‘ta olduğu gibi çalışacak. Instagram görüntülü aramanın çalışması için, görüntülü olarak arayacağınız kişinin daha önceden sizinle direk mesajlar üzerinden temasa geçmiş olması gerekiyor.

Instagram direk mesajlar aracılığıyla sizinle temasa geçmeyen kişilerle görüntülü olarak konuşma imkanı bulamayacaksınız. Görüntülü konuşacağınız kişiler öncelikle mesajlar kısmından sizinle temasa geçmiş olmalı. Eğer görüntülü konuşmak istediğiniz kişi ile mesaj geçmişiniz yoksa, o kişiye mesaj göndermek için mesaj göndermek istediğiniz kişiyi takip etmelisiniz.

Yani takip edemediğiniz ve daha önceden bir mesajlaşma geçmişinizin olmadığı kişilerle görüntülü olarak görüşmeniz mümkün değil. Instagram’ın yeni getireceği güncellemeyle birlikte gelecek olan Instagram görüntülü arama özelliği hem IOS hem de Android işletim sistemli telefonlar için geçerli olacak.

Söylentilerin Ardı Arkası Kesilmiyor

instagram-ekran-goruntusu

Instagram hakkında yayılan söylentilerin arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda öne atılan ekran görüntüsü bildirimi özelliği ve type özelliğinin de kısa zaman içinde Instagram’a ekleneceği aynı kaynaklar tarafından iddia ediliyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Instagram‘a geleceği iddia edilen ekran görüntüsü bildirimi özelliği, kullanıcıların kişisel verilere daha fazla saygı duyması için getirilecek bir özellik. Telefonların ekran görüntüsü alabildiğini biliyoruz. Bu özellik kullanılarak bazı Instagram kullanıcılarının fotoğrafları ve hikayeleri üçüncü şahıslar tarafından kullanılabiliyor.

Yeni geleceği söylenen ekran görüntüsü bildirimi özelliği sayesinde artık görüntü alan kişinin kullanıcı bilgileri, görüntüsü alınan Instagram kullanıcısına aktarılacak.

Beklenen diğer bir özellikse Instagram hikayeleri için önemli sayılabilecek bir özellik. Hikayelerde kullanılan yazı yazma aracını daha fazla geliştiren Instagram, yeni hikaye yazı yazma özelliği Type aracılığıyla kullanıcılarına hikayelerinde istedikleri gibi yazı yazabilme imkanını sunmuş olacak.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. uğur güney
    uğur güney

    Görüntülü arama özelliği artık bi yerede gelmesin ya her şeyi herkes neden çıkartmak zorunda…