Instagram Hesabı Dondurma ve Açma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabı Dondurma ve Açma Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, kullanıcılarının istedikleri zaman hesaplarını dondurmalarına ve açmalarına izin vermektedir. Instagram hesabı dondurma ve açma işlemini anlatacağımız bu yazımızda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Hesabı Dondurma ve Açma

Instagram’da rahatlıkla hesap açabildiğiniz gibi hesabınızı dondurabilir ya da silebilirsiniz. Birçok kullanıcı kişisel bilgilerinin güvende olduğunu hissetmediğinden bu tarz yollara başvurabilmektedir. Fakat daha sonra aynı hesabınızı kullanabilmeniz için dondurmanız daha mantıklı bir yöntemdir. Hesabınızı dondurduktan sonra istediğiniz zaman açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede geçmişteki bilgileriniz ve paylaşımlarınızda silinmemiş olur. Instagram hesabı dondurma ve açma işlemi doğru yapıldığında oldukça basittir. Bu işlemi adım adım anlatarak yazımıza devam edelim.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabınızı dondurmak istediğinizde öncelikle buraya tıklayarak hesap dondurma işlemleri sayfasına giriş yapmalısınız. Burada bulunan işlemleri yaptıktan sonra hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu işlemin haricinde direk Instagram üzerinden de dondurma işlemini uygulayabilirsiniz. Bu işlem için de Instagram’a giriş yapmalı ve profilinize ulaşmalısınız. Profilinize girdikten sonra profili düzenle butonuna tıklayın ve hesap dondurma alanına geçiş yapın. Burada bulunan sebepleri doldurduktan sonra, şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi de girdikten sonra “Hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Dondurma işleminden sonra 24 saat boyunca hesabınıza giriş yapamazsınız. Dondurma işlemini kaldırmak için en az 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Hesabınızı dondurduktan sonra açabilmeniz için 24 saat geçmesi gerekmektedir. Hesabınızı tekrardan aktif hale getirmek için normal bir şekilde giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınızı aktif hale getirdikten sonra bazı fotoğraflarınız silinmiş olabilir. Bu tarz bir durumla karşılaşırsanız tek yapmanız gereken beklemektir. Bu sorunun bir süre sonra kendiliğinden düzeldiğini göreceksiniz.

Instagram hesabı dondurma ve açma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.