Instagram Hashtag Takip Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Hashtag Takip Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram, uzun süredir üzerinde çalıştığı etiket sistemi olan “Instagram Hashtag Takip” sistemini sonunda kullanıma açtı. Dün yapılan açıklamalarla beraber duyurulan yeni özellik, sosyal medya devi için farklı bir takip sistemini daha kullanıma açmış oldu. Tabii ki bunların dışında özelliğin yeni yayınlanan bir özellik olması ve henüz tam olarak sistemin tanıtılmamış olması nedeniyle, bu özellik hakkında birçok soru ortaya çıkmaya başladı. Instagram tarafından verilen bilgilerle beraber yeni özellik hakkında bilinmesi gerekenler ve Instagram Hashtag Takip özelliğinin nasıl kullanılacağı hakkında daha detaylı bilgiler paylaşalım.

Instagram Hashtag Takip Tam Olarak Ne İşe Yarayacak?

Öncelikle özelliğin tam olarak ne işe yarayacağından söz etmek gerekecek. Kullanıcıların ilk bilmesi gereken şey, adından da anlaşılacağı gibi bu yeni özelliğin etiketleri takip etmeyi sağlaması. Söz konusu sistem sayesinde, nasıl kullanıcıları takip edebiliyorsak aynı şekilde etiketleri de takip etmemiz sağlanıyor. Kısacası etiketler de tıpkı kullanıcılar gibi işlem görmeye başlayacak. Tabii ki böylelikle Instagram daha geniş bir platform haline gelecek ve kullanıcılar arasındaki etkileşim çok daha fazla artış göstermiş olacak.

Instagram Hashtag Takip

Yani artık kullanıcıları takip etmek yerine, popüler olan konuları da takip etmeniz mümkün hale gelecek. Böylelikle bir yandan Instagram’ın aktifliği artarken, bir diğer yandan da kullanıcıların sosyal medya gündemini Instagram üzerinden de kolaylıkla takip etmeleri sağlanacak. Sadece sosyal medyadaki gündemi takip etmek gibi bir ayrıcalığında geçerli olmayacağını düşünebiliriz. Bu şekilde kullanıcıların ilgi duydukları alanlara yönelik takip yapmaları da sağlanacak.

Örneğin manzara resimlerinden oluşan bir hesabınız varsa ve manzara fotoğrafçılığı üzerine paylaşımlar yapıyorsanız, bu alanda yayınlanan etiketleri takip ederek sizle aynı alanla ilgilenen diğer kullanıcıların paylaşımlarını da anlık olarak takip edebileceksiniz. Ayrıca bu kullanıcılara da ulaşmak çok daha kolay olacak. Sözün kısası, ilgi alanlarınıza yönelik olarak çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilecek ve aynı şekilde sizin paylaşımlarınızın da çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabileceksiniz.

Instagram Hashtag Takip Sistemin Nasıl Kullanılacak?

Etiket kullanımı için önemli yeniliklerden biri olan Instagram Hashtag Takip sistemi hakkında merak edilen bir diğer nokta ise bu özelliğin nasıl kullanılacağı. Bu konuda da bilgiler doğrudan Instagram tarafından verildi. Aslında işin oldukça kolaylaştırıldığını görmekteyiz. İsterseniz keşfet bölümünde yaptığınız etiket aramalarınız sonrasında çıkan etiketlerin üzerine tıklayıp, isterseniz de bir paylaşımda yer alan ya da gönderi de yer verilen etiketlere tıklayıp yeni ayar menüsünü açmanız gerekiyor.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Ardından çıkan seçenekler içerisinden sadece “takip et” seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Bu şekilde etiket tıpkı takip ettiğiniz bir kişi gibi hesabınıza ekleniyor. Bu etikete yeni eklenen paylaşımları da anında görebilmeniz mümkün hale getiriliyor. Özelliği güncellemeyi yapıp doğrudan kullanabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. osman
    osman

    İnstagram sürekli güncellemeler ve özellikler ile kendini geliştiriyor. Bence bu özellik çok iyi olacak. Mesela ben Amerikan Futbolu NFL i takip etmeyi çok seviyorum direk #nfl hastagi takip ederek tek tek takım, sporcu yerine tüm gündeme ulaşabilirim. Yolda, vapurda giderken sadece ekranı aşağı kaydırmak yetecek.