Instagram Hashtag Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Hashtag Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Hashtag Sorunu Nedir?

Instagram severek kullandığımız bir sosyal medya mecrasına olmasına rağmen, zaman zaman sorunlarla karşılaşmamıza da neden olmaktadır. Özellikle paylaştığınız fotoğraflarda çok fazla hashtag kullanırsanız, hashtag kullanımınız engellenir ve sonraki paylaşımlarınızda hashtag kullanamazsınız. Instagram hashtag sorunu oldukça önemli olmakla birlikte tekrarında hesabın kapatılmasına bile neden olabilir.

Instagram Hashtag Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hashtag sorunu çözümü için takip etmeniz adımları sizler için hazırladık. Öncelikle çok fazla hashtag eklediğiniz fotoğraflarınızı silin ve hesabınızdan tamamen çıkış yapın. Bir süre bekledikten sonra hesabınıza giriş yaparak 1 adet fotoğraf paylaşın. Bu paylaşımınıza kesinlikle hashtag eklemeyin. Ardından hashtag engeliniz kalkana kadar fotoğraf paylaşmayın. Hashtag sorununuz yaklaşık 24 saatte çözülecektir.

Instagram Hashtag Engeli Almamak İçin Neler Yapılmalı?instagram-type

Instagram hashtag sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız ya da daha önce karşılaştığınız bu sorunun tekrarlanmasını istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken huşular bulunmaktadır. Bu hususlar Instagram resmi duyurularında da belirtilmiş olup, sizler için derlenmiştir. Öncelikle günde en fazla 6 fotoğraf paylaşınız ve paylaştığınız bu fotoğraflara aşırı derece hashtag eklemeyiniz. Bir fotoğrafta en fazla 5 hashtag bulunmalıdır. Ayrıca fotoğraflara yaptığınız yorumlarda hashtag kullanacaksanız bunların sayısı en fazla 2 olmalıdır. Son olarak Instagram kurallarına bağlı bir hesap gibi görünmenizde önemlidir. İllegal ya da spam paylaşımlar yapan hesapları şikâyet ederek Instagram’ın güvenini kazanabilir ve hesabınızın kapatılma tehlikesini azaltabilirsiniz.

Instagram Hashtag Sorunu Yaşamamak İçin Doğru Hashtag Kullanımı

Instagram’da hashtag kullanımının başlıca amacı paylaşımlarımızın daha fazla görüntülenerek daha fazla beğeni ve daha fazla yorum almasını sağlamaktır. Bu sayede takipçi sayımızı da arttırmayı isteriz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta çok fazla hashtag kullanımı istediğiniz etkiyi göstermez ve hesabınızın spam olarak algılanmasına, ceza almanıza ve engellenmenize neden olur. Bu nedenle bir paylaşımda en fazla 5 hashtag kullanmalı ve bunları da doğru seçmelisiniz.

Instagram hashtag sorunu nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. asiye
    asiye

    Merhabalar instagramdan yorum engeli aldim 48 saattir engelim kalkmadi ama 48 saat icinde gunde 4 kere yorum yaptım engelin kalkması icin ne yapmam lazim ne zaman kalkar engelim

  2. osman
    osman

    merhaba instagramda konu etiketilerinde paylaşımlarım gösterilmiyor dediginiz gibi yaptım ancak halen gösterilmiyor yardımcı olabilir misiniz?