Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Instagram hayatımızdan oldukça fazla zaman çalabiliyor. Bu nedenle Instagram hesabını kalıcı olarak silme isteği sizlerde de oluşabilir. Instagram’dan artık bıkmış olabilirsiniz ya da kişisel bilgilerinizin güvende olduğunu hissetmiyorsunuzdur. Her ne nedenle olursa olsun Instagram hesabını açtığınız gibi tamamen kapatma hakkına da sahipsiniz. Bu yazımızda Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Neden Yapılır?

Sosyal medya ortaya çıktıktan sonra birçok mecrada hesaplar açtık ve arkadaşlarımızla sanal ortamlarda iletişim kurduk. Instagram cazibesi her ne kadar hala devam etse de sanal ortamdan sıkılanlar, aradığını bulamayanlar olabilmektedir. Ayrıca kişisel bilgilerinizin ve fotoğraflarınızın internet ortamında olması kimi zaman can sıkıcı olabilmektedir. Bu ve benzeri nedenlerle Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Şimdi Instagram hesabını silmenin detaylarına geçelim.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme Öncesi

Öncelikle sizlere tavsiyemiz Instagram hesabınızı silmeden önce paylaştığınız tüm fotoğrafları bilgisayarınıza yedekleyin. İlerde görmek isteyecekleriniz ve saklamak isteyecekleriniz olabilir. Hesabınız silindikten sonra fotoğraflarınıza bir daha ulaşamayacağınızı unutmayın.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

İlk olarak oturumunuzun açık olup olmadığını kontrol edin ve açık değilse hesabınıza giriş yapın. Ardından altta yer alan adrese gitmemiz gerekiyor.

https://instagram.com/accounts/remove/request/

Bu adrese yönlendirildiğinizde “Gitmeden önce lütfen bize nedeninin söyle” bölüm açılacaktır. Burada hesap silme işlemini seçmeniz gerekiyor. Ardından sizden hesap silme nedeninizi öğrenmek isteyen bir kutucuk açılacaktır. Buradan istediğinizi seçtikten sonra boş kutucuğa şifrenizi girmeli ve “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamalısınız. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak. Kullanıcı adınızda bir daha kullanılamayacak. Fotoğraflarınız, yorumlarınız ve hatta tüm bilgileriniz tamamen silineceğinden bu işlemi yapmadan önce iyice düşünmelisiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silme işleminden önce geçici olarak kapatmayı ya da dondurmayı da düşünebilirsiniz.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Öğrenmek istediğiniz konularda bizlere sorular da yönelterek yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.