Instagram Hareketler Bildirimi Nedir? Neler Sağlar?

Instagram Hareketler Bildirimi

Instagram kullanıcılarının, uygulamada en çok karşılaştıkları özelliklerin başında Instagram Hareketler Bildirimi özelliği geliyor. Bu özelliğin aslında Instagram’ın temel özelliklerden biri olduğunu biliyoruz. Yani seçimlere göre değişmekle beraber, Instagram üyelerinin sadece standart paylaşım özelliğini kullansa bile mutlaka karşılaşacağı özelliklerden biri olan Instagram Hareketler Bildirimi, bir nevi uygulama konusunda sizi bilgilendiriliyor. Adı üzerinde olduğu gibi uygulama üzerinde yapılan hareketlerden anında haberdar olmanız sağlanıyor. Sistemin nasıl çalıştığına ve kullanıcılara neler sağladığına daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Hareketler Bildirimi Hangi Durumlarda Karşımıza Çıkıyor?

Instagram Hareketler Bildirimi konusunda kullanıcıların ilk bilmesi gereken, hangi durumlarda hareketler bildirimleri alınacağı. Hareketler Bildirimi alacağınız durumları şöyle sıralayabiliriz;

  • Bir fotoğrafta etiketlendiğiniz zamanlarda
  • Biri sizi takip etmek istediğine dair takip isteği gönderdiği zaman ya da takip etmeye başladıktan sonra.
  • Yorumlarda ya da açıklamalarda biri sizden profil adınızla beraber bahsettiği zaman
  • Instagram Hareketler Bildirimi için en çok gelen ve en fazla karşılaşılan bildirim, biri paylaşımınıza yorum yaptığında ya da paylaşımlarınızı beğendiğinde.

Instagram Hareketler Bildirimi

Tüm bu durumlarda Instagram Hareketler Bildirimi alıyorsunuz. Böylelikle bir nevi hesabınızdan anlık olarak haberiniz oluyor. Instagram’ın günlük aktivitesinin bu kadar artmasını sağlayan önemli etkinliklerden biri olan hareket bildirimleri, bir nevi siz uygulamada olmasa bil olan biten hakkında size bilgi sağlamakta.

Bunun dışında takip ettiğiniz kullanıcıların hareketlerini toplu olarak görmek isterseniz de öncelikle uygulamada kalp simgesine dokunup, daha sonra “takip ettiklerin” kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan “sen” kısmına giriş yapıp, yukarıda bahsettiğimiz tüm bilgileri görebiliyorsunuz. Burada önemli bir nokta var. Takip edilen kişi sayısı 1000 rakamını geçecek olursa, bu sekmede artık görüntüleme yapılamıyor. Instagram burayı 1000 takipçi olarak sınırlandırmış durumda. Aşan kullanıcılar için durum bu şekilde.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Facebook Arama Geçmişi Silme ve Bilinmesi Gerekenler
Instagram Hareketler Bildirimi Nedir? Neler Sağlar?
4.5 (89.56%) 477 votes

Önceki yazımızda Instagram Anket Sistemi Hakkında Bilinmesi Gereken Tüm Detaylar başlıklı içeriğimiz anket oluşturma, Instagram Anket ve instagram anket özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Hareketler Bildirimi Nedir? Neler Sağlar?” te bir düşünce

  1. Meryem SAKA diyor ki:

    İnstagram hareket bildirimi için firmalara yeni istatistikler gönderilmiş. Yakında tüm hesaplar için özel istatistik bölümleri açılır kesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +