Instagram Güvenlik Uygulamaları

Instagram Güvenlik Uygulamaları

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram, kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacı ile birden fazla önlemler almıştır. Birçok kişi veya kurumlar tarafından kullanılan platform, Instagram güvenlik uygulamaları aşamasında da oldukça profesyonel çalışmalar yürütmektedir. İnstagram tarafından belirlenen güvenlik yöntemleri sayesinde, kullanıcılar gönül rahatlığı ile paylaşım, beğeni ve yorum yapabilmektedir.

Instagram Güvenlik Yöntemleri

 

Her sosyal medya platformlarında olduğu gibi, İnstagram sayfalarına giriş, bir kullanıcı adı ve şifre ile yapılmaktadır. Koymuş olduğunuz şifreler, hesabınızın güvenliği için yeterli görülmemekte ve E-postalalar tarafından onay gerekmektedir. Yani İnstagram hesapları açılırken, kullanıcılardan istenilen E-postalar sayesinde, güvenlik bir adım daha arttırılmaktadır. İnstagram şifrenizi unuttuğunuzda veya bir başkası tarafından öğrenildiğinde, yeni şifre işlerini E-posta hesaplarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Bu E-postalar İnstegram hesaplarınız ile eşleştirilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

İnstagram güvenlik yöntemlerinin bir diğeri, kullanmış olduğunuz telefon numaralarıdır. Açmış olduğunuz instagram hesabınıza kayıt edeceğiniz, yani eşleştireceğiniz telefon numaraları sayesinde hesabınızın güvenliğini daha da artmaktadır. Herhangi bir şifre değişikliği işlemini, E-posta hesabınız üzerinden yapabildiğiniz gibi, kayıt ettiğiniz telefon numaraları üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, İnstagram hesabınıza erişiminiz kesildiği zaman, yine hesabınıza kayıtlı olan numara üzerinden kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir konu ise, İnstagram hesabınızı oluşturulurken sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde vermeniz ve onay mesajlarını dikkate almanız gerektiğidir. Sebebi ise, İnstagram tarafından uygulanan güvenlik politikasında, belirli zaman dilimlerinde hesabınıza gönderilen güvenlik kodlarıdır. Bu kodlar başka bir telefonu gittiği taktirde hesabınızı kullanmanız söz konusu değildir.

İnstagram hesabınızın güvenli açısından önemli bir yer tutan Facebook hesabınızı, İnstagram hesabınız ile birleştirebilirsiniz. Ayrıca tüm şifre değiştirme işlemlerinizi Facebook üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İnstagram tarafından yeni geliştirilen diğer bir güvenlik önlemi ise, telefonlarda bulunan İnstagram uygulamalarına giriş yaptığınız an, sisteme kayıtlı olan telefon numarasına bilgi mesajı ve onay kodu gönderilmektedir. Böylece sizin bilginiz ve izniniz olmadan başka bir kişi tarafından sayfanıza giriş yapılamayacaktır. İnstagram, genel olarak güvenli bir sosyal medya kanalıdır. Özellikle birden çok güvenlik yöntemlerinin hepsinin aktifleştirildiği düşünülürse, kullanmış olduğunuz hesaba herhangi bir kişi tarafından müdahale edilmesi mümkün gözükmemektedir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Videolarını Görüntüleyenler Nasıl Görülür?
Instagram Güvenlik Uygulamaları
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme başlıklı içeriğimiz Instagram hesabını kalıcı olarak silme ve instagram hesap silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Güvenlik Uygulamaları” te bir düşünce

  1. Taner diyor ki:

    Sosyal medya sayfalarının tamamında güvenlik önemli. Takipçi satın al sitenizde de bu öneme yer verilmiş. Bazı kullanıcılar şifrenin önemini sadece hatırlanabilmesi olarak görüyorlar. Bu yazınızda da paylaşılan bilgiler kıymetli. Bu güvenlik onlemlerinin arttırılması için site sorumluları daha iyi yöntemler ortaya koyması gerekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +